DVD LG RH-177, problémy s načítáním disků

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

DVD LG RH-177, problémy s načítáním disků

#1 Příspěvek od mcmlxxx »

Tak moje DVD začalo stávkovat. Odmítá někdy načíst DVD , nebo CD - nepodařilo se mi vypozorovat co to způsobuje ale čím dál častěji po vložení disku hledá hledá, točí točí a buď to končí vysunutím šuflete a nápisem neznámý disk, nebo prostě diskem točí a točí, a zůstane zaseknutý v položce "menu". Když se tím dostatečně dlouho trápím, nakonec mi médium načte a bez problémů z něj přehrává. Přitom nedávno byl přehrávač v servisu a byl i čištěn.

Nějaký nápad na co se prvně podívat? může to být příznak odcházejícího zdroje? dá se nějak zkontrolovat ten laser v mechanice?

díky všem za poznatky.

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#2 Příspěvek od veny »

Zkontrolovat se nedá, pouze vymìnit. Zøejmì je vadný. Na LG není zrovna levná výmìna. :cry:

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Zdroj (elyty), motor, flex, snímač... Asi v tomhle pořadí bych to řešil...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

Nepíšeš, jestli to dělá u originálních CD či DVD. Pokud u origo, s největší pravděpodobností je to slabší laser. Jinak pálená CD i DVD právě se slabším laserem mívají největší problémy, aspoň co jsem s tím měl zkušenost. Možná by stálo za pokus použít čistící CD a třeba to pomůže. Stáří toho rekordéru je tak čtyři roky, nebo se mýlím :?: Pokud neměnili laserovou mechaniku a plochý vodič, mohl by být právě problém tam.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#5 Příspěvek od mcmlxxx »

Ahoj, díky za postřehy, teď sem si s tím asi 30 minut hrál, pálené CD ani pálené DVD nechce už brát vůbec, nezáleží na formátu (jestli je to DVD data, nebo video) , originál DVD vezme. Takže asi ten laser :(

tzn. výměna celé mechaniky? nejde vyměnit jen tu vlastní laserovou diodu s čočkou? ty mechaniky má každý výrobce svoje nebo se používají nějaké OEM?

díky

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

Nevím jak je to u těchto rekordérů, ale u věží jde vyměnit celá mechanika laseru, to je již z výroby nastavené. Mechanika jako celek v rekordéru je podobná jako v PC, ale asi nejde jen tak zaměnit. LG to bude mít nějak posychrované, aby se to muselo dát do servisu, aby to komunikovalo s jejich elektronikou. Určitě existuje náhradní laser do té mechaniky, ale rentabilita bude pak asi někde jinde. Ještě bych zkusil vyčistit tu optiku v té mechanice, ale 100% úspěchu nezaručí asi nikdo. Zkus ještě vypálit DVD nebo CD na tom rekordéru, co to udělá. Pokud by to přehrávalo tohle bez problémů, mohl by být problém se starším nahraným CD, nebo s nahraným na jiném přístroji, nekopabilita, nekvalita. Jinak stačí trochu prachu na optice a zlobí to, kór u pálených CD. Víc mě nenapadá. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od Philip_Fry »

Mechanika se mění celá, cena cca 2000Kč v AME. V zahraničí je cena podobná.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud by jsi chtěl měnit mechaniku , tak si ji nejdříve někde půjč . Koupil jsem do filipse novou -celý komplet a stejně jako píšeš Ty . Hrabe , něco najde otočí pár sec a zase se vrátí hrabe , odehraje pár sec atd a to na kterémkoliv segmentu disku . Pásek nový , zdroje perfekt , tlačítka perfekt .

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#9 Příspěvek od mcmlxxx »

vypálit v rekordéru na CD nebo DVD nelze, nevezme si ani čisté nevypálené médium - napíše že je to neznámý disk a vysune ho.

Ale našel sem tuhle zajímavou stránku, kde je k dispozici i seznam možných náhrad optických mechanik, včetně případné úpravy FW. Koukněte.

http://ifndef.altervista.org/index_eng.html

jsem celkem překvapenej, co všechno se s tím rekordérem dá udělat.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Já tenhle typ neznám, ale tipoval bych na elyty ve zdroji tak jako Philip_Fry. Prostě vzít osciloskop a měřit zvlnění. V jednom případě u Philipse stačilo vyměnit jeden elyt a jel jak novej. Ono to nevyhlazené zvlnění výsledně dává menší stejnosměrné napětí než je potřebné a logika může blbnout. :wink: Ale to snad ví každej.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#11 Příspěvek od mcmlxxx »

Tak jsem ho poslal pryč, byla vadná mechanika, oprava prakticky nerentabilní, vzal si ho pán ke kamerovýmu systému na záznam.

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#12 Příspěvek od standamajka »

Philip_Fry píše:Mechanika se mění celá, cena cca 2000Kč v AME. V zahraničí je cena podobná.
AME je poslední dobou moc drahé můžem dodat mechniku za 1.100,-Kč
když bude zájem záruka 6 měsíců
standa

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#13 Příspěvek od Philip_Fry »

standamajka : Tak ono to vlákno je skoro rok staré, za tu dobu se ceny i v AME trošku změnily :) Teď je mechanika (při objednání z ASWO) za nějakých 1400Kč pro koncového zákazníka, takže pokud má někdo "lepší" ceny v AME, tak se dostane někam k 1200Kč.

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#14 Příspěvek od standamajka »

Promiň já koukal na poslední příspěvek a ten je z 16.11.2011
a AME nyní tu jednotku má za 2052,00 Kč tak jsem chtěl jen pomoci :(

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “