Zamena monitoru, nejde obraz na lcd, jak nastavit novy monit

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Zamena monitoru, nejde obraz na lcd, jak nastavit novy monit

#1 Příspěvek od robo »

Znami si koupil LCD. Puvodne tam mel klasiku monitor. Spustil XP. Obraz byl pripojen na analog vstup int. grafiky. Asi nejaka SIS grafika. Nejak byl obraz rozhozeny, tak ho chtel nastavit v XP. Zacal se v tom stourat. Az to zhaslo uplne. Ted pocitac srotuje. Ukaze se logo XP a po chvilce zhasne. Za moment se ledka hdd uklidni. Obraz stale nejde. Na zmazknuti vypnuti pc hdd led chvilku blika a vypne se. Nouzak taky nechce naskocit, blika pouze kurzor. Zkusil jsem pres EDR Commander obnovu xp ze zalohy. Zkusil jsem nekolik datumu zpet, pokaze occured a neco. Proste se obnova nenatahne. Deska nema AGP slot. Pri spusteni nainstalovanych xp, LCD nezhasne uplne, je to takova divna cerna barva.Spise tmave modra. Ledka monitoru sviti, takze monitor je pripojen a je on. Ale nic se neukaze. Pokud by byl system nejak kaput, nevypnul by se pri kratkem zmacknuti off. Zustal by vyset a muselo by se tl . vypnuti drzet delsi cas. Proste podlle ledky od hdd system , se zda ze nastartuje. Si myslim. Prosim o radu , napad jak na to. Dekuji

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Připojit starej CRT, nastavit grafiku na 60Hz a 1280x1024 bodů a pak popř. zvýšit rozlišení, ale s kontrolou a možným krokem zpět, vertikal refresh nechat na "optimální".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

nezkousel jsem to. Ale majitel pc rikal ze uz to nejede ani na ten stary monitor. Nemel jsem uz cas. Zitra to jeste skusim pripojit ke staremu monitoru a uvidim.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

Nejak to dostať do núdzového režimu, tam by to malo pracovať. Urobiť nastavenia pre display a reštartovať.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

tam kde dáváš nouzový režim,spustit v režimu VGA

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

I rezim VGA jsem zkousel. Ledka hdd blikala o neco dele jako pri normalnim spusteni. A taky nic. Jedina moznost je sehnat nejakou grafiku do PCI.
1 nevim podle revize pci jestli je mozny tam strcit grafiku ktera je stara jak metuzalem.
2. Stejne nemam grafiku. Tedy jednu bych nasel, ale spise ji mam jako pamatku. Nikdy jsem ji nevidel v provozu a radeji ji ani nebudu nikam pripojovat.
Jinak uz nevim. S grafikou nic nebude kdyz jede v pohode v EDR comanderu.

Uživatelský avatar
majsi
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010, 01:00

#7 Příspěvek od majsi »

no pokial sa cely system sprava tak ako by nabehol len nic nezobrazuje tak su prekrocene niektore z nastaveni displaya(aspon zakladnu obrazovku a bios by ten pc mal zobrazit na hoiakom displayi).
ak ide len o nastavenia windosw tak pri starte stlacat F8 a vojst do nudzoveho rezimu. tam treba nastavit rozlisenie 800x600 alebo nizsie a pouzit. kazdopadne je potrebne zmenit nastavenia rozlisenia by sa aktivovalo tlacido pouzit(apply). kliknut na tlacidlo apply a restartovat system. xp by malo nabehnut v tom rozliseni ktore ste nastavili v nudzovom rezime. ak windows nenabehne je problem inde a zrejme je potrebne reinstalovat system

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Do PCI slotu mozes dat lubovolnu PCI kartu, ktora tam vojde.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

Jo, maximálně nebude fungovat nebo se nerozeběhne počítač, ale shořet by nic nemělo. :)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

bios vidim. jeste me napadlo, jestli je v registru nekde informace o monitoru. tedy nastaveni a typ monitoru, tak tu informaci smazat. jestli to je mozne.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

Problem vyresen. Pomoci ERD COMMANDER a registr restore jsem nasel zalohu registru. Po obnove a restartu pc nabehlo.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#12 Příspěvek od vladodyno »

Známemu odkáž: Keď sa v tom nevyznáš, zavolaj niekoho kto to vie. :)

Edit: Do šľaka, až teraz ma trklo aký dvojzmysel sem som hodil :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Oba poslední příspěvky jsou zajímavé. V prvním příspěvku to EDR Commanderem nešlo a teď to šlo pomocí ERD COMMANDERu. :lol: Nebylo to nakonec jen rukama ? Na stopro stačil jen nouzový režim pomocí F5 nebo F8 a nastavit základní režim pro ten monitor, restartovat a pak opět laborovat, co to snese.

A známému odkaž ať si příště zavolá někoho, kdo si to nechá zaplatit. To si pak zapamatuje, co má a co nemá dělat. :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Abych to osvetlil, Trosku se mi popletli pismenka v Edr. Ani po vybrani moznosti nouzovy recim ci rezim VGA se obraz neukazal. A ten Erd ... mam ted dve verze. V jedne skoro nic neni. Je tam par utilít. To je starsi verze. A je tam moznost spustit obnovu systemu. At sem zkusil nekolik datumu zpet, vzdy to skoncilo hlaskou s chybou. A tak jsem pouzil druhe cd. Co jsem si vzal druhy den. A tam uz je hafo programu pro zachranu pc. A v casti urcene registru systemu je i registr recorvery. A ten po spusteni nasel tri zalohy. Dve stejneho data a jednu zalohu po instalaci systemu. ja jsem pouzil jednu z tech dvou stejnych. Po skonceni a restartu pc najely okna. Bylo zajimave ze predtim jak zmizlo pri bootu logo xp tak monitor svitil porad temne modre. Chybel tam ten okamzik kdy na moment monitor zcerna a pak se zas rosviti.
Z posledniho prispevku cisi info, ze jsem trubka co sedi po druhe v zivote u pc a o nouzovem rezimu slysel z doslechu. A ani nevim co to je. To me hluboce hnulo zluci. A od p32 ktereho sice osobne neznam, ale par dobrych rad jsem urco od nej dostal. Tedy jestli me mysl neklame . Tukam to na soft. klav. pda, taze se omlouvam za mozne preklepy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Hele, nechtěl jsem se tě dotknout, ale fakt to tak jde, jak jsem psal. Zrovna dnes včera jsem měl u známého stejný případ a nic v ruce. Ono to chce trénovat i na vlastním, když jsou nadělané zálohy pomocí Acronisu. A u těch záloh registrů bych doporučoval zvětšit jejich počet, protože ony se pak přepisují a mám dojem, že základní počet je asi jen 5.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“