Philips DVP 3040 - škube mechanika

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
excellence
Příspěvky: 88
Registrován: 04 čer 2006, 02:00

Philips DVP 3040 - škube mechanika

#1 Příspěvek od excellence »

Po vložení i originál disku má laser problém udržet stopu. Někdy DVD přečte korektně, ale často se stává, že přeskakuje, seká, či úplně zamrzne a laser naráží do dorazů v mechanice (drnčí) a pomůže až ON/OFF tlačítko. Podezření padlo na laser a propojovací pásek. Vyměněno. Problém je méně častější, ale přetrvává. Může to být softem?

Uživatelský avatar
Vydricak
Příspěvky: 153
Registrován: 18 kvě 2010, 02:00

#2 Příspěvek od Vydricak »

Optika je v háji a bude ju treba vymeniť :wink:

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Pise, ze optiku vymenil.

Uživatelský avatar
Vydricak
Příspěvky: 153
Registrován: 18 kvě 2010, 02:00

#4 Příspěvek od Vydricak »

Pardon, čítal som v rýchlosti, nevšimol som si. :oops:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

To neznamená, že i ta nová není vadná.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
1010
Příspěvky: 208
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

#6 Příspěvek od 1010 »

Digitální deska vadná,za poslední rok jsem 6x řešil víceméně stejný problém,směr SD

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od cabernet »

Ja som prave vcera tiez vysrotoval nejaky Philips pre zavadu na riadiacej doske. Pri tejto znacke to nie je nahoda.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Jinak napájecí zdroj je v pořadku ? Myslím tím vyhlazená jednotlivá napětí. A zkoušel jsi jiný firmware ?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od cabernet »

Ked to islo doteraz s povodnym firmware, tak tym to nebude, jedine ak by bol povodny nejak poskodeny.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#10 Příspěvek od mirosne »

excellence :

Menil si len pásik a laser?Ide o to,či nie sú vadné motorčeky.(posuv lasera alebo motor,ktorý točí médium)Ďalej by som skontroloval,či nie je mechanika špinavá-zaschnuté mazivo,ktoré bráni plynulému chodu.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#11 Příspěvek od Miri »

Tyto Philipsy měly asi všechny stejnou závadu - Procesor - asi kurvítko. Pokud vám odejde elyt v pětivoltové větvi - teda uhnije, je to konečná. Přehráním Firmware funguje tak pět DVD. Pak uslyšíte písknutí, pohasne display a toť konec. Strávil jsem nejen nad jedním tímhletím přístrojem asi docela dost času, neboť někteří moji známí a jejich známí se stále vyžívají ve značkách, které již pár let dávno neexistují..........
Miri

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Už jsme to někde probírali, nejhorší DVD co chodí do servisu PHILIPS, možnost závady úplně čehokoliv nebo dokonce nepochopitelná kombinace nesouvisejících závad, laser, páskový přívod, SPIN motor, zdroj, logika. Neměl jsem vadnej snad jen display a síťovou šňůru.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od cabernet »

Nieco podobne, ako Thomson.

Uživatelský avatar
excellence
Příspěvky: 88
Registrován: 04 čer 2006, 02:00

#14 Příspěvek od excellence »

Ahoj,
DVD bude mít zřelmě probléby co uvádí Miri ? . Mám doma trochu nižší model a jsem s PHILIPSem spokojen. Dostal jsem jej před cca 3 léty od známého jako KO - po výměně laseru hraje denně 1-2h malý syn - pohádky. Jinak jak uvádím není problém u jmenovaného přehrávače i s dvouvrstvými disky - načte adekvátně, ale třeba 2x ze 5ti načtení. Jinak napíše bad disk a laser tluče do dorazů :-( .

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#15 Příspěvek od Miri »

Pokud máš dost nervů a času, tak zkus vše od výměny kondů a to i na primáru a přehrátí Firmware. Ale osobně si myslím, že koupě nového DVD přehrávače tě vyjde levněji - čas strávený nad opravou... Jedině že bys byl stejný blázen, jako většina z nás ...... Ale vypadá to opět na Laser....
Miri

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “