Naprogramovani PIC - digilalni tachometr na motorku

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Speder38
Příspěvky: 28
Registrován: 11 dub 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Speder38 »

Zdravím, presne tudle konstrukci budu stavet taky, az bude po skouskovym, uz jsem trochu zacal s i psanim programu.Snimat otacky budu jazyckovym rele nebo halovkou. Krome tachometru tim chci merit i teplotu cidlem SMT-160. Pokud budes chtit tak ti ten program pak poskytnu. Jo a pisu to do PIC16F628.

Uživatelský avatar
bohumilfulin
Příspěvky: 109
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#17 Příspěvek od bohumilfulin »

Tak az to budete chtit vyrobit ozvete se soukrome na bohumilfulin@yahoo.com.
Vymysli si displej (na ledky se vykasli, nesjou na slunci videt) co takhle luxusni touchscreen?
A nedelam PIC a homologaci to mit nebude!!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#18 Příspěvek od Atlan »

Speder38 píše:Zdravím, presne tudle konstrukci budu stavet taky, az bude po skouskovym, uz jsem trochu zacal s i psanim programu.Snimat otacky budu jazyckovym rele nebo halovkou. Krome tachometru tim chci merit i teplotu cidlem SMT-160. Pokud budes chtit tak ti ten program pak poskytnu. Jo a pisu to do PIC16F628.
Namiesto toho SMT 160 nechces použit DS1820 alebo podobne ? Skor halovku daju sa zohnat. Displej sa da pouzit s led ale treba farebny filter pred to. Skor by osm pouvažoval LCD podsvietiť sa da z boku ledkami 2 z kazdej strany a je to OK. Nevyhodou je teplota slnko mu neprospieva. Alebo dat nieco klasicke 2x8 znakov s podsvietenim modre- zelene .a prislušným teplotným rozsahom.

Uživatelský avatar
Speder38
Příspěvky: 28
Registrován: 11 dub 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Speder38 »

SMT-160 pouziju protoze mi jedno zbylo a alespon ho pouziju, a displej bude 7-segmentovka LED, mam to do auta takze se sluncem nebude takovej problem jako na motorce. Cidlo tachometru dam na poloosu. Delam to protze originalni tachometr je v tom aute mechanickej a bohuzel se v prevodovce u vyvodu odrelo ozubeny kolecko ktery je plastovy a jeho vymena by znamenala vyndani cele prevodovky a jeji komletni rozpuleni a to uz je pro me jednoduzsi udelat todle. Jeste jsem premyslel ze bych to doplnil i o led diody jako otackomer, ale nevim jestli to procesor bude stihat, obsluhovat tolik veci najednou. Jedine pouzit jeste jeden.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“