IR DO

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

IR DO

#1 Příspěvek od Rayman »

Zdravím všechny kutily. Obracím se na vás zda by ste mi neporadili. Používám druhou TV v jiné místnosti a mám do ní připojená všechna AV zařízení z obývacího pokoje. Celý problém je že nemohu nic ovládat pomocí dálkových ovladačů. Koukal jsem že existuje sada pro přenos signálů z IR DO rádiovými vlnami. Ale cena kolem 1000 Kč mě zrovna nenadchla. U mě není problém natáhnout o nějaký ten kablík víc a přenášet vignál po vodičích. Nedokázal by mě někdo poradit jak vyrobit příjímač který by IR signál změnil na elektrický a po přenesení do vedlejší místnosti elektrický signál zase změnil na IR světlo? Předem děkuji za každou pomoc.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

bylo to nìkde v AR nebo PE

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

http://www.imagineeringezine.com/PDF-FILES/40kvcr.pdf

nebo

http://www.epanorama.net/documents/ir/irremote.html

atd., ale jestli tak rád taháš kabely, stačilo by k DO připojit místo vnitřní IR diody externí pomocí kablíku a tu externí umístit v druhé místnosti, třeba skrz 5 mm dírku ve zdi :D
nebo o zrcátku jsi nepřemýšlel? ev. zasadit někam do zdi dekorační luxferu a mířit na ni DO, případně opatřeným spojnou čočkou.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jirka »

*****

Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

DO

#5 Příspěvek od Rayman »

zatim díky, skouknu to a pokusim se něco vyrobit. Ty provokace s dírou do zdi neberu výžně, ale chtěl bych vidět tu luxferu v paneláku ve zdi :-) díru na kabely jsem dělal 40 minut. Tak ji teď musim řádně využít.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“