Vysavač ETA 2403 - rozebrání

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

Vysavač ETA 2403 - rozebrání

#1 Příspěvek od Jirka »

Potřeboval bych rozdělat vysavač ETA 2403. Povolil jsem ze zpodu všech 7 šroubů, ale v zadní části to stejně něco drží. Zkoušel jsem dostat dolu i černý vrchní kryt (obrázek pol. 52 a 54), jestli pod tím nejsou další šrouby, ale mírným páčením nešel sundat.
Jak se rozdělává tenhle vysavač?
Přílohy
2403.gif
ETA 2403
(36.74 KiB) Staženo 509 x
*****

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

Nejsou šroubky pod 3kou?
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaCZ »

Dobrý den, ty šroubky ze spodu mužete zase vrátit zpátky.. ty nejsou vubec třeba.. vysavač se samozřejmě rozdělává ze shora, právě tam kde je ten šedý kryt jak je na něm indikátor naplnění sáčku.. sice to moc nejde ale věřte že se sundá, pod ním hned je elektronika a potom je tam pár šroubu a ty odšroubují kryt motoru a navíječe kabelu :) Jinak ve vysavači byla taková hadička z takového divného modulu co je na tom krytu, pokud přijdete na to kčemu je dejte mi prosím vědět. Děkuji a rozdělával sem ho tak před 6 lety ale ještě si to pamatuji.

S pozdravem Jirka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Já bych tipoval pod 3kou i 4kou .

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaCZ »

nene 3 je tlačítko navíječe kabelu a 4 je vypínač.. vemte třeba šroubovák nebo tak a podeberte ten šedý kryt ze strany.. jde to sice stuha ale jde to... jinak se do vysavače nedostanete :)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Nikolivěk na nákresu jsou to plastové výlisky , které kryjí šrouby a poloha západek , které je třeba uvolnit , je zřetelná .

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaCZ »

ano je to možné, psal jsem že je to už velice dávno a navíc sme měli typ 0403 ale to bude asi stejný jen ty vyšší modely měli myslím regulaci sání a ještě možná nějaký vychytávky... a vím že se musel sundat ten černý - já měl šedý kryt a pod ním se nacházela elektronika a pak se odšroubovali asi 4 šrouby a pod dalším krytem byl motor.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jirka »

Zatím děkuji za odpovědi. Zítra to vyzkouším, vysavač mám na chatě a jedu tam.

Ale pod tou 4 asi nebudou žádný šroubky. Když jsem těch 7 šroubků ze spodu odšrouboval, tak šel vysavač trochu rozevřít, ale v zadní části ještě za něco držel (šroubky nebo západky??). Zkusím se podívat pod tu 3, jestli tam nejsou. Ale v pondělí jsem si ničeho nevšiml. Pak kdyžtak zapáčím víc u vrchního plastu (52). A dám vědět, jak jsem pochodil.
*****

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaCZ »

4 je podle obrázku kryt tlačítka vypínače je to klapka.. pod ní nic není.. vzadu ta 3 to je zase klapka a zároven tlačítko navíječe kabelu. a myslím že tam v každém rohu je v hluboké díře po jednom šroubu, nejsem si jist. Ale ten spodek není vubec potřeba rozdělávat stačí vycvaknout klapku navíječe kabelu a ten kryt co kní přiléhá toť vše :)

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jirka »

Tak takhle: vyjme se pružina 5, uvolní se plast 3. Tam jsou 2 šrouby. Plast 52 se nepáčí, ale má zobáčky v otvorech, které se objeví po sejmutí 37. Pod ním je pracovní panel 51 s elektroniku a další 2 šroubky, které ho drží.

Jen musím vyřešit menší hádanku. Z prostoru motoru od komutátoru jsem vytáhl asi teplotní čidlo a teď nevím, kam ho tam vrátit. Poradíte, kde a čím je tam uchyceno?
*****

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jirka »

Abych vlákno ukončil: dnes jsem měl čas a vysavač složil. Jede jako drak. Nic mi z něho nezbylo, takže tam žádný kurvítko není.
JirkaCZ píše:Jinak ve vysavači byla taková hadička z takového divného modulu co je na tom krytu, pokud přijdete na to kčemu je dejte mi prosím vědět.
Nijak jsem to nezkoumal, ale jestli myslíte tu hadičku, jak je na obrázku, tak mě napadá, že by mohla mít souvislost s indikací plného sáčku.
Přílohy
vysavac.jpg
ETA 2403 - elektronika
(66.75 KiB) Staženo 178 x
*****

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“