Jakou značku zesilovačů, mixpultů?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#16 Příspěvek od Paja250 »

vorel007 píše:právě že aktivní reprobox nechcu... behringer je lepší značka než omnitronic?
Zcela jistě. Už jenom tím, že má dost slušně zajištěnou podporu a servis.
Behringer je taková "vstupní brána" do světa profi techniky. Samozřejmě je to taky čína, ale jak psal někdo na zvukarina.cz: "Díky behringeru jsem po první akci mohl použít kompresor a gejtovat. Fungovalo to a stačilo to". Samozřejmě ve chvíli, kdy to porovnáš třeba s Alesis, DBX, QSC, Crest Audio, Klark Teknik zjistíš že to nehraje tak nijak supr.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

Taky je otázka, jak velké prostory a pro kolik lidí s tím chce hrát, někdo si malou akci představuje firemní večírek pro 300 lidí :roll: .

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#18 Příspěvek od Philip_Fry »

Paja250 píše:Behringer je taková "vstupní brána" do světa profi techniky.
Svého času se říkalo, že kopie od Behringeru jsou často lepší, než originál (narážka platila zejména na pulty Mackie).. :)

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#19 Příspěvek od Paja250 »

Sendyx: To máš samozřejmě pravdu... Malá akce jsou pro mě třeba narozeniny, kde je 30 lidí v hospodě a pouštím jim Babouky.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

V současné době je spíš většina věci od Uliho Bachanauši spíš demoverzí, která se spotřebuje během záruky, což platí hlavně pro mixy a rackové věci. Některé bedny byly trochu povedené, některé jsou za trest.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#21 Příspěvek od Paja250 »

Uli Bachanauši... to jsem málem spadnul ze židle :lol:. Ale pořád na tom bude s Ulim líp než když si koupí omnitronic nebo skytec a podobný "značky".
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#22 Příspěvek od Philip_Fry »

Paja250 píše:Uli Bachanauši... to jsem málem spadnul ze židle :lol:. .
No co, vždyť se stačí podívat na jejich logo :)

Jinak bych taky souhlasil s tím, že i Behringer bude lepší volba, než všechny ...tronicy a ...tecy dohromady.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#23 Příspěvek od Paja250 »

Jo, taky už mi to došlo s tím logem :-D
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#24 Příspěvek od mc-vlada »

Já bych chtěl jen reagovaz na větičku tazatele "bedny nějak doladím". Já jsem zastánce názoru, že bedny dokážou pomoci průměrnému zesíku a naopak nekvalitní bedna znehodnotzí kvalitní značkový zesilovač. Celý řetězec by měl být alespoň trochu vyvážený a vlastní měniče jsou hodně podstatné.

Uživatelský avatar
vorel007
Příspěvky: 53
Registrován: 12 dub 2011, 02:00

#25 Příspěvek od vorel007 »

tak mě poraďte aparaturu, bez ohledu na cenu, zesilovač QSC 2 kanál, o výkonu tak 500W/8ohm na kanál, mix a repra.. Díky

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#26 Příspěvek od Paja250 »

Já bych zvolil QSC RMX2450, reprobedny ty EM151 z Prodance. Ta bedna za ty prachy nemá chybu, samozřejmě na tom strávíš nějaký čas montáží. No a malej mix třeba ZED-10 od allen&heath, nebo nějakej DJ-mix, na reprodukovanou hudbu to stačí.

EDIT: a máš to za 35 000. Pak samozřejmě kabeláž, mikrofon....
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#27 Příspěvek od Philip_Fry »

Vorel007 : Kdyby to bylo bez ohledu na cenu, tak ti doporučím úplně jiné značky, než tu vůbec zazněly a to včetně QSC...

Ale jinak - pro začátek by nebyly marný ty EM151, co ti doporučoval Paja250, tam bys jen trošku narazil na výkon, protože je u nich udáno 350W, nicméně s 500W zesilovačem, pokud nejsi trubka, to nezhulíš. Pokud bys trval na "silnějších" bednách, tak zkus třeba dvoupatnáctkovou EM215. K tomu zesilovač QSC GX5 a mix podle libosti, zatím jsi nenapsal, jestli chceš raději klasický nebo DJský pult. Jinak dalo by se vybírat i v sortimentu jiných firem, než je Prodance, ale poměrem cena / výkon vycházej ty Megatony asi nejlíp. Případně ještě mrkni na RCF, taky jsou za zajímavou cenu.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#28 Příspěvek od Philip_Fry »

Paja250 píše: Ta bedna za ty prachy nemá chybu, samozřejmě na tom strávíš nějaký čas montáží.
No ale to je na tom přece to krásný :)

Uživatelský avatar
vorel007
Příspěvky: 53
Registrován: 12 dub 2011, 02:00

#29 Příspěvek od vorel007 »

Philip_Fry píše:Vorel007 : Kdyby to bylo bez ohledu na cenu, tak ti doporučím úplně jiné značky, než tu vůbec zazněly a to včetně QSC...

Ale jinak - pro začátek by nebyly marný ty EM151, co ti doporučoval Paja250, tam bys jen trošku narazil na výkon, protože je u nich udáno 350W, nicméně s 500W zesilovačem, pokud nejsi trubka, to nezhulíš. Pokud bys trval na "silnějších" bednách, tak zkus třeba dvoupatnáctkovou EM215. K tomu zesilovač QSC GX5 a mix podle libosti, zatím jsi nenapsal, jestli chceš raději klasický nebo DJský pult. Jinak dalo by se vybírat i v sortimentu jiných firem, než je Prodance, ale poměrem cena / výkon vycházej ty Megatony asi nejlíp. Případně ještě mrkni na RCF, taky jsou za zajímavou cenu.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#30 Příspěvek od Paja250 »

Philip_Fry: No jasný, jsme přece v Bastlírně :-). No a bez ohledu na cenu si tady můžeme snít třeba o Lab Gruppenech...
Ty EM215 jsem neslyšel, ten zesík QSC GX-5 pro začátek taky bohatě stačí.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“