Zalohovani Windows XP, rady a tipy.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Zalohovani Windows XP, rady a tipy.

#1 Příspěvek od robo »

Obracim se na zdejsi komunitu znalcu pc a software, cim zazalohovat Windows XP. Havarie pc, nejde zavest system ani nouzovy rezim, disk s s os je v kopru. Nechci podstoupit tu otravnou zalezitost instalace os a ovladacu,softu. Rad bych mel zalohu systemoveho disku. Ktery software je idealni k zalohovani, primerene jednoduchy a spolehlivy co se tyce vytvoreni zalohy, s moznosti komprese velikosti zalohy a byl v cz. Co uzitecneho by mel soft umet, na co si dat pozor.
Uvazoval jsem o ACRONISu ale nasel jsem dost rozporuplne informace. V windows xp prof je v systemovych nastrojich zalohovani. Pred pouzitim zalohy je ale nutna instalace os. Je to trosku otrava s tim os, ale pokud je zaloha pouzitelna a leze se na to spolehnout, da se to v nouzi taky pouzit.
Dekuji

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Gringo_Joe »

ja pouzivam staricky norton ghost, ale minimalne jedna vada je, ze neni cesky

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#3 Příspěvek od paveltl »

No pokud už máš dist vadný, tak ti nic jinýho než nová èistá instalace nezbyde.
Po kompletní instalaci pak taky používám Norton Ghost, udìlám si image a pøi pøíští kalamitì je reinstal otázkou pár minut. Bohužel neznám žádný kvalitní prográmek v èeštinì, ale tenhle je tak jednoduchý že to zváneš.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#4 Příspěvek od Duvsan »

Když systém zkolabuje, že nenajede ani do nouzáku, jde tu zálohu použít? Dělám novou instalaci a uvažoval jsem to přes Hiren's Boot.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Pro paveltl.

Jiste ze pokud je disk v panu, tak v ten okamzik delat zalohu je asi o nicem. Ale mit zalohu jeste z doby funkcniho disku a tu pak pouzit na novy disk.
Jakou verzi Norton Ghost pouzivas.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#6 Příspěvek od Banda »

Acronis true image 9 nebo 10 CZ, naprosto bez problémů používám všude (XP, Vista). Má bootovací CD, najde bez problému SATA disk.
Už jsem jej v krizových situacích použil několikrát. Pokud zkolabují Wokna, za 20min je mám obnovené. Když odejde disk, namontuji nový a nahodím obraz. V životě jsem tak nemusel instalovat systém tam, kde už jsem jej jednou instaloval, pomoc k nezplacení.

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od OK2STO »

Já taky používám Acronis 10, bez problémů, jednoduchá obsluha, záloha jde provést na cokoliv, CD,DVD, nebo jiný disk.Já osobně používám druhý disk do Usb a jednou začas provedu zálohu celého disku . Múžeš udělat poprvé celkovou zálohu a pak provádět přírustkové zálohy.
Jarda

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

Gparted live

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Tak jsem to chtel zkusit s Acronis home11. System XP prof. s ovladaci. A par blbinek, winrar, antivir, firewall. atp. System. disk je na samostatne ksande. Druhy disk Sata je pres sata radic ktery je v pci slotu. A posledni disk je v druhem ide slotu na desce s DVD mechanikou. OS slape bez zaseku ci chyb.
Prvni spusteni Acronisu, spusteno zakladni rozhrani. Spustilo se a pc se kouslo. Druhe spusteni, vypnut firewall Outpost. Pri prvotnim spusteni ruznych programu je potreba souhlasit ci nesouhlasit se spustenim toho ci onoho. Tak proto jsem ho vypnul. Uvodni obrazovka ok. Vybrano vytvorit zalohovani s pruvodcem. Dalsi obrazovka - seznam jednotek. A znova se pc kouslo. Restart, a jsem znova na te obrazovce seznamu jednotek. Dole vidim kam to mam zalohovat. Vybral jsem DVD jednostku a dal ze chci z dvd bootovat. A dal jsem zalohovat. Vse slapalo az do cca 30 procent. To se pc seklo potreti. Po dalsim restartu sel Acronis z pc pryc.
Ted jsem nainstaloval Macrium Reflect Backup. Neni cz. Ale to az tolik nevadi. Tak uvidim jak to pujde.

Uživatelský avatar
doskok55
Příspěvky: 182
Registrován: 07 dub 2007, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od doskok55 »

Podobné problémy jsem měl s NERO Backit UP 4 Imige Tool. (součást plné placené verze nera). To bootovací CD prostě nefunguje.
Někde jsem přečetl,že si tyto linuksový aplikace neumí poradit se souborovým syst.NTFS. Sehnal jsem od kamaráda CD s nejnovější verzí Nero BackItUp Imige Tool v.5.6.6.100 (z nejnovější plné verze nera). To zálohu oddílu udělalo, ale na konci to vypsalo hlášku, že se záloha povedla s chybami, protože systém je žívý (přesto, že jsem nabootoval a celý postup provedl z toho linux CD. Obnovit z takové zálohy jsem raději ani nezkoušel každopádně je to jen záloha (kopie disku 1:1 u této nové verze už v nabídce není), takže přenést to na jiný disk neni možné.

ptám se tedy, je možné vytvořit zálohu jen jednoho oddílu HDD s OS a tu pak použít jako zálohu, ale v případě potřeby přenést na jiný HDD jako samostatný oddíl. Nebo se musí udělat záloha celého HDD?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

Ja som to práve urobil prísl. aplikáciou z Hiren's Boot. Úspešnosť sa dozviem, až dôjde na to.

Uživatelský avatar
svkmilan
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#12 Příspěvek od svkmilan »

Acronis True Image Home11.0_cz
-bezproblémová záloha (OS WinXP Pro SP3, NTFS)
Pár postrehov..
- pri zálohovaní aktívneho (systémového) disku je žiadúce mať k nemu úplný prístup (boot zo zavádzacieho média /u mňa vytvorené pomocou Acronis Disk Director Suite CZ_10.0 build 2 161/), inak pri overovaní zálohy táto môže vykazovať chyby...
- úplná záloha napr.30G disku zaplneného na 1/2 má veľkosť cca 9G =>zálohu umiestňovať na logickú jednotku resp. externý disk...
- obnovenie aktívnej (sys) jednotky vykonávať tak isto s full prístupom
(Acronis Disk Director Suite dokáže zavedenie vytvoriť ako na CD tak aj na flash kľúč - iso o veľkosti cca 85Mega)... 8-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Když tak všichni chválíte toho akronisa, tak se přiznám, že používám Acronis 12 CZ a to nejen na WXP, ale i na W7 a naprosto bez problémů. Jakékoliv problémy jsou jen ve 100procentní režii uživatele a hlavně jeho neznalosti.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

No ve svem pripade nemohu souhlasit ze 100procentni neznalosti. Postupoval jsem podle pruvodce. Zadne experimentovani. To ze se mi behem pruvodce 3krat pc kouslo si nedovedu jinak vylozit, nez tak ze muj hw ci software/ ovladace/ nema rad Acronis. Kdyz jsem udelal zalohu pomoci Macrium Reflect Backup, tak ta probehla bez problemu. A prisaham na svoje boty, ze system je naproto funkcni, bez chyb, a seklo se to vzdy jen pri vytvareni te zalohy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Opravdu nevím, jak jsi tu "zálohu" dělal, ale ovládače s tím nemají nic společného. Já zálohu dělám pomocí bootovacího CD s tím Acronisem. Je to sice delší, ale nemám tam spuštěné žádné viry.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“