kompresor z lednice

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salzvo
Příspěvky: 219
Registrován: 03 čer 2005, 02:00
Bydliště: okres Opava

#31 Příspěvek od salzvo »

Myslím, že kompresor z lednice k foukací pistoli (nebo pro čištění stlačeným vzduchem) není vhodný. Průtok vzduchu je celkem malý. Leda tím dlouho tlakovat nějakou bečku a z té potom chvíli odebírat. Na tohle je ale lepší klasický pístový kompresor. Já mám nějaký obyčejný olejový kompresor z hypermarketu a nafouká 8atm. Na běžné věci dostačující. Kompresor z lednice používám jenom na foukání kol u auta a u kola. Prázdné kolo u škodovky (tlak cca 2,2atm) to nafouká za 3-5minut. :D

Uživatelský avatar
mysak323f
Příspěvky: 45
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#32 Příspěvek od mysak323f »

takze nepouzitelny. to sem chtel vedet :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#33 Příspěvek od Cust »

na vyfukovací pistoli bych se toho nebál...
pokud budeš kompresor kupovat, tak pozor na bezolejové kompresory, ty při spuštění dělají rámus připomínající start menšího letadla

Uživatelský avatar
mysak323f
Příspěvky: 45
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#34 Příspěvek od mysak323f »

Copak ramus by ani tak nevadil ale vzhledem k tomu ze diky nemazani maj kluzny dily z nakyho plastu si nejsem jistej moc dlouhou zivotnosti..

Uživatelský avatar
salzvo
Příspěvky: 219
Registrován: 03 čer 2005, 02:00
Bydliště: okres Opava

#35 Příspěvek od salzvo »

Taky bych doporučil olejový kompresor. (ovšem taky dělá celkem pěkný rámus) :lol: .

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#36 Příspěvek od MilanCZ »

sabous píše:...kompresor ma dvě vinutí a tři kolíky pro připojení.stačí si vzít voltmetr nakreslit si na papír ty tří kolíky a měřit.to co naměříš mezi kolíkama si napíšes do toho nákresu .vyjdou ti tři ruzne hodnoty.ty dva kolíky mezi kterýma je největsí odpor si pamatuj nebo označ to jsou přívody na hlavní a pomocné vinutí ten třetí kolík máš jasnej tam připojíš fázi(L) ale ještě tam zatím nech měřák a změř ty zbyle dva kolíky proti tomuto.ten který bude mít menší odpor tak to je pomocné(rozběhové) vinutí to druhé je smo hlavní součet těchto hodnot ti musí dát t první a nejvyšší naměřenou hodnotu.tak to je asi o zapojení...
Zajímalo by mne jak je to zapojené, když mezi všemi kolíky je stejný odpor.. které vinutí je které?? Díky.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#37 Příspěvek od Eleman »

Velké chlaďáky a mrazáky v obchodech, velkých kuchyních, restauracích a pod. jsou i třífázové. :wink:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#38 Příspěvek od MilanCZ »

Zapomněl jsem uvést, že je to kompresor na 12/24V AC.. lednice do auta :bordel:
Je to řízené elektronikou (měničem) a pokud by někdo měl schéma té elektroniky, byl bych moc vděčen :)
http://www.vorcz.cz/kompresor-bd-35-f-d ... -v/d-2158/ :)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#39 Příspěvek od doktor365 »

kompresor z autolednice by měl mít mezi všema kolíky stejný odpor,nějaká
zapojení je na stránkách DANFOSS

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#40 Příspěvek od Artaban001 »

Nevíte někdo, jak je možný, že ty kompresory tak dlouho vydrží běhat, když ten píst ani nemá pístní kroužky a mám pocit, jestli to není dokonce i nějaká hliníková slitina. Jeden CALEXový jsem rozřezal, práce to byla děsná, ale zvědavost je silnější :-D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od workhard »

No hliník to určitě není a běhá to dlouho právě proto, že to nemá pístní kroužky :P
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“