Chyba 0xc0000001

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Chyba 0xc0000001

#1 Příspěvek od robo »

Pri spusteni pc, pocitac nenabehne a ukaze se hlaska viz obr. Pri OK nasleduje restart. Zkusil jsem recorvery konzoly a chkdsk /r, ten se nedokoncil, chyba disku. Zkopiroval soubor SAM z repair do sl. config. Beze zmeny. Nouzovy rezim, stejne okno. Muzete mi prosim poradit, jak dal postupovat. Zacalo to cele tim ze se kouslo pc. Restart, pc najelo bez kontroly disku. Vubec si nepamatuji kdy naposled se delala automaticky kontrola disku po padu os. Jak najela okna dal jsem kontrolu c, d, e,. E se spustilo ve voknech. c a d az pri dalsim spusteni pc. Tak jo. Pokracoval jsem dal v praci. Dalsi kousnuti. To uz nasledovala kontrola disku. A zustalo to u c stat. Ted nevim na ktere z 5 uloh. Ale 0 procent. Nechal jsem to tak pres pul hodky. Pote jsem udelal restart pc. Pak nasledovalo nekolik pokusu o zachranu pc. Posledni operace, kontrola vsech jednotek. No a dostal jsem se do stavu ktery popisuji nahore. Muj hlavni problem je ze disk kde je system je SATA. Moje deska nema sata port. Takze mam radic SATA do PCI. A pri spusteni pc musim prvne vlezt do biosu a odejit z nej. Pokud to neudelam tak pri startu pc na druhe obr. to zustane vyset a v obraze jsou ruzne znaky a barevny obdelnicky. takhle to funkuje odjakziva. U recorvery konzoly se to taky divne chova. Ukaze se datum vzniku jednotky a cislo jednotky ci co. A nic vic. A po chvilce to hodi chyba disku. Do budoucna koupim normalni IDE disk a sata disk i s radicem pujde pryc.
Deska QDI, HDD SATA Samsung 320GB, rozdeleny na system a data, IDE disk 80GB, Windows XP prof. Dekuji
Přílohy
plocha.jpg
(70.38 KiB) Staženo 140 x

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Gringo_Joe »

pokud mas jiny komp, tak prehod disk do nej, vytahni data a zkus ho dat dohromady..
Udelal bych urcite i upgrade BIOSu, starsi nedelaly vzdy korektne s temi pridavnymi radici..

Pak asi reinstall

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Bohuzel Bios co tam mam je ten posledni. Deska uz holt pamatuje hodne.

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#4 Příspěvek od Jirka_Ka »

Stáhni si Hiren's BootCD, nabootuj systém z Cd - mini win XP a dej otestovat disk HD tune na vadné sektory.To samé cd spusť jen v základní verzi jakoby v dosu a dej test pamětí.Pak uvidíš co by Tě mohlo zlobit.A v těch mini win XP si můžeš udělat zálohy na jiný disk.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

Doporučuji Hirens boot 10.5 tam byl ještě HDD regenerator který otestoval a realokoval vadné sektory.Samozřejmě po záloze dat . Je tam taky HDD Sentinel který vzpíše v procentech zdraví disku. No a nákup disku IDE si velice rozmysli, nové desky IDE už neumí.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Opet jsem zkusil pres konzolu chkdsk /r. Ted uz to dojelo do konce. Nasel nejake chyby a opravil je. Ale zavada trva stale. Dalsi v poradi pokusu bylo ze jsem pres mini windows a patricny program zadal heslo k uctu administrator. Prihlasovani uctu nemam heslo. Taky to nezabralo. Obnova systemu jak jsem to aplikoval v nedavnem problemu taky nesla. Takze nasledoval reinstal. Disk jsem neformatoval, smazalo to pred instalaci slozku windows. Start , programy je jak pociste instalaci, program files zustal i ze softem. jestli to bude pouzitelny nevim. Skoda ze nejde udelat reinstalaci jak v 98. Tam to vse zustalo funkcni. Az na nejake drobnosti. Ze by se z instalacniho cd instalovalo jenom to co je poskozeno, ci vybrano uzivatelem.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#7 Příspěvek od vladodyno »

Opravit tuto instalaci windows si nemal ako možnosť? Pravda, ak sú zapnuté augomatické aktulizácie systému skončí to chybovou hláškou.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Prave ze opravu mi to nenabidlo. Ze zacatku r-opravit a dostal jsem se ke konzoly. A dalsi postup vyber na ktery disk. Vybral jsem ten kde to mam okna nainstalovany. Dalsi bylo o formatovani, nechal jsem beze zmen, a pak okno o tom ze tam uz system je a moznost oddil odstranit . Dal jsem ze pokracovat, nabidka zmeny nazvu windows, nechal jsem stejny nazev. A dale odstarnovani puvodni slozky windows. A instalace. Jedine slovo oprava bylo z toho zacatku, a to jsem se dostal do konzole. Tak nevim. Par instalaci jsem uz delal, ale ze bych mel nekdy moznost opravit stavajici vezi os jsem nenarazil. Budu rad pokud se dozvim ze to jse udelat. A jak. Dik

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Jirka_Ka »

Nedávno jsem toto dělal.Nechal jsem systém normálně instalovat - zavaděč,poté jsem to odklikal,přesně si to nepamatuji.Vím že tam byla volba ponechat stávající systém beze změn či jak to bylo.Výsledek byl takový že jakoby proběhla instalace-ale pouze win, registry dokumenty,programy - vše zůstalo na svých místech a naprosto funkční.

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#10 Příspěvek od Spejbl »

TO Jirka_Ka : ale to jsi začal instalovat ze spuštěných windows ne?
Já se vrátím

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#11 Příspěvek od Jirka_Ka »

Nee, z bootovacího cd.Tak jak se instalují nové win.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#12 Příspěvek od Duvsan »

Dá sa to, ale tú položku "Opraviť systém" to tam nie vždy ponúkne. Neviem, či sa dá nejako vyvolať.

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#13 Příspěvek od Spejbl »

nezáleží to na tom ,jestli je to verze Home nebo Proffesional?
Já se vrátím

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

Skôr akoby ten systém vedel, o čo ide a podľa toho sa rozhodol (nebude opravovať, keď nie je čo opravovať; ovšem niekedy sa pomýli).

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

nainstaloval jsem system xp prof. s integrovanym sp3. A skusil jsem reinstalaci. A fakt tam byla nekde polozka opravit stavajici instalaci. Takze to asi bude zalezet jak rozhodne instalator. Rekl bych ze tu moznost opravy vidim snad poprve. Chtel bych vedet proc nekdy ta moznost tam je a nekdy ne.
Jeste mala poznamka. Mam v pc zvukovku SBlive. Ozn. CT a ctyri cisla. Ovladac os nejaky nasel. Zvuk z toho, ze slozky media sel,. ale u Skype ani omylem. A najit funkcni ovladac je pekny pakec. Az tusim 4 verze stazenych ovladacu se chytla. A pritom to byly certifikovane ovl. Origos z cdecka od zvukovky se nainstaluji, ale je ticho. A spusteni mix zvuku vyvola chybu. Jeden z ovladacu mi tvrdosijne presvedcoval ze musim mit nainstalovany original ivladac. Ale ten byl v pc uz nainstalovan. Uz jsem mel chut tu zvuk. vyhodit a koupit neco noveho. Stoji to par korun. Nedelam system na svem pc poprve. A vzdycky si rikam, nekam si je ulozim, pro priste. A pri pristi instalaci os se to opakuje. Ted uz je mam zazalohovany.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“