Samsung LE40A656, bez obrazu?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

Samsung LE40A656, bez obrazu?

#1 Příspěvek od wivern »

Po zhruba 20 rychlých vypnutích a zapnutích dodávky elektřiny mi odešla LCD TV Samsung LE40A656, tímto děkuji ČEZu.
Sehnal jsme si servisní manual a zde je popis aktualniho stavu.
Po připojeni napajení se roztočí větrák a podle všech příznaku TV bootuje, s tím, že nic nezobrazuje, po najetí lze TV normálně dálkovým ovládáním vypnout, po té i zapnout (vypne a zapne se větrák) , červená indikační LED na TV bliká (reaguje na dáílkové ovládání)
Postupoval jsem podle Troubleshooting v manuálu
Tedy zkontroloval všechna napětí ze zdroje a minimálně podle multimetru jsou OK (Došel jsme až na konec diagromu na straně 4 Troubleshooting.pdf, tedy. Check a other function (No picture part) Replace a lcd panel.
Poradíte na co ještě mrknout, výměna LCD panelu je ekonomický nesmysl a nějak se mi nechce věřit, že by odešel panel.

http://www.ulozto.cz/9042316/samsung-le ... 46a-et-zip
http://www.ulozto.cz/9042317/samsung-bn44-00197a-et-pdf

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

a zvuk jde?

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od wivern »

Ne.
Když připojím 230V, roztočí se větrák, začne blikat LED na předním panelu, po nějakých 20s jde TV dálkovým ovládáním vypnout, což se projeví zastaveném větráku. Připadně znovu zapnout, tedy roztočit větrák. Z cca 20s prodlevy usuzuji, že hlavni procesor normálně najíždí, TV v té době neraguje na dálkové ovládáni. Čili minimálně část hlavní desky je OK. Zdrojovou desku jsem vice méně celou prolezl a napětí které dává vypadají OK. Pravda nedíval jsme se na to osciloskopem jen multimetrem, ale všechny kondenzátory vypadaji OK nic není nafouklé a nejsou osazeny vyloženě šuntoidní vyrobci (jak v minulosti viz různe repair kity pro tuto řadu TV nabizené na internetu).
Task nějak mi dochízí nápady, ale a´t mi nikdo neřáká, že pár vypnutí elektřiny odrovná panel u vyplé TV , když zdroj sám o sobě nemá proražen žádný vykonový prvek.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kozoka »

no dobré a podsvícení najede nebo ne?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

zakladní deska nebo T-con ale spiš ta deska!

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od wivern »

Podsviceni se nespusti. Pokud by to byla základni deska či T-con, ještě by to asi mělo význam
Desku jsme nasel za 60Liber http://shop.sjstv.co.uk/bn94-01741b-2074-p.asp a Tcon za 1500 http://www.sahy.cz/sahy/eshop/0/3/5/92-FRCM-TCON-V0-1
Otázka zni zda lze zavadu lokalizovat bez toho abych měl tyto dily a mohl je zkusit vymenit. Nerad bych kupoval jeden z nich zbytečne nebo ještě huře koupil a zjistil, že je v čudu panel to by mě asi mr...

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#7 Příspěvek od shleha »

Ako píše kozoka,vypadá to na poškodenú signálovú dosku.Začni meraním riadiacích signálov podľa SM.Opakovaný výpadok prúdu by nemal odrovnať LCD panel.SAMSUNGY
:cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kozoka »

v tom připadě je to jasné Zakladní deska!!!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#9 Příspěvek od Duvsan »

Keď na displej zasvietiš lampou, je niečo vidieť (zobrazuje)? Ale keďže vôbec neštartuje podsvietenie, tak je to asi jasné.

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od wivern »

Nezobrazuje, tzn. nejde o připad, kdy LCD jede a nic neni vidět jen protože nejde podsvětleni. VN 1500V zdroj je vypnuty, ale součástky vypadaji OK (kličové vykonové prvky proměřeny), tudiz předpokládám, že jen nedojde k jeho spuštěni, protože se proces spouštěni zastavi někde před tímto krokem.
Zarazilo mě, že schema zdroje není součástí servistí dokumentace, tedy té která se váli na netu, musel jsme ho sehtat zvlast. V každém případě, kontrola napětí na VN není součástí postupu , kontroly napětí podle diagramů v Troublesahooting.pdf sekce 4 No power, tak předpoládám, že je jedno zda VN jde nebo nejde a TV funguje i bez něj, jen bez podsvětlení a v VN sekci nebo sekci měničů se člověk štourá až když vše jde jen nejde podsvětleni.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od Burajko »

Este teoreticky by to mohla robit eeprom,ktora bola zapisovana pocas vypadku napatia.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od kozoka »

deska v prodeli. často u samsungu běžné

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#13 Příspěvek od wivern »

Rozhodl jsem se to risknout a objednat zakladní desku, bn94-01741b.
Vzhledem k tomu, ze minimálně na tuneru má Samsung Made in Czech, než ji objednam v anglii, poradite kde ji v v ČR prodávájí?

Děkuji

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#14 Příspěvek od Philip_Fry »

AME, do týdne na krámě.

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#15 Příspěvek od wivern »

Dík za info, bohužel jak se dalo čekat, cenově jsou skorem na dvojnásobku ceny z UK a poštovné vyjde z UK stejně :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“