AIWA AD-F810 nemaže

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

AIWA AD-F810 nemaže

#1 Příspěvek od HWTest »

Přestala mi mazat AIWA AD-F810.
Měl jsem vyndanou mechaniku, měnil jsem řemínky a kladky a když jsem to zase složil a testoval, zjistil jsem, že nemaže.
Napřed jsem myslel, že jsem zapomněl zasunout konektor (nebo utrhl drátek).
Znovu jsem to otevřel, konektor byl na svém místě. Tak jsem ho sundal proměřil dráty k mazací hlavě šlusmetrem - OK, ještě jsem změřil odpor cca 3 Ohmy.
Pak jsem měřil mazací napětí při nahrávání, v závorce jsou hodnoty, které tam mají být:
19,2V (24V) LH
22,4V (28V) Cr
31,5V (35V) MT
Hodnoty jsou o něco nižší, ale mazat by to snad mělo?

Pak jsem ještě zkusil nahrávat ticho na celou jednu stranu kazety a občas kouknul na indikátory, jestli tam je signál. Asi po 30 minutách jsem si všiml, že indikátory "nic" neukazují. Zapojil jsem sluchátka, jen šum i když poměrně hlasitý, ale po původní nahrávce ani stopa.
Zkusil jsem nahrávání pauznout a zase pustit, pak stopnout a zase pustit - pořád dobrý.
Tak jsem deck stopnul, vypnul a nechal chvíli "odležet". Pak jsem to zkusil znovu a zase nemazal. Původní nahrávky je pouze potlačena o zhruba 10 dB a bez vysokých kmitočtů - odhaduju, že za to může BIAS, protože to reaguje na nastavení Fine BIAS.
Jsem totálně zmaten a netuším, co jsem mu udělal?
Když pustím nahrávání, tak napřed je kousíček staré nahrávky (logicky) pak je chvíli ticho a do něj se postupně zesiluje původní nahrávka.
Tady jsem nahrál vzorek:
http://rosa.mywia.cz/F810.mp3
Na začátku jsem nechal chvilku normální přehrávání pro srovnání zvuku a úrovně signálu.

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od HWTest »

Vypadá to na nevhodný/špatný řemínek B, mezi capstany, protože když oddálím levou kladku od capstanu, tak to funguje.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

zeby ti cestovala paska po paskovej drahe? skontroluj aj tvrdost a cistotu pritlacnej kladky,dalej silu navijacieho trna...

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od HWTest »

Kladky jsem vyčistil a ztvrdlé nejsou.
Tah navíjecího trnu je OK, tah brzdy také - měřeno torque meter kazetou.
Uvidím, co s tím udělají nové řemínky, až dorazí ...

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od HWTest »

Nové řemínky dorazily, otestoval jsem zatím mazání jen na jedné kazetě, ale vypadá to dobře :-)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“