Mikrovlnný internet

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

Mikrovlnný internet

#1 Příspěvek od meno »

Chcem sa opýtať na skúsenosti s mikrovlným internetom. cena , vlastnosťi, výhody, nevýhody , problémy ,oplatí sa ho zaviesť ?
Zaujímalo by ma ešte či nieje zdraviu škodlivé zdržiavať sa v blízkosťi mikrovlnnej antény. A aka je bezpečná vzdialenosť od takejto antény. Prípadne kde je ju najlepšie umiestniť. Za odpoveďe vopred ďakujem !

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Mám ho už víc jak rok a spokojenost. Velkou výhodu vidím v tom, že můžeš zrušit pevnou linku. Nevýhoda alespoň u mě je větší náchylnost na počasí, ale každý poskytovatel to má jinak. Někdy, většinou po bouřce se stane, že to vypadne. Cena ja taky rozdílná, já platím 500,- za 512Mb/5GB limit. Kompletní zřízení mě stálo 1900,- a koncové zařízení přešlo do mého vlastnictví. Mikrovln se neboj výkon vysílače je miniaturní a antény jsou většinou směrové. Měly by se montovat tak aby byla přímá viditelnost na vysílač.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jenom doplním, NE měly, ale MUSí se montovat na přímou viditelnost, jinak to blbne i při použití velkých antén. Prostě voda a WIFI se nemají rádi a mokrej strom nebo střecha je ideální, naprosto nepropustná překážka.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

V zarušenom prostredi je to katastrofa :? Ale stava sa že si niekto urobi spoj v blizkosti a začne veľke rušenie,najmä keď nedodržuje max povolený výkon.Zaleži od zarušenia prostredia,a niekedy sa stane,že providerovi zatuhne AP-čko a pokial to nik nenahlasi,tak ti internet nepojde.Cez minulu zimu to bola katastrofa.Mrzlo to aj 2krat do týždňa.Je to oveľa horšie ako ADSL,viac poruchove.Ak maš z kým,napr susedia čo by chceli tiež net daj si DSL a pomocou routra sa napojite viacery a je to oveľa lacnejšie a stabilnejšie

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jirka »

Ve větším městě to nebude žádný med. Má to 12 (nebo 13 - teď nevím přesně) kanálů, na kterých vysílají všichni -> budou přeplněný, a z toho plynou problémy - rušení, atd. Leckdo tě "přetluče" výkonem, který pouští do antény velikosti matrace, a máš hned výpadky. V menší městě to může být naprosto bez problémů - levné, rychlé a spolehlivé. Sadu na připojení zakoupíš už od 2000 korun (třeba AP OvisLink..).
Jinak pokud nepotřebuješ přenášet mnoho giga měsíčně (nadlimitní data) a už máš pevnou telefonní linku, tak je velmi dobrý ADSL.
*****

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#6 Příspěvek od Kocur »

Naprosto souhlasím s METYm a JIRKY,záleží na okolnostech,já to měl zhruba před rokem a půl a jelo to super,ale postupem času se přidávaly další poskytovateli a nakonec jsem stahoval "když to teda zrovna jelo" 3-5Kb/s a spousta výpadků,nakonec jsem se sousedem,jak už psaly kluci,napojil na telecom a mám pokoj,hrozně se to zarušilo,jak se začaly připojovat okolní dědiny a propojovat mezi sebou.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Ono zalezi na hodne vecech. Na volbe anten Ap koaxu kanalu atd. Jako nejvetsi problem vidim ze se v tom vrta kazdy. Vidim to u nas dokud to bylo pod kontrolou ze to spravoval jeden priovider tak nebyl problem. pak si zacali doma stavet site i ti co o tom nevi nic a divi se ze to nejede. Pak jeden z nich zmeni kanal a peti lidem to padne. Jinak je to ale super nemohu dat na wifi dopustit.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#8 Příspěvek od mety »

Ešte by ma zaujimalo či v ČR telecom ma pre aDSL aj programy FLAT,bez obmedzenia dat.Lebo u nas v SK ano.Inak u nas telecom posťahoval rýchlosť aDSL pre bytovych uživateľov na 1024/256 kbps,pričom ponukal v minulosti aj 1500kbps :cry: .Všetko to začalo zvišovanim rýchlosti.Niekomu zdarma pridali a niekomu ubrali. :evil:

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#9 Příspěvek od vrky »

Vše záleží na anténě. Pokud použiješ anténu 24db (síto) tak někdy nevadí ani ten strom. Nesmíš to cpát zkrz les. Pokud se ti křižují dva spoje, dochází ke zpomalování rychlosti (vypadávají pakety). Používá se 13 kanálů při 2.4Ghz, pokud jsou dva vysílače dává se ob jeden kanál 1,3,5,7,9,11,13 nebo 2,4,6,8,10,12. Existují AP u kterých jde regulovat výkon konce. U nás je povolený limit který se nedoporučuje zvyšovat. Čtú má zařízení kterým ti jednoduše změří výkon, a to pak jsou pálky až do stotisíců. Pokud si ho budeš pořizovat zeptej se na agregaci - to je kolik lidí se bude s tebou dělit o linku ideál je 1:1 to ti ale nikdo nedá za nějakých 500,- , 1:4 standart, 1:8, 1:16, 1:24 použitelné ale nic moc a 1:50 NEBRAT! Dále denní limit který můžeš stáhnout, pozor někdo počítá obrat dat příchozí i odchozí (download & upload), po překročení limitu jestli tě provider stáhne na rychlosti (ideál), nebo budeš platit víc, nebo nepojedeš vůbec. Tvůj poskytovat (provider) musí mít licenci na poskytování telekomunikačních služeb, to by se na něj mohlo přijít a ty by jsi byl bez netu.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#10 Příspěvek od mety »

Vo veľmi zarušenom prostredi ti nepomôže ani veľka antena,a ak aj ano,tak musiš nastaviť veľky vykon a to už prekračuješ limit a zas spôsobuješ rušenie niekomu inemu.Rieši sa to zmenou kanalu,ale niekedy ak provider zmeni kanal,pre niektoreho klienta je to dobre a pre niekoho zas zle.Skratka wifi pokial bude free,nebude v tom poriadok.A NEDOPORUČUJEM na veľke vzdialenosti a vo veľmi zarušenej oblasti.To radšej na optike napr:RONIA,ale zas huste sneženie,alebo hmla .......a je problem

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

mety píše:Vo veľmi zarušenom prostredi ti nepomôže ani veľka antena,a ak aj ano,tak musiš nastaviť veľky vykon a to už prekračuješ limit a zas spôsobuješ rušenie niekomu inemu.Rieši sa to zmenou kanalu,ale niekedy ak provider zmeni kanal,pre niektoreho klienta je to dobre a pre niekoho zas zle.Skratka wifi pokial bude free,nebude v tom poriadok.A NEDOPORUČUJEM na veľke vzdialenosti a vo veľmi zarušenej oblasti.To radšej na optike napr:RONIA,ale zas huste sneženie,alebo hmla .......a je problem
leště mě napadá že je wifi i na 5GHz teď už to není tak drahé a vrčí to krasně kdekoli
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#12 Příspěvek od xmarty08 »

Když už to tu Rezis nakousnul, nemáte někdo zkušenosti s provozem na 5GHz? Chci přejít na WIFI a přestat sponzorovat Telecom :chicken: a provider kterého chci mě přemlouvá na 5GHz, nevím jestli to pro mě nebude zbytečné, jejich antény mám nadosah... Je tam prý lepší odezva a není to tak zaplněný uživatelama, ale jak to bude vypadat třeba za rok?.. Jde jen o ty náklady-nějaký 2000,- (nechci je vyhazovat zbytečně)

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jirka »

mety píše:Ešte by ma zaujimalo či v ČR telecom ma pre aDSL aj programy FLAT,bez obmedzenia dat.Lebo u nas v SK ano.Inak u nas telecom posťahoval rýchlosť aDSL pre bytovych uživateľov na 1024/256 kbps,pričom ponukal v minulosti aj 1500kbps :cry: .Všetko to začalo zvišovanim rýchlosti.Niekomu zdarma pridali a niekomu ubrali. :evil:
Telekom nemá omezení dat, viz http://www.internetexpres.cz/web/cz/ie_doma/index.html
ale omezuje rychlost - FUP
Volný http://adsl.volny.cz/VOLNY-ADSL/ (běží stejně přes Telecom) zase má a nad limit je to s příplatkem, ale zase nemá FUP.
Záleží na výběru.
*****

Odpovědět

Zpět na „Poradna“