OVP 2155, modra obrazovka

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kopkacik
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2011, 01:00

OVP 2155, modra obrazovka

#1 Příspěvek od kopkacik »

Dobry den, v telkacoch sa moc nevyznam, som fakt len hobby elektrotechnik, mam taky problemik.
OVP 2155 sa sprava po zapnuti ze je obrazovka hned modra.
NIekedy obraz normalne nabehne po minute , ale niekedy mu to trva dlhsie
Cas sa predlzuje. Typoval by som nejaky kondik co stratil kapacitu a pomaly sa nabija a teraz na konci sa uz nedokaze nabit a ani teda vybudit nieco. ak sa mylim tak sorac, bol by som rad keby ste mi nejako trosku pomohli

dakujem

A ak sa uz takato tema riesila (hladal som na fore ale nenasiel som nic vhodne) takby mi stacil link na tento porblem

dik

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

Taky třeba studeňák kolem konce RGB... Otevřít, prohlídnout a měřit, nic lepšího s tím nevymyslíš.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#3 Příspěvek od css »

Ahoj, měl jsem před časem s OVPčkem skoro stejný problém, jen místo modře svítilo červeně. Zkoušel a měřil jsem kdeco, až mi tu dva borci poradili, že častou bolestí u OVP je špatně (málo) nasazená destička s budiči na obrazovce. A taky jo! Stačilo ji domáčknout.

Zkus to, mě od té doby funguje televize jako fík :)

Jinak trochu tě popíchnu :D jestli jsi hledal tady na fóru, tak jsi hledal špatně, viz. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ght=ctv146

Čau, snad ti to pomůže

Uživatelský avatar
severo
Příspěvky: 76
Registrován: 22 led 2009, 01:00

#4 Příspěvek od severo »

skontroluj paticu obrazovky, u ovp často vadná, skratuje jednotlive elektrody na zem, skús merať jednotlivé napätia na obrazovke r,b,g....už sa to tu riešilo

Uživatelský avatar
kopkacik
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2011, 01:00

#5 Příspěvek od kopkacik »

dakujem za odpovede urcite vyskusam, co mi odporucate.

css: dik, ale tuto temu som nasiel, ale ty si nemal uplnerovnake simptomi:D
hlavne tebe sa zaplo a potom vyplo, mne po nabehnuti uz ide stale.

Niekde som kedysi nasiel v googli taku temu tiez malatakyto problem a psial tam ze je to ten a ten kondik, ale taraz ked to potrebujem nast tak nic :(

dakujem vsetkym za pomoc zatial

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#7 Příspěvek od Mysteri »

kopkacik píše:...Niekde som kedysi nasiel v googli taku temu tiez malatakyto problem a psial tam ze je to ten a ten kondik, ale taraz ked to potrebujem nast tak nic...
Ďalší, čo si myslí, že každú závadu spôsobuje každá konkrétna súčiastka... :roll: Ale, v Tvojom prípade si tu už najpravdepodobnejšiu radu dostal: problém iskrišťa v jednom plastovom púzdre... :wink:
P.S. Výraz:,,psial" ma pobavil.... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“