Transformátor TGL 29968

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KKAARREELL
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2006, 02:00

Transformátor TGL 29968

#1 Příspěvek od KKAARREELL »

Ahoj všichni mám na vás dotaz jestli nemáte možnost mi zjistit parametry transformátoru TGL 29968 typ 025L a 016L. Je to z HECKERTA FU 400.
Někdo si z těch traf vymontoval svorkovnice a já teď netuším kde napojit primár na 380V. Pokud by se našel někdo hoooodně ochotný mi to ohmicky změřit byl bych mu hooodně vděčný. Nebo by možná stačila pěkná fotka obou traf. Dík moc :opravar: Karel

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Nestačí ti odpověď v dredu, který jsi vytáhl ze hřbitova po 3,5 letech?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Ale hledal. To si zaslouží pochvalu :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

EKKAR zde: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=414157#414157 píše:Kkaarrlliikkuu, podívej se laskavě na kalendář - tohle vlákno je málem 4 roky starý a je velice pravděpodobný, že jeho zakladatel už sem dávno nechodí...
Ale když změříš stejnosměrný odpor, bude mít primární vinutí s velkou pravděpodobností největší odpor. Lepší by bylo měřit impedanci pomocí střídavého proudu. Primár ji bude mít zase největší. Sekundáry se pak už identifikují pomocí obyčejného multimetru po připojení k síti. Dalším řešením by byla identifikace vinutí s pomocí jiného trafa - zdroje malého napětí například 24V - to se připojí na neznámém trafu k vinutí s největší impedancí a měřením se zjistí převod mezi jednotlivými vinutími. Všecko se nakreslí a zapíše na schéma a pak s pomocí kalkulačky dopočítáš, kolik bude které vinutí "dávat" po připojení primáru na 230V...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“