LCD u NB ASUS(převládá modrá)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

LCD u NB ASUS(převládá modrá)

#1 Příspěvek od premi »

Zdravím, včera se z ničeho nic změnil obraz na lcd u NB. Tam kde ma být černá barva, je místo toho modrá. S WinXP to nemá nic společného, ukazuje to takhle i při zapnutí NB s logem ASUS. Výstup na ext. VGA monitor funguje ok. Chtěl jsem se zeptat, zda je chyba na zákl. desce NB nebo vadný display (asi tedy řadič u LCD)? Díky za případné názory a nápady. :wink:

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#2 Příspěvek od MaTTo »

Daj foto toho obrazu aj z biosu aj z WIN, kludne to moze byt len chyba kabla, ked hybes s lcd tak sa to nemeni nijako ? Ak zaruka tak reklamovat ak pozaruka tak to je problem .Ale najprv foto bios + win .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#3 Příspěvek od premi »

Obraz se hnutím LCD "bohužel" nemění. Podle mne je vadné řízení modré barvy(běží stále naplno), jen nevím, jestli je vada na MB nebo LCD panelu. Foto přikládám. Děkuji za rady nebo nápady. NB je cca 5 let starý, takže se oprava v aut.servisu nevyplatí a na nový nemám. :cry:
Přílohy
1.JPG
(97.94 KiB) Staženo 49 x
2.JPG
Tam, kde má být černá obrazovka, je modrá...
(113.33 KiB) Staženo 44 x
3.JPG
Tam, kde má být černá obrazovka, je modrá...
(99.75 KiB) Staženo 43 x
4.JPG
Tam, kde má být černá obrazovka, je modrá...
(138.03 KiB) Staženo 46 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Ahoj,
zkus, jak obraz vypadá na externím připojeném monitoru.
Michal

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

to uz pisal ze je normalne...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Tak to se omlouvám, asi po včerejšku nějak hůře vnímám :-)
Nebude vyhnutí, než notebook otevřít, prozkoumat kabeláž, studeňáky na konektorech té kabeláže, pájení brouka driveru panelu, pokud tedy není BGA, případně se pokusit omrknout motherboard, zda signál nejde ještě přes nějaký přepínač, či rovnou z chipsetu. Bez schemátka, které bude asi nedostupné, je to řekl bych "docela blbý"
Michal

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

Funguje regulace jasu a kontrastu LCD?

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#8 Příspěvek od premi »

Ano, regulace jasu a kontrastu funguje.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Gringo_Joe »

chybi mu ruda barva, to bude chtit rozborku a zkusit procistit kontakty, pripadne nejake ty studene spoje, pokud se k nim bude mozne dohrabat.. Jelikoz to dela pri vsech uhlech naklonu displeje, tak to asi kablikem samotnym nebude:-(

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »

Podle mě tam jsou všechny barvy ale ta fotka je na :toilet:

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#11 Příspěvek od premi »

Pod lupou svítí všechny 3 barevné body ( při bílé obrazovce ). Takže žádná barva nechybí, ale při černé obrazovce nemá svítit žádná barva, ale svítí modré body. Kontakty jsem kontroloval několikrát, bohužel bez úspěchu. Zatím se mi nechce do demontáže LCD, ani nevím, jestli je tam něco k vidění. :lol: (myslím na opravu)

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#12 Příspěvek od dj_Paul »

Podle mě je rozborka LCD k ničemu.Já to tipuju na grafiku.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od Zaky »

Ahoj, já to zase tipuji na panel, tedy pokud má LVDS rozhraní a ne RGB. Protože LVDS nejspíš leze už přímo z chipsetu a tu trvale modrou by asi dělal jen trvale jedničkový nejvyšší (nebo některý z nejvyšších) bit modré. V panelu se to LVDS převádí na analog, předpokládám, že jeden čip bude dělat převod z LVDS rovnou na analogové RGB a současně řídít budiče panelu a tím analogem je láduje. Pak bych čekal problém až na té analogové modré. Doufám, že moc nekecám, kdyžtak se do mě ostatní pěkně pustí. :-) Zkus odsud: http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php zkouknout, zda je modrá od určité úrovně už pořád stejně modrá, nebo vše světlejší rovnoměrně stoupá od té modré pozadí.
Michal

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#14 Příspěvek od premi »

Zkusil jsem odkaz http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.p ... rbands.png. Modrá rovnoměrně světlá směrem k vyšším hodnotám. Avšak tam, kde mají ostatní barvy po jednom malém poli, modrá se mní po dvou. Čili změny jsou po širších políčkách. Nevím, jestli jsem to vysvětlil dostatečně rozumně... :wink:

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#15 Příspěvek od premi »

pozn. pozadí je stejné jako nejnižší hodnota ve škále modré (1).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“