TV a PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

TV a PC

#1 Příspěvek od lukas555 »

Dobrý den,
mám takový problém, na chatě mám starší PCs grafickou kartou nVIDIA GeForce 4 MX 440. Má 2 výstupy (VGA a TV-out (minidin)). Samozdřejmě mám VGA pro obrazovku a TV-out jsem chtěl poslat do TV (CRT TV) se dvěmi skart vstupy. Koupil jsem si na to kabel http://interlink.tsbohemia.cz/kb-kabel- ... 41536.html , když jsem to zapojil rozběhlo se to. ALE na TV to bylo černobíle. Zkoušel jsem to ladit na ovladiči grafiky a na TV a nic.
Prosím o řešení.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Myslím, že tento kabel, pokud v něm není elektronika, to šidí a spojuje barvonosný a jasový signál z S-videa dohromady (možná přes nějaký kondík). Dále může být problém, že to chce přepnout správnou normu v TV.

veselá připomínka- nezkoušíš to na Merkuru?

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od lukas555 »

No mě to právě přišlo divný, že když jsem si ho zkoušel doma za úplně stejných podmínek akorát vyšší řady grafiky a trochu jiné TV. Jinak kabel to byl tenhle a vše bylo OK.
PS: Na Merkuru to nezkouším, ale mám připraveného jednoho zase na prázdni (abych si doplnil letní sezónu).

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

1. Mám takový dojem, že některé grafiky měly nestandardně zapojený ten S-Video konektor, podrobnosti se dají dohledat třeba na fóru TV freak
2. Co obrazová norma, je nastavená správně?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od Gringo_Joe »

Dela ti to cernobile i pri startu kompu? Zkus vlezt do BIOSu, pokud ano, tak to nema s ovladaci nic spolecneho. Pak je asi nejlepsi to stahnout do cinche (nebo jestli je na grafice primo cinch vystup) a jet takhle.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od lukas555 »

Bohužel cinch výstup nemá a obraz v televizi naskočí až když se ozve znělka Windows XP a bohužel černobíle. Během startu se na TV nic nezobrazuje.

Uživatelský avatar
ladarozan
Příspěvky: 7
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Karta 440

#7 Příspěvek od ladarozan »

Pøed lety jsem ji provozoval a pokud si matnì vzpomínám, tak výstup není v PAL, ale v NTSC, proto je èb obraz.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Karta 440

#8 Příspěvek od lukas555 »

ladarozan píše:Před lety jsem ji provozoval a pokud si matně vzpomínám, tak výstup není v PAL, ale v NTSC, proto je čb obraz.
No, to už mi někdo také řikal, ale ještě jsem nezjistil kde to nastavit jelikož mi průvodce nastavením (nVIDIA ovladač) dává na výběr jen PAL-D a PAL-K nebo tak nějak.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od lukas555 »

Tak mě tak napadlo co takhle zkusit tohle: (viz obr.), má to cenu??
Přílohy
hama_scart_to_vga.jpg
(8.45 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
ladarozan
Příspěvky: 7
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ladarozan »

No jestli je možnost PAL-D, tak to by sedìlo. Teï už jen vstup TV musí mít výbìr kromì AV také S-video. A kabel bezpeènì dobrý, délka max. 2 metry. Èongový kabely jsou jedna hrùza. Místo koaxù používají prosté zvonkáèe a pak to takhle vypadá.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od lukas555 »

ladarozan píše:No jestli je možnost PAL-D, tak to by sedělo. Teď už jen vstup TV musí mít výběr kromě AV také S-video. A kabel bezpečně dobrý, délka max. 2 metry. Čongový kabely jsou jedna hrůza. Místo koaxů používají prosté zvonkáče a pak to takhle vypadá.
Takhle to řeknu je to 5m kabel a docela tenká čtyřžíla (i se zvukem), co se týče TV, tak ta umí jen AV, M1 a M2 (mám na výběr).
http://www.alza.cz/kabel-propojovaci-sc ... d70550.htm (přesně tento)

Uživatelský avatar
ladarozan
Příspěvky: 7
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ladarozan »

Hm, tak je to jasný. Já vedu zvuk extra, S-video dvìma koaxy, délka 3,5 m a stav OK. Jedinì tam vrazit jako mezistupeò Videorekordér. S-video do nìj a zbytek je jasný.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od lukas555 »

Takový mám videorecordér http://unisono.cz/obchod_vyrobek_v2.php4?id=2508 akorát má ze předu 3x cinch navíc. Ale ted jsem ho dostal tak s ním ještě neumím.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

A nebude to tym, ze ten televizor NEMA na SCARTe vyvedeny S-video vstup?

Uživatelský avatar
ladarozan
Příspěvky: 7
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ladarozan »

A bohužel to video také ne. (koukám do manuálu).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“