Minolta DiMAGE X20

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

Minolta DiMAGE X20

#1 Příspěvek od 555 »

prosím vás tento foták mi fungoval hrozně dlouho ale ted má problém na kterej sem fakt reda krátkej.při režimu focení i snímání videa se mi na displeji objeví obraz (je vidět že objektiv něco snímá,ale nesnímá vůbec obraz kterej má snímat.ukazují se tří bílý tlustý čáry (vypadají jako na TV zrnění.nedokážu to přesně popsat,ale místo snímaného prostředí mám na displeji jen tyto čáry bílé.(blesk je taky funkční- dokonce sem i pocítil ten elit pro blesk na vlastní kůži) :lol: .když sem vložím pametovku s fotkama (vyfocenými na jiném fotaku),tak se mi krásně zobrazí.No ale stejně tahle závada dislejem není.tuhle závadu vidím poprvý úplně :roll: a šel mi dlouho a byl sem s ním spokojenej tak bych byl rád kdyby šel

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

No, myslím že PUDE - do konťasu ... Bohužel to co líčíš, vypadá na CCD snímač (snímací prvek obrazu) v háji. Nechci se tady hádat, jestli má Dimage CCD nebo CMOS snímač - prostě vypadá to na jeho fatální vadu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mourek »

Zeptal bych se ve značkovém servisu kdysi byly snímače vadné a měnily se i po záruce zadarmo. A bylo to skoro u všech značek. mě se to stalo asi před 4 lety, vím že někomu předloni.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

to co jste mi napsali čím to asi bude toho jsem se právě bál :(

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »

tak zkusil jsem napsat do servisu MINOLTA a uvidíme co odpoví.pak dám vědět jak jsem dopadnul.

Uživatelský avatar
Pepa59
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

Vadný snímač

#6 Příspěvek od Pepa59 »

Já jsem v Servisu fotopřístrojů Prostějov uspěl ještě letos v lednu. Bylo to se Sony, a zdarma. A kdysi mi tam zdarma vyměnili čip na podobné Minoltě, tuším X31 nebo Xg. :)

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

Re: Vadný snímač

#7 Příspěvek od 555 »

a jaký to je servis prosím?já jsem, psal do nějakého servisu minolta ale napsali že fotáky neopravují. :(

Uživatelský avatar
Pepa59
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

Servis

#8 Příspěvek od Pepa59 »


Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“