tranzistor KP303

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od PavelFF »

Vidíš, že se R84 značně liší v obou schématech. Je to jen nástřel, páč je u něj hvězdička, což znamená ve vysvětlivkách, že se nastavuje individuálně: " * podbirájut pri regulírovaniji"

Některé hodnoty součástek v obou verzích schématu jsou až nepochopitelně odlišné, např. kondenzátory v násobiči C52, C53, C58 jsou v jednou 1uF, podruhé 0,047uF!

Takže je možné, že jsou nějaké rozdíly i v zesilovači a možná se díváš do jiné verze schématu, než máš desku. Taky mě to docela pozlobilo.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od honza637 »

Což jisté rozdíly jsem tam viděl, i v umístění asi dvou součástek. Je fakt že tam fakt asi rozdíly budou. Popravdě jsem se kdysi po špatných zkušenostech zařekl že cokoliv ruského opravovat už nikdy. Tohle jsem koupil za hubičku a líbí se mi že je to malý a přitom docela fajn. Ale jako obvykle - totálně na hlavu postavená mechanika, schema nepřehledné a jako obvykle to působí že tam nacpali co zrovna měli.
Nemluvim o kvalitě kondíků. Elity a dokonce i keramiky s mizernými parametry
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#18 Příspěvek od jandu »

Neboli v tom menené T25,T26, Ak áno, je ich treba vyberať párované.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od honza637 »

jsou původní, měnil se jen ten FET. Ale pámbu ví jak to chodilo předtim . Nemluvil jsem s nikým kdo ten skop používal :(
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#20 Příspěvek od jandu »

Tak nezostáva nič iné, ako sapohraťs
s nastavením balansu (ako som písal, je to bežný postup a takmer vždy to ide nastaviť - tak to uvádza aj ruský návod na použitie), alebo ten vstupný FET vymeniť za druhý, najlepšie za BF245A.
Škoda, že sme od seba tak ďaleko, vzal by som to do parády!
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#21 Příspěvek od jandu »

Napadol ma nápad, ako balans nastaviť.
Odpoj bežec petmetra vert.posunu - 47K. Potom od najvyššieho rozsahu začať nastavovať balans , pričom postupne prepínaš na citlivejší a citlivejší rozsah. Potom znova pripojiť vodič na bežec 47K. Malo by to sedieť.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“