Thomson 29EX42E, chassis ICC20 (error code 26)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondra84
Příspěvky: 8
Registrován: 16 dub 2010, 02:00

#16 Příspěvek od ondra84 »

Měl by jste někdo zájem o tuto TV na náhradní díly (samozřejmě zdarma - Praha)?

Uživatelský avatar
paca123
Příspěvky: 274
Registrován: 29 lis 2008, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#17 Příspěvek od paca123 »

Slabá obrazovka by to mohla být.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

Thomson 29EX42E, chassis ICC20 (error code 26)
ondra84 píše:Měl by jste někdo zájem o tuto TV na náhradní díly (samozřejmě zdarma - Praha)?
Mám právě v dílně telku Th. 29DF42ES (samozřejmě šasi ICC20) se "střílejícím" trafem (ELDOR 1172.0057B) :cry:
V tvé telce by snad mohlo být ješte dobré - vadné trafo je totiž kód 27 8O Je otázkou na jak dlouho - po letech postupně odcházejí všechny :cry:
Pokud bys tam měl stejné, měl bych příp. zájem o celé šásko. Podmínkou by ale bylo - hodit do krabice a zaslat poštou.
Pokud by ses k tomuto "snížil" a byl bys ochoten zaslat - piš třeba SZ - domluvili bychom podrobnosti (vč. vyrovnání se) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#19 Příspěvek od ohryzek36 »

Zdravím, mám podobný problém.

TV Thomson, šasi ICC20, po zapnutí najede VN, rozklady, vše, ale TV se odmítá probudit ze stand-by. Vyblikává kód 26 (co jsem pochopil nenažhavená nebo špatně nažhavená obrazovka), problikne ho tak 10X, pak se úplně normálně rozjede (obraz, zvuk, geometrie, vše OK). Ze začátku (včera a předevčírem) byl i obraz bez signálu (zrnění) barevně zabarvený (jednou do červena, podruhé do modra), od vychylovaček (možná od elektronového děla) se ozývalo nějaké podezřelé praskání, tak jsem tipoval problém s obrazovkou (třeba zkrat katody na žhavení nebo něco podného), dnes jsem rozjel ne obrzaovce testovací obrazce (mám DVD na které je několik monoskopů + obrazce z Nokia Testu - původně určený na monitory), a vypadá to na docela rozostřenou modrou barvu (zelený, červený i bílý text je ostrý, modrý se nedá přečíst).

Naměřené hodnoty - na žhavení jde 20V (špička-špička) od začátku (po vyjetí ze stand-by), na katodách je při zrnění 150V (na každé, také špička-špička), dál jsem toho moc neměřil (na nějaké stávnkovací napájecí napětí to myslím nevypadá)

Takže se ptám - může být vadná obrazovka?, popřípadě, kolik jí ještě dáváte času? - majitel si klidně koupí už nejakou novou televizi, jestli bude oprava drahá, a mě se ho nechce zbytečně provokovat s chvílemi funkční televizí (je skoro rodina)

Děkuju předem za každou rozumnou odpověd .

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

Nejdříve bych provedl ten nejjednodušší test:
přes 1K rez. hodit postupně všechny kat. na GND - vysledovat, zda září stejným jasem. U dobré obraz. musí :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#21 Příspěvek od ohryzek36 »

Stejným jasem září (aspoň mi to tak připadá - otestuju to pro jistotu ještě jednou), jen mi jde o to rozostření modré barvy - čím to může být?

EDIT: Dnes ráno jsem zkoušel proměřit katody a jejich reakce na různé obrazce (z toho testovacího DVD) - průběhy při plném jasu obrazovky v barvě vypadaly v pořádku - při každé barvě byla největší výchylka na příslušné katodě, při barevném obdelníku v černé obrazovce také (projížděl jsem to dokonce na osciloskopu časovou lupou a je to stejné), zítra (nebo dnes, až dojdu z práce - podle toho, kdy bude čas) zkusím přehodit přívody katod, abych vyloučil špatné buzení (za 15minut mi jede autobus).

EDIT2: Tak jsem se zase nachytal já - přehazoval jsem všechny přívody ke katodám, a vždycky byl špatně zobrazený stejný pruh (ten co je původně modrý), a po přezkoušení obrázku na dalších dvou TV to vyšlo nastejno, akorát na LCD byl obrazec o dost ostřejší :evil: - takže planý poplach (špatný obrazec v DVD)

Tak co teď, čim by ta chyba mohla být? Jestli je špatná obrazovka, tak to nějak přežiju :D

P.S: tady je ten obrazec(z PC, ne foto) - čísla v modrém pruju nejdou přečíst vůbec a červený je také trochu rozostřený :roll:
Přílohy
001.gif
ten obrazec
(131.35 KiB) Staženo 72 x

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“