Projektor Liesegang ddv 820

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Projektor Liesegang ddv 820

#1 Příspěvek od jjilek »

Mám s tímto projektorem problém. Po zapnutí se na zlomek sekundy rozsvítí lampa a ihned zhasne. Zkoušel jsem jakýsi servis v Praze, ale řekli mi, že se musí vyzkoušet nová lampa, ale tu musím nejprve zaplatit, ale možná to tím nebude. Takže dotaz na zdejší široké fórum. Může mi někdo pomoci např. tím, že vyzkouší svoji lampu v mém projektoru nebo naopak moji lampu ve svém?
Připadně mi dá jinou radu nebo snad nabídku pokusu o opravu?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

jjilek píše:Zkoušel jsem jakýsi servis v Praze, ale řekli mi, že se musí vyzkoušet nová lampa, ale tu musím nejprve zaplatit
Zaujímavý servis,keď zákazník musí platiť súčiastku,ktorú oni skusmo vymenia. 8O
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Podobne funguju aj autoservisy. Nieco ti nauctuju a vymenia a zavada stale pretrvava...

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jarous »

Zaujímavý servis,keď zákazník musí platiť súčiastku,ktorú oni skusmo vymenia. 8O
Ono je dosť obtiažne držať skladom x typov lámp na x značiek projektorov,ani sa im nečudujem,že to takto vyriešili :-) Dalo by sa to prirovnať aj k deskjet tlačkám,budeš držať skladom x sád tlačových cardridge aby si zistil či je chyba iba v náplni alebo aj niekde inde?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Ahoj,
kolik hodin má lampa nasvíceno? Projektor typicky měří proud lampou, který klesá, jak se lampa opotřebovává a jak klesne pod určitou hodnotu, projektor se odstaví. Může to být také měnič lampy, zkontroloval bych elyty. Je na místě opatrnost, lampa se zapaluje napětím v desítkách kV.
Michal

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

To je právě problém, ten projektor jsem dostal a nevím historii. Takže asi by bylo nejlépe nejprve tu lampu vyzkoušet na jiném stroji. Nová stojí cca 250€.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

Len či nájdeš nejakého dobrovoľníka. :cry:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

To Jarous: ale mohli to vyřešit i profesionálně, jako autorizovaný servis a dovozce to přibalit k nějaké zásilce a poslat do továrního servisu v Německu. Přece jen by to vyšlo levněji, než kdybych to tam posílal jednotlivě a stejně nazpět. Navíc by to tam definitivně vyřešili a navrhli opravu i s cenou. Ale to bychom museli být někde jinde.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“