Jak najít vadný tranzistor v zesilovači?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#31 Příspěvek od Philip_Fry »

No myslím, že v tomhle případě už není co dodat. Já jen, že jsem už pár zesilovačů opravil a těch, kde byl vadný jen koncový stupeň, bylo tak maximálně 10%...

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#32 Příspěvek od Pikofarad »

Philip_Fry píše: kde byl vadný jen koncový stupeň, bylo tak maximálně 10%...
Mám jinou zkušenost,70% vyhořelé konce,přetížením,málokdy budiče.Z 30% vadné měniče,proražené Fety.Vozil je vadné,vyřazené do výprodejového koše za pakatel známý od Conrada,řádově desítky za měsíc.

Uživatelský avatar
Standoss
Příspěvky: 11
Registrován: 04 bře 2011, 01:00

#33 Příspěvek od Standoss »

Každej říka neco jineho, vymenim je a bud to pujde nebo ne :-) Podle mě je to bud a nebo...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#34 Příspěvek od masar »

Tobě ani nic jiného nezbývá. Jinak bys to musel dát někomu znalému opravit.
Pokud to totiž po výměně nepojede, jseš v koncích. :wink:

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#35 Příspěvek od ok1hga »

Standoss píše:Studoval jsem tuto problematiku 4 roky :D Bohuzel ted delam neco jineho, tak jsem toho spousty pozapomel ale multimetr pro me opravdu spanelska vesnice neni :) Ja o tom taky neco vim a nechci se porad hajit ze vim co je multimetr atd... Nejsem profik ale ani 🤐 abych zkousel neco aniz bych ani nevedel co to tranzistor je a co dela...
Standoss píše:Takze je mam vyndat a promerit diodovym testem ? Ten na tom multimetru asi mam, je tu ikonka diody :D Jen nevim jak to tim otestuju... Jinak prominte, jsem hold laik co ma snahu si nejak poradit
vyměnit vadnou součástku umí každý, ale správně diagnostikovat závadu každý neumí.
Čtyři roky studia na průmyslovce opravdu nestačí, pokud není další zájem o tuto problematiku.
Tohoto koníčka, teda spíše koně, provozuji víc než 20 let a i po této době se občas setkám s informacemi, které jsou i pro mě novinkou . . . .

V tomto tématu bylo řečeno více dobrých rad, ale pokud je tazatel nevidí, je každá další rada úplně zbytečná . . .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“