Tvorba schématu v pc

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fufufu
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2011, 02:00

Tvorba schématu v pc

#1 Příspěvek od fufufu »

Zdravim
Chtěl bych se zeptat, nenašel by se tu někdo kdo se nudi, a kdo by mi prekraslil schéma z PDF-ka do formatu ktery je tvorbu schémat, a které podporují programy na tvoří desky plošných spojů? Schema mě asi do 20 součástek, skusal jsem to řešit sám pomocí programu profiCAD 6.1. ale po 3 hodinách trápení jsem to vzdal ..
schéma bych potřeboval trochu upravit, bych tam ještě dát na Výstup Výstupní ampérmetr do 10 A

Předem diky za reakci
Přílohy
schema.JPG
gg
(48.52 KiB) Staženo 131 x

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od piitr »

Hmm, dobrej pokus. Já bych to taky maloval celej den. S leností ti tu asi nikdo nepomůže.

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#3 Příspěvek od Venda »

Teda ne že bych se nudil, jen tě chci nasměrovat na volnou verzi Eagle, kde si namaluješ schéma a zrovna navrhneš plošňák. Vypadá to, že s elektronikou začínáš, protože jestli jsi tohle maloval tři hoďky v proficadu a nic z toho, asi bys měl začít něčím jednodušším. Občas se totiž stane, že zařízení nemaká hned na první zapnutí a bez zkušeností se s tím budeš jenom trápit.

Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od bart1 »

Jednoduchý program na kreslení schémat:

http://sourceforge.net/apps/mediawiki/t ... le=TinyCAD

nebo kreslení schémat + návrh desek

http://www.expresspcb.com/

obojí zadarmo

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

Re: Tvorba schématu v pc

#5 Příspěvek od mtajovsky »

fufufu píše:Zdravim
... skusal jsem to řešit sám pomocí programu profiCAD 6.1. ale po 3 hodinách trápení jsem to vzdal ..
S kazdym programem se poprve clovek trapi. Ze jste to vzdal, je nejvetsi chyba, co priste, opet se budete doprosovat? To je na nic. Kdyz budete mit v profiCad trochu zbehlosti, nemuze tohle trvat dele nez 30 minut.

Znate to prislovi - nenoste jim ryby, naucte je ryby chytat. Takze zatnout zuby a do prace. Priste uz to pujde lepe. :)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Tohle je náhradní obvod zpětné vazby pro použití PC AT zdroje jako nabíječky olověných akumulátorů, vyšlo v PE tuším někdy loni.

Jako začátečníkovi ti nedoporučuji zasahovat do něčeho, co pracuje na síťové napětí...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Proč mám pocit, že to schema je jedna velká blbost ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
fufufu
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2011, 02:00

#8 Příspěvek od fufufu »

schema je neúplný, mě pokračování tato část se váže se na spínaný zdroj

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#9 Příspěvek od Atlan »

Okrem toho že som tu daval podklady na vyrobu DPS na toto zapojenie dokonca tam bol aj odpor aby bolo možne pripojit meraci pristroj ktory ukazuje prud.... takže Hladať

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=180

hm 275 stiahnuti :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Taky jsem za mtajovským . Zkraje mi to také s ProfiCADem mnoho nešlo . Dělám dnes technikou naházet nejprve odhadem potřebné součástky "na záhlaví" a pak rozmisťuji součástky . Stálé vracení do knihoven je ten ztrátový čas . Porom ještě vytvoření dalčích značek . Abych neměl nechtěně označené součástky mám ve všech kategoriích v knihovnách součástky bez indexu . Ten naopak doplním , když potřebuji . A ještě mateník pro začátečníka , nová součástka se objeví až po restartu programu !!!!!!!!! Není nikde napsáno . A jinak při kusových výrobách mám návrh tužkou dříve , než je nakreslení na poči . Pro mne by byl tento postup nevýhodný . Tedy nevyrábím JE .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli to máš na čem pustit, mám tady starej dosovskej Orcad s pytlem knihoven. Ovládání je velmi jednoduchý, s tvorbou nových značek je to už horší, stejně tak to chce crt monitor, neumí to velký rozlišení.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“