Tesla TTV 2810TS - vertikálne zúžený obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dominikv
Příspěvky: 13
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

Tesla TTV 2810TS - vertikálne zúžený obraz

#1 Příspěvek od dominikv »

Dobrý deň, potreboval by som poradiť. V TV TTV2810TS sa mi zúžil obraz napravo i nalavo. Má tvar presýpacích hodin. Čo mám hladať ako prvé ? Môžu byť vadné vychylovačky ? Chassis je 11AK19. Ešte som takúto závadu neopravoval a potreboval by som nejaké vodítko. Velmi vám ďakujem.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#2 Příspěvek od Frenky »

Malá chybička...sluníčko zapadá za horizont,to je ta vodorovná čára,a když to jde shora dolů,tak je to vertikál.Tady je obraz zkreslený HORIZONTÁLNĚ,závada je tedy v obvodech horizontálního vychylování.

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#3 Příspěvek od juca »

Hladaj chybu v obvode EW
juca

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Obvod EW, OW, OST-WEST či jak se ještě korekci podušky, lichoběžníku a kosodélníku říká je hodně často příčinou deformací obrazu.
Vychylovačky bys poznal, i když projevy se podle jejich konstrukce poněkud mohou tvarově lišit:
- buď jen linka na obrazovce, to při odpojených cívkách.
- obraz deformovaný do tvaru trychtýře nebo šampusky s tenkou "stopkou" znamená zkrat ve vychylovačkách. Ona je totiž minimální pravděpodobnost, že by došlo ke dvěma zkratům naprosto symetricky proti sobě.
Proto, jestli je obraz křivý, ale přibližně souměrně kolem svislé i vodorovné osy (například ta poduška), NENÍ závada ve vychylovačkách.

Uživatelský avatar
dominikv
Příspěvky: 13
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od dominikv »

Ahojte, zmeral som všetky polovodiče a napätia, všetko podla schémy sedelo. Našiel som jeden studený spoj na kondenzátore C630 s hodnotou 430nF, ale ani po jeho preletovaní sa situácia nezmenila. Nemám merák na meranie kondenzátorov. Je možné, že by to mohlo byť niektorým kondenzátorom ? A dokonca som nikde nenašiel trimer VR601 s hodnotou 220R. Nemôže byť chyba taká, že sa zbláznilo len nastavenie a nešlo by to nastaviť v servisnom móde TV ? Tie okraje sú zaokrúhlené )( aj pri 16:9 tak aj pri 4:3. Skúsim ešte bádať ďalej. Som vďačný za akúkolvek nápovedu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Tak to se jedná o hardwarovou závadu - obvykle nedostává obvod korekce O-W napájení, takže do řádkového konce nejde informace o tom, že uprostřed výšky obrazu je třeba řádky prodloužit.
Napájení chybí nejčastěji proto, že v obvodu OW je zkrat a shořela pojistka nebo pojistný odpor.

Teprve, až budeš mít jistotu, že ten parabolický průběh řízení rozměru na ten řádkový konec skutečně jde (na to přece stačí i nejlacinější osciloskop), můžeš si s jemným doladěním pohrát v servisním menu. Teď bys tomu v servismódu moc nepomohl.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od tibi »

servisne menu sa same neprestavi.tam mas zavadu ktoru musis odstranit.to bude horizontalne vychylovanie,presne zavada bude v korekcii takzv poduskovitosti. skus pobehat s fenom ci sa ti obraz neroztiahne na povod.miesto.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“