Panasonic-dálkové ovl.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
P.TAZZ

Panasonic-dálkové ovl.

#1 Příspěvek od P.TAZZ »

Zdravim,mùžete mi nìkdo poradit na co se zamìøit?
Mam televizi Panasonic (typ zrovna nevim,ale popø zjistim).
Když chci pøepnout dálkovým ovladaèem,tak musim namíøit pøímo na senzor a ještì maximálnì tak ze dvou metrù,jinak se program nepøepne.
Dìlá to i když vymìním baterie za nové.
Pøedem díky za rady.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Panasonic-dálkové ovl.

#2 Příspěvek od Miradim »

P.TAZZ píše:Zdravim,můžete mi někdo poradit na co se zaměřit?
Mam televizi Panasonic (typ zrovna nevim,ale popř zjistim).
Když chci přepnout dálkovým ovladačem,tak musim namířit přímo na senzor a ještě maximálně tak ze dvou metrů,jinak se program nepřepne.
Dělá to i když vyměním baterie za nové.
Předem díky za rady.
Většinou je znečištěno okénko na panelu TV před přijímací infra diodou a dioda.Chce to vyčistit zevnitř.Dále může byt vysvícena vysílací infra dioda na DO.Pokud toto nepomůže,může být závada i na infra přijímači.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Asi to bude choroba Panasoniků. Taky už jsem se s tím setkal - nepomohlo ani vyčištění, ani nové dálkové ovládání, jen nový přijímač DO.
Obecně je ale fakt, že, má-li Paňáca citlivost na DO srovnatelnou s jinými značkami, pak jedině o ose přijímače. Pak ale stačí poměrně malá změna úhlu a už nereaguje. A to i u nových přístrojů.

P.TAZZ

#4 Příspěvek od P.TAZZ »

Hill píše:Asi to bude choroba Panasonikù. Taky už jsem se s tím setkal - nepomohlo ani vyèištìní, ani nové dálkové ovládání, jen nový pøijímaè DO.
Obecnì je ale fakt, že, má-li Paòáca citlivost na DO srovnatelnou s jinými znaèkami, pak jedinì o ose pøijímaèe. Pak ale staèí pomìrnì malá zmìna úhlu a už nereaguje. A to i u nových pøístrojù.
Jojo musim pøesnì namíøit jinak si to neveme.
Jinak díky zkusim to vyèistit,tøeba to pomùže,no a když ne tak budu zkoumat dál. Zatim díky

P.TAZZ

#5 Příspěvek od P.TAZZ »

Jinak ještì nevíte náhodou jak je tìzký vymìnit ten pøijímaè a kde ho sehnat? Jestli se dá sehnat tam,kde maji el.souèásky nebo nìjaká speciální prodejna?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Tam, kde vedou náhradní díly na televize: Nedis, AME, TS Nova a možná pár dalších. Nejlíp je, když máš schéma nebo na původním přijímači DO v televizi je čitelné označení, ale někdy to jde i jinak:
v Hradci v AME se mi tento pátek jistý p.Krejčí ochotně kouknul i do servisní dokumentace a podle modelu přístroje jsme (po telefonu!) dohledali označení originálního náhradního dílu. Sice se nejednalo o součástku do TVP a navíc ji tam neměli, jinde jsem taky zatím nepořídil, přesto panu Krejčímu a potažmo firmě AME touto cestou děkuji. Vím originální označení výrobce a s tím je vždycky nějaká šance něco udělat.
Podobnou zkušenost mám i z dřívějška s dalšími dvěma firmami, které uvádím. Bylo by pro ně přece jednodušší říci "přivezte to sem a my to opravíme"

P.TAZZ

#7 Příspěvek od P.TAZZ »

No èlovìèe to je rychlost. :D
Mam za to že u tý telky je i nìjaký schéma,tak doufam že to najdu,abych tu bednu nerozebíral zbyteènì,moc ti dík. :wink:

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#8 Příspěvek od kybl »

A co takhle elyt ve vysílači....... :lol:
Roman

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Ellyt ve vysílači stojí za pokus vždycky. Blbý je, když vyměníš už třetí, citlivost pořád haňba blut, podle osciloskopu je signál taky v pořádku.
Tak kde už hledat příčinu?

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#10 Příspěvek od kybl »

Když nevíme další postup a podrobnosti,tak těžko radit,co dál... :agree: Třeba se dozvíme časem co zkusil a co ne.
Roman

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PTAZZ »

Tak jen tak pro informaci,odhodlal sem se a podival sem se do tý potvory,furt sem měl strach z toho že budu muset sundat přední kryt co je na obrazovce,ale naštěstí výrobci byli tak chytří že to udělali rozebiratelný zezadu,takže to byla pohoda.
5 šroubů a asi půl hodinky precizního čištění vysavačem štětečkem a hadrem a už šlape jako zamlada.
Takže děkuji za rady.
Mimochodem byli v ní skoro až černý saze protože sem jí měl postavenou kousek od starých vafek (plynová kamna ve zdi) a asi trochu podkuřovali. :roll: :wink: :D
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“