Instalator XP zameni pismena jednotek. C zapismeno D

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Instalator XP zameni pismena jednotek. C zapismeno D

#1 Příspěvek od robo »

Parkarat se mi to stalo. Kdyz jsem instaloval os xp a v pc mam disk rozdelen na system a data, tak mi os nabidne kam chci instalovat. Jenze prehodi pismena jednotek a ze systemoveho C udela D. Nevim proc by mel byt systemovy disk D. Zkousel jsem v externim hd manageru zmenit pismena jednotek. Po dalsim spusteni hd manageru jsem si overil ze c je systemovy disk. D jsou data. Po spusteni instalacni procedury os se to zase prehodilo. D jako system C jako data. Nakonec jsem datovou jednotku skryl. Nainstaloval os a pote jednotku zase zviditelnil. To zabralo. Proc se ale tak deje. Dekuji

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

pokial sa nepletiem, aspon co som si vsimol ja, tak stale to oznacuje v takom poradi ako su particie fizicky na disku, po instalacii nie je problem zmenit pismenko disku aj na Q :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Pokial nie je systemovy.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#4 Příspěvek od Paja250 »

Ale ne u systémového disku.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Prave ze mi jde o systemovy disk. Z rozdelenim disku jsem nic nedelal. A kdyz jsem tam daval ten puvodni system, tak c bylo systemovy disk. Zkusil jsem i naformatovat systemovy disk. Nic nepomohlo. Az skryti jednotky kde mam data pomohlo. Ale to uz jsem psal. Vcelku na tento problem je reseni, takze by jen zajimalo proc zmena z pismene C na pismeno D u systemu.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Gringo_Joe »

jak uz bylo receno, napis v jakem poradi mas partice fyzicky usporadane na disku

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“