Měnič hlasu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepa23
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2010, 02:00

Měnič hlasu

#1 Příspěvek od pepa23 »

Ahoj, měl bych dotaz :-) Bylo by možné vytvořit zařízení, které by mělo vstup na mikrofon (klasický k PC), obvod pro změnu hlasu a výstup (třeba do PC). Mám představu, že bych tam měl několik tlačítek, kde každé by znamanelo jinou změnu hlasu. Nevím vůbec jak bych to dělal, takže se ptám vás :-) Vím, že se prodávají podobné věci, ale bylo by možné to nějak vyrobit ? :-)

Děkuji

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Zrovna včera jsem si o něčemu podobnému pročítal jedno vlákno na nějakém zahraničním fóru - řešil se tam nějaký zvukový efekt, od kterého nemohl nikdo sehnat schéma, ale prý jsou na to nějaké jednoůčelové IO - byl tam uvedený HT8950, pro zajímavost jsem stáhl katalogové listy a jsou tam i nějaké doporučené zapojení. Kdybys hledal, tak by někde sned mohly být i zvukové ukázky a tak :roll: . A jak jsem teď proletěl googlem okolí, tak se prodává např.: na http://www.denkl.cz/eshop/integrovane-o ... 210/:4:::: , tak by to možná na nějaké pokusy stačilo - já jsem to dál neřešil :wink: .

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od frpr666 »

s odpovědí jsem asi OT, nicméně docela zajímavá je stránka:
AT&T Labs Natural Voices® Text-to-Speech Demo
http://www2.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php
Psaný text automat přežvýká a s intonací vyslovuje celé věty, je
tam volba anglicky, španělsky, německy, italsky, francouzsky; ženská nebo chlap.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Na to existuje přímo soft do PC a nepotřebuješ žádnou krabičku. Dej si hledat třeba "AV Voice Changer Gold " nebo "Fake Voice 2.5". Budou jistě i další.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pepa23
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepa23 »

To já vím, ale pořád je mi milejší mít před sebou panýlek s tlačítkema než to ovládat počítačem.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#6 Příspěvek od ok1xgi »

Kdysi jsem to řešil s IO FX118. katalogové zapojení, Mívali ho u Conrada. Ale to to zmrví úplně....
Naposledy upravil(a) ok1xgi dne 04 led 2011, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

pepa23 píše:
hafca píše:Na to existuje přímo soft do PC a nepotřebuješ žádnou krabičku. Dej si hledat třeba "AV Voice Changer Gold " nebo "Fake Voice 2.5". Budou jistě i další.
To já vím, ale pořád je mi milejší mít před sebou panýlek s tlačítkema než to ovládat počítačem.
Trochu si odporuješ. Jestli to chceš mezi mikrofon a PC pak krabička nedává smysl. Její možnosti oproti softu budou o dost horší. Ale je to tvoje volba. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

krabička s tlačítkem je operativnější, když potřebuje před písemkou zavolat z mobilu PaCHům, že ve škole je uložena bo...nboniéra.

Uživatelský avatar
pepa23
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2010, 02:00

#9 Příspěvek od pepa23 »

hafca píše:..Trochu si odporuješ. Jestli to chceš mezi mikrofon a PC pak krabička nedává smysl. Její možnosti oproti softu budou o dost horší. Ale je to tvoje volba. :D
Představ si třeba situaci, že chceš namluvit nějakou pohádku :-D Budeš tam mít několik postav. Tak je rozhodně jednodušší při dialogu střídavě mačkat dvě tlačítka než to dělat na PC :-D :-P Ale myslel jsem, že je to nějaká jednoduchá věc a vidím, že není. Takže holt nic :-D :-P

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Když budu pohádku natáčet (na záznam) a ne vysílat online, tak si v pohodě natočím jednotlivý repliky, pak si je v editoru změním, zkreslím, posunu o kolik oktáv nahoru nebo dolů chci, zahalím, nachraptím, zrychlím, natáhnu, a třeba zmultiplexuju že jeden hlas bude znít jako Bambini a ožralej Miloš Zeman dohromady. A nepotřebuju krabičku a kdykoliv se můžu vrátit k původnímu hlasu.

Uživatelský avatar
pepa23
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od pepa23 »

Ty asi namlouváš pohádky běžně, jak vidím. Ale OK, holt to vyřeším softwarově.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Úplně běžně ne, ale někdy jsou kejkle s hlasem východiskem jak napravit nějaký nedostatky předtím a nebo pro pobavení, třeba některé slibotechnické a obtěžující politiky.
Krabička by to taky dělala softwarově, akorát že ten sw by tam byl "embedded" s nějakým DSP a více/méně natvrdo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Na elektrodě byl alespoň metalizator glosu z běžných součástek , pokud by se Ti hodilo . Dále hledej digitální echo , hal a chorus .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Před vánocema jsem si udělal radost a koupil takovou kompletní stavebnici i s mic v GME v Hradci za 181 Kč vč. pl. spoje. Osazení za 10 minut a je s tím legrace až na půdu. http://www.gme.cz/cz/f-kv-mk171-p761-395.html
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
pepa23
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2010, 02:00

#15 Příspěvek od pepa23 »

Děkuju za odpověď :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“