Acer Ferrari 3000 instalace ovladacu.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Acer Ferrari 3000 instalace ovladacu.

#1 Příspěvek od robo »

Stahl jsem si ze stranek Acer vsechny ovladace na tento notebook. Nainstalovan os WinXP Prof+SP1. Vcelku jsem vsechno rozchodil az na wifi. Pokud chci spustit wifi, ukaze se zeleny text no device. V ovladacich panelech mam neco jako zarizeni rychle komunikace pci. A u toho otaznik. To asi bude wifi modul. Zkousim tomuto zarizeni najit ovladac, lec marne. Pokousim se ruznym zpusobem mu vnutit ovladace ktere jsou stazeny z Acer stranek. I reinstalaci programu urceneho wifi. Ne a ne. Uz jsem to jednou delal. Moc presne si nepamatuji postup. Ale vse fungovalo. WIFI by mela byt bez problemu funkcni. Prosim o radu. Dekuji.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#2 Příspěvek od pigeonit »

Zjisti co je to přesně za wifi kartu a stáhni ovladače od výrobce. Klidně i oddeklováním jejího krytu na spodku notesu a přečtením typu. Bude to mini-pci, nebo mini-pci-e kartička.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#3 Příspěvek od kejki »

Proč tam instaluješ tak starou verzi? Už sp2 nemá podporu MS, natož sp1.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Protoze v SP 2 je problem s funkcnosti modreho zubu. Takze notas rozchodim s sp1. Udelam zalohu a nainstaluji SP2. A uvidim.
Ty ovladace pro wifinu jsem stah z podpory aceru. Tak co jineho nez doporuceny ovladac od vyrobce bych tam mel dat.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od Gringo_Joe »

dej tam ovladac od vyrobce cipu te wifiny.. cili oddekluj a nejspise tam najdes nejaky ralink nebo intel.. tak tam pak hledej ovladace

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#6 Příspěvek od Paja250 »

Případně použij prográmek HWiNFO32, a zkus zjistit výrobce a tip čipu v něm. A další věc, není na webu Aceru těch ovladačů víc? Třeba na můj Thinkpad T40p je na stránkách výrobce 4 nebo 5 ovladačů. Taky jsem to dohledával podle výrobce čipu karty.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

na tento typ je tam pouze jeden ovladac pro wifi kartu. zkusim zjistit presny oznaceni.

Edit: Broadcom BCM430G. Ovladacu pro Broadcom je hromada. Jen najit presne na tuto kartu.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#8 Příspěvek od Paja250 »

Třeba tady. Jinak strejda Google.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Dik Pajo250 za link.

Tlaci me bota, cas, a tak jsem vzal zbran silnejsiho kalibru. Zkusil jsem nainstalovat xp verzi ultimate. Takovy balicek s moznosti si vybrat co se k systemu doinstaluje. Po instalaci jsem byl prekvapen ze po nainstalovani os byly pomalu vsechny ovladace nainstalovany. I wifina slape. Jenze pro zmenu nefunguje Widcomm Bluetooth. Co v minule verzi os fungovalo. Od aceru je verze 1.4.2. build10. Po nainstalovani techto ovladacu a restartu, notas nalezl zarizeni bluetooth a nainstaloval. Ale stejne po spusteni hw. tl. modry zub se ukaze no device. Pokud spustim bluetooth pres ikonu vedle hodin tak to zarvalo neco o licenci. soubor licence.dat jsem nasel v baliku ovladace od aceru. ale stejne to pise no device. Dekuji

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#10 Příspěvek od Paja250 »

Ještě mě napadá, že u některých noťasů jsem se potkal s tím, že bylo ke správné funkci periferií nutno instalovat ovladače a nějaký "podpůrný balíčky" v určitým pořadí, jinak to nechodilo správně. Nevím jak Acer, ale třeba Sony Vaio, co sem tahá jedna nejmenovaná firma z předváděček, to byla specialita klidně na celý odpoledne.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

S tou kombinaci si mislim ze to bude ono. Je tam jeste LaungManager Dritek a to je manazer na tlacitka co jsou okolo. a je tam i tla. wifi a bluetooth. Za boha na tu kombinaci nemohu prijit. :(

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#12 Příspěvek od Paja250 »

Já bych zkusil tenhle postup:
Zkus udělat čistou instalaci win XP SP2 nebo (radši) SP3. Pak nainstaluj ovladač chipsetu, restartuj. Nainstaluj ovladače zvuku a grafiky, po každém restartuj. Teď doinstaluj zbytek ovladačů, pokud chtěji restart, proveď ho. Nakonec nainstaluj ten Launchmanager.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Ten muj os je s sp3. Pokud se drzi a obcas pusti tl. bluetooth, nejak jsem neprisel jak spravne se ma mackat tl, tak se ukaze info o novem hw, bylo nalezeno nove zarizeni. Spusti se instalace hw BT. Takhle jsem to delal na x krat nez se mi rozsvitila modra led. A Bluetooth funguje. Sice se na displeji ukaze po spusteni bluetoot no device, ale modry zub funguje. Vyhledal muj telefon. Tim bych rekl ze to funguje. Jeste zrusit to no device. Zkusim odinstalovat a znovu nainstalovat Launchmanager. A uvidim.

Zkusil jsem reinstal, uz nevim ktery v poradi. Pokud to nezacne fungovat jak ma, muzu se na to vy*rat. Zdravy a nervy mam jen jedny.

Takze sehnal jsem jinou verzi Launchmanager. Jak jsem zjistil tak tato verze nema hw. tl na modry zub a wifi. Takze kdyz zapnu wifi, tak na na lcd nevidim enable wifi, dissable wifi. To stejny i u bluetooth. Na druhou stranu modry zub uz funguje jak ma. Predtim se zapnul tak na x krat zmacknuti tl. Ale tl. je v poradku. To podle hlasky no device.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#14 Příspěvek od Paja250 »

Robo, to je taková věc, kterou asi přes diskuzi nevyřešíme :cry: . Ale jestli Ti to aspoň nějak použitelně funguje, je to dobře.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“