Chyba Upgrade u Avast-u?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#16 Příspěvek od Jurik-EB »

Částečně se o tom zmínil Eleman a já musím dodat že jsem určitou dobu také používal Avast ale ...
1.) Je sice ostrý a dokáže odhalit i ty nejméně škodlivé otravy, má však tu nevýhodu že srašně spomaluje PC a souhrou konfigurací jak Avastu tak webového prohlížeče pak dochází k zablokování některých i nevinných stránek, tak jak si na to stěžuje autor tohoto vlákna. U něj patrně došlo k tomu že si nakonfiguroval Avast na přísnou kontrolu a u prohlížeče nechal střední kontrolu (ne-li slabou). To pak dochází k tomu že např. u seznam.cz (který je podle mého laxní k různým nežádoucím reklamám) je Avast natolik neoblomný že kvůli tomu stránku nepropustí. Má sice podle jeho nastavení pravdu ale takto vám vyřadí spoustu stránek jen kvůli těmto reklamním drzounům. Pak nezbude než Avastu přikázat mírnější kontrolu tak aby jen podával echo o těchto otravách. Nebo zpřísnit kontrolu (propustnost) u web prohlížeče.
Dále je třeba podotknout že Avast se čas od času natolik nabalí (upgradama) že zpomalí počítač do té míry že se vám start počítače stane noční můrou, není problém vám zpomalit (prodloužit) start i na 5 až 10 minut.

2.) Má trpělivost s ním přetekla a tak jsem ho vyrazil (odinstaloval i s jeho pozůstatky které po sobě drze zanechává) a nainstaloval jsem si MS essential security a od té doby mám pokoj. Start mám do dvou minut i s nastavenými programy. No není to paráda?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“