WIFIna mezi dvěma domy

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#16 Příspěvek od Eleman »

Tak to bude problém. Nechť se raději ostatní pochlubí se svými zkušenostmi.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Vůbec mne nepřekvapuje , že co potřebuji jednoduše vyřešit bude problém . I tak díky za rady . Koupím minimálně přijimač a začnu se od prvního baráku vzdalovat . :D :D Jakou odhadujete nejdelší použitelnou USB šňůru mezi přijímačem a počem ?

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od OK2STO »

Jak jsem výše psal,měl jsem problém přes dvě okna a vzdálenost cca 15m, proto jsem zvolil přídavnou anténku, kterou jsem umístil na vnější parapet a ještě jsem laboroval s polarízací - vertikál-horizontál, když jsem to měl uvnitř tak rychlost padala až na pár Mb, když jsem to dal ven tak to jede 54 Mb, a polarizaci mám horizontální, jelikož v NB je to lepší horizontální. Takže teď mně to jede přes jedno okno, vzdálenost 15 m a jednu zeď.
To jsou moje zkušenosti. Nejlépe je vzít NB a zkoušet kam až to půjde.
Jarda

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Podla mna jedine funkcne (s wifi) riesenie je na obe strany dat anteny do okna (ak nie za okno). A na strane "prijmu" pouzit AP/router v mode klient a do PC pripojit cez ethernet.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Chlapi , vy mne netěšíte , inu od toho nejste . Jaký nejdelší by teda mohl být ten síťový kabel ? Se všemi zatáčkami bych se dostal tak na 35m .

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#21 Příspěvek od Pikofarad »

Ten wifi křáp od kyslíka je s bídou na byt,Tp-link u mne chodí přes 4 nosné zdi v kvalitě "velmi dobrá" S použitím výkonnějších antének není problém na 300m

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Co jsou to , pikofarade , v tomto případě výkonnější anténky , typ , prodejce , čím a kam napojit ? Dík

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#23 Příspěvek od Pikofarad »

Mnou uvedené přístroje mají šroubovací 3dB anténky,ty se odmontují ,pomocí Wi-Fi prodloužení pokud to chceš mimo přístroj, (v délce podle potřeby )se namontují 5-10dB.Ale to myslím nebude zapotřebí,pokud nemáš zdi 80cm ze železobetonu :lol:
Anténky ,routry,wifi karty ,káblíky vše najdeš třeba zde:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L140087

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od OK2STO »

Délka kabelu twist může být až 100 m.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#25 Příspěvek od Eleman »

Bobobo, ale v případě USB kabelu počítej s délkou max. 2m. I když se uvádí, že délka může být až 5m, v drtivé většině případů to nefunguje. Jak uvádí OK2STO síťový kabel LAN může mít délku segmentu až 100m.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#26 Příspěvek od mat100 »

hoj

Kabelem bych to neřešil ! Mám osobní zkušenosti a nejsou zrovna nejlepší. Dotyčného omrzí tvoje připojení a co s kabelem ?

Mám ADSL 8Mb/s a k tomu modem s wifi za 1Kč - Zyxel P660HW. Připojení k internetu je o dva baráky dále - cca 100 - 150m bez přímé viditelnosti. Modem je zde umístěn u okna s nejlepším "výhledem". Doma na půdě na trámu v polystyrenové krabici mám routr v režimu "Client" - Arlive WN-200R. Toto umístění modemů bylo nutností u tak velké vzdálenosti . Pro pokrytí vlastní chalupy mám nainstalovaný ještě jeden routr od TP linku. První routr pouze přijímá a druhý vysílá :wink: . Část počítačů v chalupě je propojena z routru kabelem, část bezdrátově. K tomu ještě je napojen síťový disk a pár dalších věcí přístupných ze světa. Vím toto řešení se zdá přetechnizované, dalo by se řešit jedním routrem s dvěma moduly, ale já jsem je dostal zadarmo, tak jsem je využil. Když jsem tehdá žádal techniky o navržení řešení , bylo mi řečeno , že na takovou vzdálenost je to nemyslitelné. Ale povedlo se. A rychlost je cca 3Mb/s

Tobě bych doporučil modem s výkonějším Wi-Fi modulem ( u tebe) a kvalitní přijímače na straně dotyčného. Popřípadě rešit směrovými anténami, ale vzdálenost 15m by neměla být žádný problém.

Pokud si s řešením pohraješ, budeš odměněn kvalitním příjmem. :wink:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od CZJKP1 »

Huivei je krám, má ho sousedka. Tu anténu urvi, připájej tam klasickej WIFI kabel s koncovkou na konci pro nějákou anténu.
Přílohy
Bez názvddduj.JPG
(21.05 KiB) Staženo 25 x
Bez názvdddu.jpg
(17.13 KiB) Staženo 27 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Pánové děkuji za návrhy , zkusím soupravu dle pikofarada . Musím zažádat o uvolnění fondů . Bude mi určitě částečně ubráno z obálky na zábavu . :cry:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od CZJKP1 »

PS:

Já komponenty nakupoval vždy v i4wifi.cz, ale už tam toho na 2,4 Gb začínají mít méně , spíše tam začínají mít věci na 5Gb, ale furt tam nějáký ten sortiment je. Akorád si vzpomínám na jejich perfektní bazar, kde třeba prodávaly po 5Kč nové wifikarty jen proto že nejde ve windows nainstalovat....

Docela je na WIFI levné aukro, začátkem roku jsem tam koupil 16dBi anténu za 80,- zájemců bylo mnoho, ale nikdo nechtěl dát víc, asi všici kolenovrti, byla to taková ta yagi trubka, je pořád dost v nabídce okolo 800,-

Odpovědět

Zpět na „Poradna“