IP box

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mpkarlin
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

IP box

#1 Příspěvek od mpkarlin »

koupi jsem IP box a kameru ke sledování dění na chalupě pomocí kamery a potřebuji poradit, jak toto zařízení zprovoznit.Kamera sama funguje, ale nevim jak nastavit IP box. Mám na chalupě od O2 modem s aktivními dvěma výstupy pro připojení PC.Prosím poradte mi!

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#2 Příspěvek od dalik »

No podle mě to bez veřejné IP adresy nerozchodíš, a tu na 99% nemáš.
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

ADSL od O2 přece má vnější veřejnou IP adresu. Stačí, když ten jejich modem/router bude umět port forwarding a mělo by to fachčit.

Uživatelský avatar
mpkarlin
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#4 Příspěvek od mpkarlin »

skusím na chalupě zavolat na technickou podporu O2, ale až v sobotu, zatím díky za vaše reakce.

Uživatelský avatar
mpkarlin
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

IP box

#5 Příspěvek od mpkarlin »

Tak jsem ve slepé uličce, asi budu IP box vracet Flajzarovi, protože poskytovatel internetu O2 mě odkázal zpět na výrobce tj.Flajzar. Je to škoda, zatím vše co jsem od Flajzara koupi, mi funguje - kamera se zárnamem,skrytá kamera se záznamem, kodový zámek s čtečkou karet a pod. IP box je první zařízení, které nemá doatatečný návod a technici Flajzara nedokáží poradit, jak zprovoznit IP box.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Jestli ti to funguje v lokální síti, tak ti asi Flajzar neporadí. To si spíš pozvi někoho, kdo rozumí sítím a umí nastavit port forwarding na routeru.

Uživatelský avatar
mpkarlin
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od mpkarlin »

díky za radu, ale já nevím kde někoho takového seženu. Můžeš mi dát tip?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

To přece záleží na tom, kde bydlíš. Samozřejmě mám pár známých z oboru, jenže zadarmo to dělat nebudou. Spíš jsem doufal, že máš někoho po ruce ty, kdo by ti to nastavil ze známosti.
Mimochodem tě musím upozornit na jednu věc, veřejná IP adresa se může na modemu semtam změnit. To znamená, že by ses nemusel vždy dostat na tu svou kameru. Některý routery mají v sobě službu jako DynDNS, která zajistí, že dostaneš přiřazený jméno a změnu IP si ohlídá. Budeš se pak na kameru připojovat třeba ve formátu: http://chalupa1.dyndns.com
Toto všechno by ten někdo měl ale vědět.
Na dálku se to těžko vysvětluje, když to nemám před sebou.

Uživatelský avatar
mpkarlin
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#9 Příspěvek od mpkarlin »

modem mám na chalupě v Osečné u Liberce, skusím někoho sehnat. O té změně IP adresy vím od operátora O2, můžu si pořídit pevnou IP adresu za 95kč. To ještě nevím zda to udělám.

Uživatelský avatar
peatre
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2007, 01:00
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Pevna IP adresa zadarmo

#10 Příspěvek od peatre »

Popuzi sluzbu dyndns.org tak ziskas Pevnu PI zdresu zadarminko. musi to chodit aj s tym flajzarom.
Bezpečnost pri práci je dúležitejší než práca samotná...

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#11 Příspěvek od pigeonit »

Přesně tak, proč dávat stovku měsíčně za něco, co jde vyřešit zdarma. A ještě si budeš muset pamatovat jen adresu a ne IP adresu.
Pak zbývá jen pořešit ten port forward.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“