Zprovoznění LCD displej s video vstupem

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stvor
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2011, 01:00

Zprovoznění LCD displej s video vstupem

#1 Příspěvek od Stvor »

Zdravím,

měl bych takovou otázku, snad mi někdo z Vás poradí.
Potřebuju náhledovej HD monitor ke kameře a protože se běžně prodávají hodně draho, napadlo mě:
Co je potřeba za zařízení k zapojení LCD displeje, který se prodávaj jako náhradní díly k notebookum. Potřebuju, aby to mělo video vstup PAL, třeba formou cinche nebo jacka a napájení 12V akumulátorem?

Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Zabudni.

Uživatelský avatar
Hanger
Příspěvky: 110
Registrován: 01 říj 2010, 02:00
Bydliště: Karlovarsko

#3 Příspěvek od Hanger »

Stvor píše:Co je potřeba za zařízení k zapojení LCD displeje...
Tak minimálně A/D převodník a video procesor... samotný display ti je na nic.. :roll:

Uživatelský avatar
Stvor
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Stvor »

Mně je jasný, že samotnej displej je k ničemu. Proto se ptám co je k tomu zapotřebí. Nebyly by třeba nějaký odkazy na ty díly, o kterejch píšeš?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

To je o ničem. Věř zkušenejm, to do kupy nedáš.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

takych kdejakych pokusov tu uz bolo,stacilo poHLADAT a zistil by aj sam ze to nieje lacna zalezitost,ak by na to zohnal vobec veci...

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

tenhle dotaz hraničí až s 🤐!
Kvůli ušetření pár kaček protože koupit malou LCD TV za 4 tis je velká investice , si někdo chce hrát na konstruktéra. Napiště do firmy Media tek do Taiwanu, vyrobí vám to na počkání :-D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

LCD displeji od noťasu toho chybí příliš mnoho k tomu, aby na něj šlo dostat obraz analogové televize. A ještě víc k tomu, aby se na něm dala zobrazit barva kódovaná v PALu.
Přinejmenším tedy chybí dekodér barev, pak A/D převodníky (to vše má v sobě například TV karta). No a pak procesor s pamětí dostatečnou alespoň pro čtyři po sobě následující půlsnímky v PALu a pro kompletní obslužný software, tan by taky musel někdo napsat.
A dále z toho noťasu potřebuješ ještě grafickou kartu s výstupem schopným adresovat a nastavit každý bod toho LCD panelu. Takže vlastně potřebuješ celý noťas.
A k němu videograbber (takový SilverCrest VideoGrabber umí obraz v PAL převést přes USB do počítače, ovšem, když PAL, tak v rozlišení 720x576, 25 snímků/s). Nakonec v tom noťasu budou nějaké ty USB konektory taky.

Pokud tím HD myslíš 1080 px rozlišení, pak to asi nebude PAL. To uměl PAL+, který se u nás vůbec nepoužíval a v Evropě skončil v tichosti asi po půlroce zkušebního vysílání...

Zkrátka - kup si k tomu obyčejnou LCD TV (například zde máš na výběr, protože v ní je ta cesta zkrácená. Jak dekodér barev, tak převodníky a grafická karta s budičem displeje jsou uvnitř a odpadá problém s přepočítáváním obrazu pro počítačový displej - ty displeje v přenosných TVP nebo TV monitorech mají rozlišení dobře přizpůsobené televiznímu signálu, tak to nepotřebují.
kozoka píše:tenhle dotaz hraničí až s 🤐
Nespecifikováno, z které strany je PŘED a z které ZA...

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#9 Příspěvek od kovka »


Uživatelský avatar
edguy21
Příspěvky: 44
Registrován: 16 říj 2007, 02:00

#10 Příspěvek od edguy21 »


Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“