symetrický napájení

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chappy
Příspěvky: 19
Registrován: 19 srp 2006, 02:00

symetrický napájení

#1 Příspěvek od chappy »

Dobry den,
potreboval bych udelat symetricke napajení ze vstupniho stejnosmerneho napeti 15V na cca +7az10V a -3az-10V. Myslite ze bude fungovat toto zapojeni? Zda se mi ze by to fungovat mohlo, ale zase na druhou stranu se mi prijde co kdyz mnou vytvorenou zemi pocete proud proti stabilizatoru U2? Nebo nemate nejaky pekny a lepsi reseni? proud odebyrany z obou vetvi nebude vetsi nez 50mA.
diky moc:)

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jirka »

to se řeší třeba pomocí operačního zesilovače, viz ukázka (teď nemohu najít vhodnější příklad). Zesilovač vytvoří umělou zem. Pokud to máš do zesilovače pro napájení předzesilovače, tak takovýto zdroj by měl mít vlastní vinutí (zdůvodu oddělení zemí). Pokud se pletu tak mě opravte.
Obrázek
*****

Uživatelský avatar
chappy
Příspěvky: 19
Registrován: 19 srp 2006, 02:00

#3 Příspěvek od chappy »

Diky moc!
Myslim ze toto bude OK. Bude to napajet jen asi par OZ za kterymi bude uz jen AD prevodnik...

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DjRix »

to chappy: Pro malé proudy bude fungovat i to zapojení co jsi měl v odkazu u tvého příspěvku. Pak se dá udělat třeba jen dělič s odporama a zenerkama a ze středu brát zem,nebo potom to co ti poslal kolega Jirky,to je ale spíš na větší proudy.[/b]
Klídek chlapi,to je nulák...

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“