Sčítací archy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

sčítání

#16 Příspěvek od michal29 »

jsem rád, že nejsem sám kdo si myslí, že to je jen podfuk na lidi.
jen zjištují co nám ještě můžou zdražit a zdanit. jak mi nějaké sčítání pomůže v tom, že mám hajzl na chodbě, myju se v bečce pod rýnou a topím v kotlu na tuhé paliva čím se dá? :D to mě někdo vysvětlete

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#17 Příspěvek od janousek »

http://www.abclinuxu.cz/blog/urandom/20 ... cast-druha

Dobrý den,
na mnoha místech poukazujete, že nevyplnění nebo nepravdivé vyplnění dotazníku může být pokutováno až do výše 10 000Kč. Nicméně, jak hodláte prokázat že někdo daný formulář vyplnil nepravdivě nebo nevyplnil vůbec, když dle §24 zákona 296/2009 1) "Osobní údaje získané sčítáním Úřad využije výhradně ke statistickým účelům". Vymáhání pokuty (dokazování ve správním řízení) po konkrétním člověku rozhodně není statistický účel - tedy ČSÚ nemůže tyto archy předložit ve správním řízení jako důkaz. Z mého pohledu to vypadá tak, že je daná pokuta právně nevymahatelná a je nesmysl s ní lidi strašit.
Jaké stanovisko k tomuto zaujímáte?
Děkuji za odpověď

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

Pokud by tím něco dokázali, tak nesmyslnost celého sčítání, protože pokud by se ukázalo, že dotazované údaje mohou ověřit a ověřují je, tak se na ně vůbec nemuseli ptát. :roll:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od mtajovsky »

Nejlepší otázka je místo pobytu matky v době narození. Já myslím, že v porodnici. A vůbec, co mám napsat, pokud odpověď na něco neznám. Nebudu přece na své náklady organizovat nějaké šetření.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jirka »

Pokuta má být až 10 000,-, stejně jako v minulém sčítání. To si pamatuju, protože jsem to chtěl minule ignorovat. Pak pod tím vyhrožováním pokutou jsem si to rozmyslel, na poslední chvíli tam něco zaškrtal a donesl na pobočku statistického úřadu..
A víte jak to dopadlo s pokutama těm, co to nevyplnili? Všem je nakonec prominuli.

Jinak jsem tu dával obrázek z informačního letáku ke sčítání, kde je napsáno, že údaje o počtu a složení domácností budou kromě blablablabla sloužit i pro výrobce spotřebního zboží a obchodní firmy.
*****

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Oldradio »

Už teď je v tom takový blázinec, že získaná data nemůžou poskytnout žádné pořáadné informace.
Přopmíná mi to stav, když se zrušil monopol České státní pojišťovny na povinné ručení a soudruzi nahoře vymysleli, že jednotlivé pojišťovny dají data o pojištěncích, to se porovná s rejstříkem motorových vozidel a těch pár stovek nepojištěných vozů se snadno zpokutuje. Ve výsledku se ukázalo, že ve vzduchu lítá cca milion zaregistrovaných vozů (spíše už jen SPZ), které nemají povinné ručení, tak se další aktivity v tomto směru ukončily.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

Tak jedna příhoda pro zasmání. Včera jsem nebyl doma a dnes jsem našel ve schránce lísteček, že byl uskutečněn druhý pokus o doručení a že si mám do dnešního dne do 16:00 dojít na poštu :!:
Fakt vtipný, když ani netuším, že byl už jeden první pokus a hlavně když dojdu domů večer, po zavírací době pošty.
Takže se na to definitivně vys... a můžou mi políbit ... :evil:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#23 Příspěvek od Hill »

Dnes jsem dostal list domu, list bytu a štos předvyplněných listů osob (ty už si osoby zaškrtají samy) pro závodní svobodárnu. Zjistil jsem, že podmínce bytu tam nevyhovuje téměř nic, tak jsem si zavolal na podporu.
Nakonec z toho vypadlo, že do listu domu se vyplní nula bytů, do typu domu "ubytovna" a list bytu se tedy nevyplňuje vůbec. Na bydlení se šesti společnými sociálkami a třemi kuchyněmi pro něco přes 40 pokojů se při tvorbě formulářů nějak zapomnělo...
Asi už nikdo nepředpokládal, že ještě něco takového existuje.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

Zajímavé, zdá se, že ani na help lince neví, co v těch formulářích je, protože v bytovém listu se má v otázce 1. zaškrtnout ubytovací zařízení, v otázce 2. jestli je obydlené a na druhé straně (+bytovém listu-pokračování) vyplnit seznam osob, které tam bydlí.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#25 Příspěvek od keemo »

Vidim ze sa tu aktivne diskutuje na toto tema-len zo zvedavosti-ako je to s vyplnenim bytoveho listu v pripade ze byvame v dvojgeneracnom rodinnom dome?fyzicky to dva byty niesu,vchod je dolu spolocny,a hore sa chodi po schodisku v dome...domovy list mame a v podstate je tam predvyplnene asi vsetko takze staci podpisat...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

Počet bytů v domě je na domovním listu a bude nejspíš předvyplněný, pokud jste dostali jeden bytový list, tak tam bude jednička a to, že tam bydlíte dvě generace, se projeví akorát na druhé straně bytového listu, budete tam jak dvě domácnosti.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#27 Příspěvek od Mysteri »

Ma tak trochu zarazilo, že niektoré časti máte ,,predvyplnené". Však sčítanie má byť anonymné, či...? Ak ma moja Alzhajmerová pamäť neklame, tak pred 10-rokmy sme dostali čisté hárky, nikde sa nepísalo meno, číslo bytu, dokonca nebol nutný ani podpis a pod. U nás, v našej východnej džamahírijí to má prepuknúť o jeden-dva mesiace, tak som zvedavý.... :wink:
Mimochodom, u vás, na ,,západe" to spustilo už aj schyzofréniu: http://www.osud.cz/skutecny-vyznam-cark ... itani-lidu /a to sa radím medzi ,,konšpirátorov".../ :lol:

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#28 Příspěvek od vladodyno »

Som sa pobavil :-D

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Jirka »

Samo sebou, že sčítání je úplně anonymní ... A za nesprávně vyplněné údaje hrozí pokuta -> anonymovi? :)
*****

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#30 Příspěvek od kejki »

Za neodevzdání taky a obálky jsou obyč neoznačené, potvrzení se nevydává.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“