tesla lce-ck3366x

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

tesla lce-ck3366x

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Buďte zdrávi všicí.vím že se to probíralo a hledal jsem ale má závada k tomu neodpovídá.po přijetí TV se pouze ozývalo pískání puls.zdroje.koukám propálená deska a vadné tranz C2335+hned u něj asi ph 250 seškvařený dal sem nové.pustím zdroj jede ale VN pouze pískalo.výměna BU2508DF.tv se rozjela ale ze zhora i ve spod cca 1,5 cm černý pruh.po zapnutí naběhne modrý obraz po máčknutí předvoleb najede zrnění i číslo prog.a nejde vypínání dálkovym.nějaké tipy?

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Peta-cb »

k tomu je obraz horizontálně roztažen není vidět znak př:čt.a nejde zvuk.možná že by mohlo být načlé VN trafo.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od urbanek »

Peta-cb píše:k tomu je obraz horizontálně roztažen není vidět znak př:čt.a nejde zvuk.možná že by mohlo být načlé VN trafo.
Nedává ten zdroj náhodou moc velké napětí?

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Peta-cb »

nemohl bys mi prosím napsat kolik tam má být???sice schéma mam ale ne v moc dobré kvalitě.slévají sem mi čísla do jednoho.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: tesla lce-ck3366x

#5 Příspěvek od jezevec »

Peta-cb píše:...po přijetí TV se pouze ozývalo pískání puls.zdroje...
Ty opravuješ Tv na kšeft a nezměříš si ani napětí zdroje??? Notabene zrovna u tohoto typu je to základ!!!!

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Peta-cb »

však já měřil...ale nemohu srovnávat tedy mohu ale odhadem.ze tří číslic ma jednu :(

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Peta-cb »

ty napětí jsou opravdu velmi zavádějící u R530 by mělo být 14V nebo tak nějak a je 1,5V a u C517 nějakých 112...nečitelné schéma.ale je tam jen 10V....a po pár min provozu se obraz roztáhne vertikálně jak má.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Peta-cb »

I oprávář něco přehlédne a to slabou baterii v měřáku :oops: .tedy jsou úplně jiné hodnoty zdroje u R530 je 21V a na C517 je 200V.takže zvýšená napětí jak psal urbanek jsou.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od texi »

Měřil jsi kapacity na primáru zdroje ?

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Peta-cb »

měřil sem a zdály se dobrý.ale stejně sem je vyměnil a bum 110 jak má být Texi dík dá se říct žes mne přinutil je vymnenit.teď zas ještě po zapnutí nejde zvuk postupně chrčí až jde...netušíte???studenty sem prošel diody proměřené...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Mozno budu elyty zle aj na sekundarnej strane.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Peta-cb »

potvora BD135 byl špatnej.tak eště stand-by a je to.je tam BUT11 je k to nějaký ekvivalent?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

Mě se zdá, že si opravář na baterky, neumíš spravit ani typickou závadu U LCE, BUT11 je běžně k dostání. Jestli doopravdy spravuješ profesionálně, tak lituji tvé zákazníky. Cos měřil na těch elytech v primáru, kapacitu? Vybitý monočlánek bude mít naprázdno taky 1,5V, poznáš podle toho jestli je dobrý?

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Peta-cb »

ale tak jezevče...já se ti nedivim cos mi napsal a beru to. V mých 20ti letech se o opraváři odborníkovi mluvit nedá.takovej snad počáteční.co opravuji je, co mi kdo šoupne ze známých,sousedů a pod.u žádnýho servisu nejsem.mam po matuře tak je třeba získávat grify z praxe.a snad na tom nejsem tak nejhůř... :lol: :lol: .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jezevec »

Ok. Příště nepiš, že jsi opravář, k tomu bys musel mít trochu víc vědomostí. Nezlob se, ale mám svoje zkušenosti s takovými "opraváři", co opraví jednoduché závady a u složitějších to vrátí zákazníkovi, aby to dal do servisu s výmluvou, že na to nemůže něco sehnat a ještě to stačí rozvrtat. To je potom radost po někom takovém hledat závadu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“