WIFI na routeru Zyxel P-600 T3 v2

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

WIFI na routeru Zyxel P-600 T3 v2

#1 Příspěvek od 555 »

prosím vás používám normálně klasické připojení internetu přes tento modem ale potřebuju připojit se bezdrátově přeě tuhle mašinku.

mám wifi do USB na notebooku,ale signál mi to nenajde.zkoušel jsem to že jsem byl od modemu vudálen asi 2metry,takže za normálních podmínek by mi to mělo najít

četl jsem že se muí vstoupit do ,,menu toho routeru a zapnout tam wifi"

Ale nevím jakým přikazem ani kde ten příkaz zadat vůbec.

A jeslti jde vážně jen o zapnutí wifi anebo jestli se tam musi jeste něco dalšího nastavovat.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Gringo_Joe »

predpokladam, ze doposud jsi byl k netu pripojen dratove, takze urcite mas nejaky kabel vedouci od routeru do pocitace.
Do prohlizece ve svem kompu napises adresu routeru (napriklad 10.0.0.138), presnou adresu ti ukaze manual, stejne jako default jmeno a heslo, pokud jsi tam nic nemenil (asi ne).
V menu je treba zapnout wifi a pak si nastavit nejake zabezpeceni. Mozna ti nevadi se podelit se sousedem o svou konektivitu, ale urcite by ti vadilo, kdyby videl, co si posilas s kamarady, nebo kolik mas na uctu v bance. Wifi signal nerespektuje hranice (pokoje, bytu, domu), takze i nahodny kolemjdouci by pak vse videl. Pouzij WPA, pripadne WPA2 (pokud mas veskere zelezo novejsiho data).

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od 555 »

tak do nastavení jsem dostal,ale ukázala se mi tabulka DEVICE INFORMATION a v ní nejde nic měnit.

WLAN je nastaven na kanál 0, SSID -internet a security je nastavweno na 128-bit WEP


v menu jsem,ale nevím jestli jsem se tam nedostal jen jako prihlížející že nemůžu nic měnit.papíry od toho modemu zž dávno nejsou,na googlu je návod má být kompletní ale ten vůbec není kompletní.Tam je pouze napsáno co ten modem umí.

no zabezpečený bych to chtěl co nejlíp to jako určitě no

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Jaké je přesné označení toho modemu na štítku? P-600 je jenom série.

Nebo skus rovnou pohledat tady: http://www.zyxel.cz/web/support_downloa ... 0906173729

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »

na štítek se podívám,ale už jsem v kompletním menu i s nastavením.

zadal jsem asi jiný heslo.


je tu v nastavení sítě (network)

tato položka

Active Wireless LAN a není to aktivní.

právě nikdy jsem to nedělal.A s tím zabezpečením si nebudu vědět rady

muzete mi nekdo prosim blize pomoci?jak to tam nastavit a co nastavit to WPA?jako tam si muzu dt čísla jaký chci já?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od 555 »

http://myego.cz/item/jak-zabezpecit-dom ... it-wpa-wep

v tomhle článku je jak zabezpečit tu domácí sit.tak si to pročtu.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »


Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od 555 »

moment zeptám se ještě na jednu věc dokonce i na tu hlavní.

dá se na tomhle modemu používagt bezdrátový připojení a klasický připojení k netu zároveń?to práve potřebuju aby to šlo na oboje

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#9 Příspěvek od Eleman »

Máš-li na mysli připojení počítačů, tak samozřejmě ano. Máš k dispozici 4 porty LAN a WLAN (WiFi). Modem obsahuje router a DHCP.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od 555 »

ano to jsem měl na mysli.

právě u nás jsou 2 klasické PC a ty chci nechat připojené na LAN na klasiku,a notebook který mam zas já u sebe chci právě přes ten bezdrát.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

Bez problému. Jen pozor na dosah WiFi.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od 555 »

výborně.a jakej dosah tak muzu ocekavat.pripadne vyresila by to externí wifi anténa?upřesním s notebookem budu ve vzdálenosti asi 25m od modemu

tu wifi do uSb mam s tou externí anténkou 4dB

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Gringo_Joe »

vzdalenost nehraje takovou roli jako prekazky..
25 metru na pousti bez sousedu na stejnem kanalu se nevyrovna 2.5metrove zelezobetonove zdi:-)
Principielne by to ale problem byt nemel - nejjednodussi je to vyzkouset.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od 555 »

no překážek (zdí)tak je docela dost no.celkem 3 ale jak říkáš nejlepší je to vyzkoušet.tak zkusím nějak.pročtu si o všem něco at se vás furt neptám jak 🤐 a pak napíšu.děkuji moc

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#15 Příspěvek od Eleman »

Vzdálenost 25m ve volném prostoru nebude problém, v cihlovém domě to bude asi taky v pohodě, v železobetonu už by problém mohl být. V každém případě to chce zkusit. Dosah záleží na mnoha faktorech. Eventuelně ať to posoudí někdo, kdo tento modem provozuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“