Taky vám pořád rostou ruce?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#226 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když jsme u těch střev, tak hnilobný proces je vždy špatně, tam mají probíhat jiný procesy. Spousta problémů vzniká nevhodnou kombinací potravin - např. oblíbená kombinace masa a škrobu. Takže ti, co si dají samotný řízek či kus bůčku jen s okurkou, dělají nejlépe. :D

Na druhou stranu je to dobrej detektor kvality piva - pivo, ze kterýho smrdím, nepiju.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#227 Příspěvek od kbulda »

Zásoby na zimu.
Naposledy upravil(a) kbulda dne 20 led 2011, 11:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#228 Příspěvek od kbulda »

zásoby na zimu
Přílohy
zasoby_na_zimu2.jpg
(172.08 KiB) Staženo 68 x

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#229 Příspěvek od Hejnicek »

No parada,
to mas stazeny z Google nebo vlastni?

Pokud to nestacis sezrat a zacne se to kazit,
napis, prijedu, vypomuzu....

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#230 Příspěvek od helios »

No, keby bolo mäso až tak škodlivé, niektoré národy by mali už dávno vymrieť a nedožiť sa vysokého veku. A predsa to u nich neplatí. Stačí si kuknúť dokument "Mongolsko v tieni Džingischána" od P.Barabáša. Tam sa dozvieme, že jedia výhradne mäso a žiadnu zeleninu, dožívajú sa vysokého veku a civilizačné choroby skoro nepoznajú. http://www.k2studio.sk/?cube=text&c=626

Tiež nemajú Facebook, všelijaké internety, ako môžu vôbec bez nich žiť? :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#231 Příspěvek od PeteBurns »

No babka sa dožila takisto 94 rokov, ale vravela, že ked mali mäso, tak to bol sviatok...mne to vôbec nepríde nezmysel, že by nadmerná konzumácia mäsa spôsobiť rakovinu čriev, stačí spomenúť prudký jed botulotoxín - klobáskový jed :twisted: Stačí si uvedomiť, aká je teplota v ľudskom tele, stačí pomalší metabolizmus, a to mäso tam musí trčať dlhé hodiny a hlavne červené mäso je náročné na strávenie, ktovie aký to má dlhodobý vplyv...ale to ani tak nie je o vplyve mäsa na zdravie, ja osobne by som veľmi rád videl, koľko z tých zarytých mäsožravcov by po dvore naháňalo prasa, vlastnoručne ho zabilo, a potom si veselo pochutnávalo na žuvaní surového mäsa :lol: stavím sa, že všetci by sa dobre pozvracali a už by si tým mäsožravstvom neboli takí istí :wink: ono sa to ľahko mudruje, ked je k dispozícii inteligencia, takže sú zbrane, koreniny, pečenie, grilovanie, údenie - ale to už nie je o tom, či človek je alebo nie je mäsožravec, vďaka inteligencii si to obháji...ale čisto z prírodného hľadiska - už len zabiť prasa bez zbraní by bol hrdinský čin, človek nemá prakticky nič, čo majú mäsožravci, ani rýchlosť, ani silu, ani pazúry, ani čeľusť, ani zažívaciu sústavu, proste telesne vôbec nie je stavaný na lov iných tvorov...samozrejme, že tí, čo majú radi mäso, ho budú jesť aj naďalej, lebo si to bez neho nevedia predstaviť, ale fakt, že človek nie je mäsožravec, proste nemôžu poprieť :wink: Inak ja s mojimi sto kilami, žiadna nadváha, popieram aj argumenty, že bielkoviny z mäsa sú nevyhnutné na stavbu svalov človeka - proste nie sú :D Na dôkaz toho ani netreba ďaleko chodiť, stačí sa pozrieť na kone, aké majú svaly a stavbu tela, a čo žerú...ale zase ich zažívací systém je opačný extrém, len z trávy získať také telo, to je sila 8O Dĺžka života so stravou nesúvisí, každý tvor má naprojektovanú orientačnú dĺžku života, bez ohľadu na to, či je mäsožravec alebo nie...ak sa neotrávi alebo nezabije alebo nezomrie kvôli chorobe, tak sa dožije toľko, koľko sa taký tvor zhruba dožíva :lol:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#232 Příspěvek od hafca »

PeteBurns píše:.....ale fakt, že človek nie je mäsožravec, proste nemôžu poprieť .......
A na to jsi přišel jak? Už pračlověk běhal s kyjem a mlátil zvířátka aby potom sežral, nejdřív dokonce syrová. Nebo chceš tvrdit, že to byla jen hra a pak se šel napást? :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#233 Příspěvek od pigeonit »

Ano člověk opravdu není masožravec, to nikdo popřít nemůže. On je totiž všežravec :wink:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#234 Příspěvek od hafca »

A já proč sním všechno na co přijdu. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#235 Příspěvek od pigeonit »

To už si ale zase všesežravec :lol:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#236 Příspěvek od PeteBurns »

hafco, na to netreba mať extra inteligenciu, aby som na to prišiel :wink: najbližší druh k človeku, väčšie primáty, sú všežravce, ale aj tie majú oproti človeku oveľa väčšiu silu, rýchlosť aj schopnosti a majú aj na to vytvorenú čeľusť, človek nemá vôbec nič z toho...zabudni na inteligenciu človeka, zbehni do afriky, bez zbraní, iba s holými rukami, som veľmi zvedavý, koľko toho mäsa by si sa tam najedol :lol: veľké zvieratá by si nemal šancu uloviť, tie by ťa rozdupali alebo by poľahky utiekli, a malé by si takisto nechytil, jedine tie úplne najmenšie tvory, ale tam by toho mäsa moc nebolo, ved aj malilinký zajac alebo mačka človeku zdrhne ako nič :lol: Mne skôr ide o to, že človek to berie ako samozrejmosť, že každý vyžiera mäso, a v jedálni je vždy viac chodov s mäsom, a iba jediný bez mäsa, často nič moc, to mi lezie na nervy, akoby bol človek primárne mäsožravec, a bezmäsitá strava bola akoby len tak naokraj...no to sa potom ľahko čuduje, že ako niekto môže byť bez mäsa, ked na obed podávajú iba jediné bezmäsité jedlo, žiadny výber, a ešte aj to stojí za prd :!: A okrem toho mám psa aj mačku, viem, ako rozumejú, ako vnímajú svet, že cítia aj radosť aj strach aj bolesť, proste chcú takisto žiť ako človek, preto nechápem ostatných, že im je to úplne jedno, koľko čoho sa ako zabije, len preto, aby si napratali bachor niečím, bez čoho sa dá zaobísť...ja osobne by som také zviera nedokázal zabiť, bolo by mi ho ľúto, to si dokážem priznať...no ale každý žije podľa svojho vedomia a svedomia, prehovárať niekoho nemá zmysel, človek môže zmeniť názor iba na základe vlastného rozhodnutia :wink:

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#237 Příspěvek od Hop377 »

S tym psom a mackou je to bohovsky priklad, asi si zabudol na to ze su to v prvom rade dravce a ked sa potrebuju najset aby prezili, tak bez problemov zabiju, je to normalny kolobeh. Ked uz tu davas take priklady skus ist do Afriky Ty a presvedcuj levy, ze aj antilopy a ine bylinozravce chcu zit rovnako ako levy, nech ich nezabijaju a idu sa radsej napast.
Btw. nedavno prebehla mediami sprava, ze aj rastliny komunikuju a vnimaju, co teda vlastne mozme jest, ved oni chcu zit.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#238 Příspěvek od PeteBurns »

Presne ako hovoríš, ak dravec zabije korisť, je to síce kruté, ale tak to je vytvorené, o tom je zbytočné debatovať...ale si zrátaj, ako to je v prírode automaticky udržiavané, koľko je tých dravcov, a koľko zabijú - len toľko, koľko nevyhnutne potrebujú pre život, a si zrátaj, koľko zvierat sa musí zabiť kvôli miliardám ľudí :!: a to nehovorím o tom, koľkí sa prežierajú a samozrejme na rakovinu čriev zomrieť nestihnú, lebo ich dorazí infarkt alebo cukrovka ešte skôr :lol: Pracoval som aj pár mesiacov v MacDonalde, takže viem veľmi dobre, koľko toho hnusného mäsiska škvaria, a koľko sa ho nepredaného zbytočne vyhadzuje, proste človek to berie ako vec, vôbec ho netrápi, koľko zvierat muselo kvôli tomu zomrieť...alebo minule bol v telke poľovník, ktorému druhý poľovník zastrelil psa - reval ako malé decko...takže to je akože v poriadku, zo zábavky strieľať iné zvieratá, ale ak niekto zastrelí jeho psa, už je to strašný čin - kvôli čomu? Prečo by mal mať pes väčšie právo na život ako iné zviera? Celý pohľad človeka je proste pokrivený, je to úplne zjavne vidieť, že si myslí, že je nadradený a môže si robiť čo chce a nemusí nič rešpektovať...to je jediná záhada, prečo iba človek ako jediný tvor dostal inteligenciu, ak by ju mali aj zvieratá, mysteri by sa teraz nepýtal, prečo človeka nikto nežerie :lol:
Aha, no ak by aj rastliny cítili strach a bolesť ako zvieratá, a človek by rešpektoval právo na život, čo už, jedli by sme iba plody, ako pračlovek, len bez bakule a bez mäsa :twisted: Nie som žiadny zarytý fanatik, sranda musí byť, ale to, ako človek nerešpektuje prírodu, mi vadí, a vzhľadom na stále rastúcu populáciu sa mu to skôr či neskôr vypomstí...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#239 Příspěvek od kejki »

Tak zrovna kočky zabíjejí pro zábavu, ptáky, myši. Ještě si s nimi hrají a tím je krutě týrají. :wink:

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#240 Příspěvek od Hop377 »

S tou inteligenciou to az taka zahada nie je, prave konzumacia masa sa podpisla velkou mierou na vyvin mozgu a potazmo inteligencie. Clovek je nadradeny len preto,ze nema prirodzeneho nepriatela a voci tym ktorych ma sa dokaze ubranit.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“