TV Daewoo DCS1634VR, chassis C41-M

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

TV Daewoo DCS1634VR, chassis C41-M

#1 Příspěvek od fido116 »

Zdravím všechny
Mám tuto TV a po obnovení funkce zdroje se z VN trafa ozývaly divné zvuky,hned jsem to vypnul a na vychylovacích cívkách je vyhořelá díra v tom bílém plastu.Po odpojení konektoru VC se TV rozběhla se zvukem a reaguje na DO.Měl bych prosbu,jestli by někdo neměl tyto VC navíc.Obrazovka má označení Orion A38JLL90X a na VC je štítek ODY-M1601
Děkuji a pokud se cívky nepodaří sehnat,tak to asi poputuje na SD
Obraz to mělo ještě pěkný

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

Vydrž do zítřka - podívám se ti v dílně, možná něco najdu.
Trand v konci ti to přežil? Většinou to odse*re i on :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#3 Příspěvek od fido116 »

kokun:
Tranzistor to kupodivu přežil.V pohodě počkám,zítra jsem do večera v práci,tak se tu dostanu pozdě odpoledne.Zatím moc dík

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Tak - :nevim: - asi tě moc nepotěším. Prolezl jsem všechno co mám, ale přímo tvůj typ V.C. bohužel nemám :cry:

Podle tvého typu - obraz. nepoznám (o jakou se jedná), ale řekl bych, že se jedná o tzv. "tenkokrkou" (tenký krk-hrdlo = ø23mm).
Na tenkokrkou mám 5ks V.C.:
- ODY-M2002 (ty by měly být taky z š. DAEWOO, jen nevím, jestli z C41-M, nebo z C-520? - typ obraz. a tvp nemám poznačen vůbec :cry: )
Budou ale asi z větší obraz. (A48 .....) a navíc, právě tyto (možná v tvým nejpodobnější) jsou taky "podpálené" (na dvou místech - pod gum. klíny - důvod, proč jsem šasi donesl před časem ze SD).
Sice jsem se je dnes pokusil i opravit (v těch dvou místech "spojit" přeruš. vinutí) - ale či by na 100% fungovaly, to je otázka.

- ODY-M2012 (tvp neznám, z obr. XOCECO "A48-JLL90X12")

- ODY-F2102 (tvp DAEWOO "DMQ-2157" - šasi C50-N; z obr. ORION "A51-JSW90X")

- další dvoje už ale nejsou ODY-xxxxx (ale: YS-57146 a TCD-82101C) :wink:

Třeba by některé byly aspoň trochu podobné (hodnotou L a R - hlavně u Hor. části) - musel bys ale změřit ty původní 8O
Budeš namítat, že máš ty Hor. shořené (ten "kráter") - to je sice pravda, ale spálená bude jen jedna jejich polovina.
Pokud by ses nechtěl pustit do jejich opravy - pokud je vůbec reálná (nejméně 2x jsem tu postup opravy popisoval) - potom rozpoj H-cívky (jsou paralelně!) a změř L a R té "dobré poloviny" (a samozřejmě i Verikální) a napiš je sem.
Poměřil bych ty moje (měření budu mít ale ztížené - že u všech budu muset taky rozpojovat ty paralel. H-cívky - bývá to dobře "zatočené" a ještě převlečené "smršťovačkou" :cry: ) - a výsledek nejistý.
Přesto je změř a napiš, třeba někdo bude mít, když ne já :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#5 Příspěvek od fido116 »

kokun:
zdravím.Tak se mi to podařilo rozmotat a získal jsem celkem čtyři konce.Mezi dvěma konci to ukazuje asi 7ohm,mezi druhými konci asi 660ohm a mezi sebou asi 6 kohm,tak to asi moc v pořádku nebude.Vert.asi 14ohm.Nemám moc přesné měřidlo,ale s tím co mám,tak se to trochu změřit dá.
Obrazovka má průměr hrdla opravdu 23mm a na zákl.desce je napsané C41-M
Pokud by měření cívek mělo být nějak složité,tak se s tím netrapte.
Těch asi 7 ohm je taky možná kdoví co za hodnotu.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#6 Příspěvek od zvaty »

Škoda ,že jsem to nepřečetl dřív.
Jestli jsi měl narušenou izolaci (lak na vinutí) jen na horních vrstvách vinutí, tak je škoda, že jsi to rozmotal. Měl jsem asi tři případy u těchto přenosek, kdy byla narušena izolace (a s tím i plastová kostra), ale pokaždé jsem si s tím pohrál - nehtem jsem oddělil jednotlivé závity, vyčistil a prolil kvalitním lakem na impregnaci motorových vinutí a bylo to stoprocentní.

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#7 Příspěvek od fido116 »

zvaty:
zdravím.nemám to rozmotané celé,jen odpájené konce vinutí kvůli měření.Jedna cívka má nějaký odpor a druhá je zdáse přerušená.Zatím jsem s tím nic jiného nedělal.Vinutí je stále na svém místě a je schované celé v tom plastu.nedá se se k tomu v tomto stavu dostat.Jak je ten plast připevněný jsem zatím moc nezkoumal

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

Tys mně ale taky dobře nepochopil.
Ty cívky (jak H, tak V) jsou vždycky 2 a jejich konce a začátky jsou přivedeny na svorkovnici, kde jsou propojeny (H - paralelně, V - seriově).
Já chtěl po tobě, abys ty Hor. (na té svorkovnici) rozpojil a změřil L a R té jedné-dobré poloviny :!:
Aspoň předpokládám, že máš vadné ty Hor. - bývají propálené v místech, kde jsou podepřeny gumovými klíny - nevím, kde přesně je máš shořené ty - foto by pomohlo.
Frrššštenzzzííííííí :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#9 Příspěvek od fido116 »

kokun:
posílám nějaké fotky,snad se to podle toho bude dát trochu poznat
Přílohy
IMG_0148.jpg
(30.82 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#10 Příspěvek od fido116 »

Ještě jedna trochu z větší dálky
Přílohy
IMG_0151.jpg
(61.81 KiB) Staženo 86 x

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#11 Příspěvek od zvaty »

Jasně porušená izolace býva na kontaktu vinutí s těmi gumičkami, ale to není tvůj případ. Stejně ale můžeš zkusit vinutí v onom místě rozdělit vyčistit a mírně prolít lakem.....jestli to je na povrchu, tak byse to mělo podařit

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#12 Příspěvek od fido116 »

kokun:
dneska se mi podařilo získat PU560 a tím jsem naměřil na V cívkách 7.2 +7.2 ohm a ty H cívky jsou dost v špatném stavu,jedna je přerušená úplně a druhá je na uhel spálená.Můžu to zkusit jak radí zvaty,ale nejdříve by bylo třeba přerušené vinutí opravit,nebo to vyzkoušet vyměnit celé.Zkusím tady někde najít popis jak na opravu vinutí.
Zatím dík za trpělivost,snad se s tím něco podaří udělat

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#13 Příspěvek od zvaty »

nevím jestli spojíš a zároveň odizoluješ přerušeny vinutí od okolí někde uvnitř cívky, já jsem měl problém na povrchu (vrchní tři možná čtyři vrstvi)

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#14 Příspěvek od fido116 »

Nedalo mi to a sundal jsem to celé z obrazovky a toto se ukázalo.Tato cívka se asi jen tak opravit nedá.Takže to bude asi celé na odpis.Snad že by někdo měl někde něco podobného a zkusilo se to vyměnit celé
Přílohy
IMG_0153.jpg
(65.93 KiB) Staženo 95 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Tak, toto je typické poškození H-cívek - je to pod těmi podpěrnýmu klíny.

[Jak jsi dával ty první fotky, tak v těch místech jsem spálené V.C. nikdy neměl, ani neviděl (a tam mně to připadalo, že snad ani přímo vinutí shořené není - a tam to vypadalo spíše na V-cívky)].

Takto se poškodí H-cívky (v místech podepření gum. klíny), kdy dojde k narušení smaltu Cu-drátu, místo začne korodovat (zelená měděnka), drát se obnaží a zeslabí (pulzním proudem a korozí), vytvoří se mezizáv. zkrat a někdy dojde i k přerušení jednoho i více závitů.
Spojoval jsem i 2, či 3 závity (pokud je to pouze na povrchu a není to příliš hluboko) - obnažené dráty se musí roztáhnout od sebe a dobře izolovat (páč je to hodně napěť. namáháno - pulz. proudem 1000-1300Všš/16kHz).
Zalévám silik. tmelem, příp. proleju chemoprénem.
V opravovaném místě to vinutí samozřejmě "nabude", takže klíny přemístím na jiné pozice (pokud používám původní, přelepuju textil. páskou, aby vinutí nepřišlo do přímého styku zase s tou gumou).

V tvém případě mně to připadá, že by stačilo pouze oddálit opálené závity od sebe (z fota nejde rozlišit, zda jsou i přerušené) a izolovat.
Otázkou je, jak je na tom ta část (z prvních dvou fotek) a zda tam je to opravitelné - :nevim:
fido116 píše:... Snad že by někdo měl někde něco podobného a zkusilo se to vyměnit celé
Nj, jenže ta náhrada by měla mít co neshodnější hodnoty (L a R) - hlavně H-cívek (u V-cívek už by se snad dalo trošku improvizovat).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“