Starsi autoalarm + rada

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Tomantex

Starsi autoalarm + rada

#1 Příspěvek od Tomantex »

Zdravim. Dostal sa ku mne starsi autoalarm ktory som vymontoval z jedneho auta. Jedna sa o ciernu krabicku v tvare sireny, vo vnutri ma plosne spoje, otrasovy senzor...atd, pripada mi to ze je to komplet celok aj so sirenou. Problem je v tom, ze neviem co a ako zapojit! Z krabicky vychadza 5 kablov. 2 tenke su na LED, to je napisane aj na pl. spoji. Dalsie dva, cerveny a cierny su na +12V a kostru. Posledny kabel je zeleny, co s nim??? A dalsia vec, ako ten alarm otestovat? Po pripojeni cierneho a cerveneho kabla na baterku len neurcito pipne a to je vsetko, LED sa nerozsvieti, nic nereaguje.....budem vdacny za akukolvek radu!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

A zkusils na ten zelenej dát +/- ? Pokud to nespustí, tak to na pár vteřin sepni a pak rozepni.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Tomantex

#3 Příspěvek od Tomantex »

Ano skusil som to uz davno, ci sa nedialo...dnes ma napadlo, kedze je to alarm bez dialkoveho ovl., ci to nema nejaky spozdovac, teda skusim to zopnut a niekolko sekund pockat, uvidime co sa bude diat :)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Tomantex píše:Ano skusil som to uz davno, ci sa nedialo...dnes ma napadlo, kedze je to alarm bez dialkoveho ovl., ci to nema nejaky spozdovac, teda skusim to zopnut a niekolko sekund pockat, uvidime co sa bude diat :)
Dej vědět!!!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od Raptor181 »

Len by ma zaujimalo naco sa babres s starym alarmom ked nove dnes stoja cca 700-1000Sk. Vobec sa to ani neoplati opravovat. Mam doma cca 5kuskov alarmov z toho 3xMETA a 1xAVITAL CHAMPION a 1xnoname....
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“