Převodník RS232 - RS485

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

Převodník RS232 - RS485

#1 Příspěvek od barbucha1 »

Před nedávnem jsem se dostal do problému převodník RS232-RS485. Problém však byl ten, že naprostá většina převodníků využívá většinou řízení toku dat přes výstup RST/první ze zhora / Pokud však program, pro který převodník toto přepínání nepodporuje, je to fpr.. háji. Pak akorát přichází v úvahu hartware přízení a těchto převodníků moc není k dispozici a většinou komerčeně vyráběné pěkně mastné. Ty co jsem viděl používají pro přepínání časovací obvod pověšený na TxD. Náhodou jsem narazil na " geniální " zapojení sice galvanicky neodělené, ale maká jako ďas. Teoreticky by podle mého názoru vůběc neměl chdit, protže nepozžívá žádnou čekací pauze pro přenos celého bytu, leč opak jest pravdou Sice nevím proč, ale jede jako dráha. Pro případ, že by někdo řešil podobný problém tu je schémátko a dodělané i o galvanicky oddělenou verzi, s náklady v porovnání s komerčními " za pusu". . Převodník s Max232 je překreslen z orifinálu a podle mého názoru je tam R44 zbytečný, asi ano je to odzkoušeno, funguje i bez něho a nezapojeném R1IN-OUT. Převodník je odzkoušený na rachlosti 19200baud. Jinou jsem nezkoušel.
Přílohy
RS485.pdf
(36.13 KiB) Staženo 323 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Tady někdo objevil Ameriku.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od hakamusai »

Je nas tenhle převodník potřeba softwarová úprava,nebo funguje standardně ?

Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

#4 Příspěvek od barbucha1 »

hakamusai píše:Je nas tenhle převodník potřeba softwarová úprava,nebo funguje standardně ?
softwarová úprava není potřeba, standardní rs232 převede na rs 485, aniž by bylo potřeba sahat do software, v tom je ta genialita a jak to tak vypadá tak snese různou přenosovou rychlost. Já to jedu na 19200 a nemám problém. Jsou tam 3 schémátka , 1. ze zhora je klasický převodník ovládaný přes RTS, 2. je už s automatickým přepínáním a s galvanicky oddělený a 3. s galvanickým propojením. Třetí je pajcnutý z netu a druhý jsem upravoval právě pro galvanické oddělení. Na 2 a 3 není potřeba žádná úprava respektive nepotřebují žádné ovládání z rs232.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

Ïakujem , možno sa niekedy zíde .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

#6 Příspěvek od barbucha1 »

SMITH píše:Ďakujem , možno sa niekedy zíde .
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
správně !!! čmelák taky vlastně lítá jenom protože neví že lítat nemůže.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“