BIOS pípá chybu - jednou dlouze, 2x krátce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

BIOS pípá chybu - jednou dlouze, 2x krátce

#1 Příspěvek od argonet »

Mám desku Asus A8N-E. Po zapnutí se rozběhne a po chvíli začne Bios pípat POST kód 1x dlouhý a 2x krátký, na diagnostické kartě je poslední kód C1. Podle manuálu ke kartě nebo když hledám pípání v Award kódech, tak by to měla být chyba inicializace grafiky, zkoušel jsem tam PCIe i starou PCI grafiku (několik), ale chyba je stále stejná, monitor se nerozsvítí. Paměti DDR jsem zkoušel měnit, dokonce jsem tam strčil i BIOS z jiné desky, ale chování je stejné. Neřešil někdo něco podobného nebo nenapadá Vás, čím by to mohlo být. Děkuji za každou inspiraci.
Pavel

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#2 Příspěvek od MaTTo »

Vyzera to tak ze si vyskusal uz vselico, predpokladam ze clear cmos bolo prve co si robil ked to neslo, vyzera to na vadny main nieje moc moznosti co by sa stym dalo este spravit v tomto stave .Predpokladam ze VGA co tam bola pôvodne je v inom PC funkcna ze ? Kedze na tejto doske to znicoho nic zacalo po zapnuti pipat .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#3 Příspěvek od Gringo_Joe »

co procesor?

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#4 Příspěvek od MaTTo »

to by nepipalo vobec alebo by pipalo nieco ineho (prevazne este aj chybu ram), skôr sa priklanam k vadnej doske takych uz som mal mnoho ze pipali chybu vgacky pricom tam bola zarucene funkcna grafika atd., skorej to vyzera ze ten nvidiacky chipset sa uz prepiekol do kremikoveho neba kedze to hreje jak svina a ten maly chladic je na 2 veci natom
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Neviem, odkial mas tie "zarucene" informacie, ale C1 je pamat. Zmeraj napatie na DIMM slote, tusim je to pin c. 7 pri DDR.

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od argonet »

Clear CMOS jsem pochopitelně zkusil, bez výsledku. Procesor jsem nezkoušel, budu mít půjčený, takže uvidím, ale moc si od toho neslibuji. Jen jsem ho sundal, vizuálně nic podezřelého, namazal jsem ho a nasadil zpět. Paměti jsem zkoušel jiné, sigle i dual ve všech bankách, žádná změna. Ventilátor na chipsetu už byl dost jetej, takze bych se nedivil, že byl důvodem problému, chladič byl přiškvařenej, tak jsem očistil tu "zvýkačku" co pod to davají a natřel to vazelínou a nasadil chladič zpět. Jediný co mě trochu překvapilo, že když jsem desku pustil bez RAM, každá jiná většinou pípá dlouze, že nemá RAM, tahle pořád pípala stejně i bez RAMky, což mi přijde zvláštní. Co znamená C1 jsem vyčetl v návodu k POST kartě, jelikož jsem zkoušel pamětí víc, nepovažoval jsem to za příčinu. To napětí zítra zkontroluji, mělo by tam být 2,5 nebo 2,6V, že ? Myslíte, že bude chybět ? Deska vypadá vizuelne dobře, žádné nafouklé kondíky a podobně.

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od argonet »

Ještě jedna poznámka k poslednímu příspěvku, asi by tam měl být Phoenix BIOS a jak jsem našel na webu, C1 znamená to co jsem našel v manuálu k POST kartě a to:
C1 Initialize POST Error Manager (PEM)

Bohužel nevím, co přesně to říká.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Lenze tam bude Award BIOS.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#9 Příspěvek od MaTTo »

Viac by som sa spoliehal na beep codes ako na post kartu , nemam s tymi kartami vôbec dobre skusenosti mam zopar pre notebooky aj pre desktopy dokonca jedna je original od vyrobcu notebookov a priamo urcena na diagnostiku a ajtak to hlasi kraviny, napr. pri vadnom AMD Turion X2 procesore v notebooku to povecsine hlasi BIOS Failure coz podla vyrobcu znamena vymenit dosku no po vymene dosky hlasi to iste ... preco asi ked je vadny procak ze ?Na druhej strane pri vadnom ram module to aj hlasi RAM Error ale to je tak primitivna zavada ze na to ziadnu kartu mi netreba, zato tam kde by to clovek vyuzil sa nato neda spolahnut a treba notes pracne rozoberat a vymenit ten cpu ci to pomoze alebo ne a podla toho objednat novy .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ono nestaci len slepo sledovat navod. Kod FFh hned po zapnuti znamena, ze nebezi CPU. A CPU nebezi bud preto, ze je vadny alebo ma zle napajanie alebo je poskodeny BIOS (CPU nema co vykonavat). Uz len samotna informacia, ci procesor bezi alebo nie, je velmi dobra pomoc.

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od argonet »

Takže podle schématu zapojení zde:
http://pinouts.ru/Memory/dimm_184p_pinout.shtml
jsem měřil napětí na napájecích pinech RAM a je tam 2,58V.
Dál jsem se pokusil natočit a pochytat kódy při nabíhání desky, jde to dost rychle za sebou, neručím za 100% přesnost, ale snad to někomu pomůže v diagnostice. Takže po zapnutí je sled tento:
45-98-45-50-00-C1. Nelíbí se mi tam ta 98, někde jsem našel, že pokud po tomhle kódu nastane hlášení viz. předmět, znamená to check sum failure ROM. Víc zatím nevím, ještě čekám na jiný procesor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Zjavne si nepochopil princip POST karty. Je totiz uplne jedno, co tam predtym beha. Pochybujem, ze to robi procesor, to skor ten nVidia chipset, ked je napajanie pamati OK (este pre istotu skontroluj, ci tam nie je mechanicke poskodenie pri pamatiach - urvaty SMD odpor a pod.)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“