Co poridit?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Co poridit?

#1 Příspěvek od Celeron »

Za mesic u nas konci analog. Potreboval bych poradit co poridit pro mati aby to zvladala ovladat. Ted ma 4 roky stary LCD bez digi tuneru a 5 roku stary video Philips, dost rozdrchlany, nejlepsi vyhodit. LCD je naprosto OK, ma 3 AV vstupy. Jde o to stihat vsechny serialy tedy divat se na neco jinyho nez nahravat. Nekdo mi tvrdil, ze existuje dvojty set top box, jedna sekce pro analog TV a druha sekce s HDD diskem misto videa. A ze to snad dokonce umi nahravat cely multiplex a nebo dokonce casti dvou najednou a pri prehravani si vyberes konkretni kanal. Tohle reseni by bylo asi nejdokonalejsi ale kde jsem se poptaval krcili rameny. Narazil jsem jen na dual tuner pro tv a HDD pro jeden program. Nevite nekdo o tom na cely multiplex?
Diky Jirka

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

Tady máš něco - a ani není drahý :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Ten tuner má obě sekce pro DVB-T. Ostatně máš pravdu, za měsíc už si v Hradci a okolí analogově nepokoukáš, leda bys měl kabelovku:
http://www.digitalne.tv/mapa-ceske-repu ... t-trutnov/

Za zhruba dvojnásobek ceny tuneru máš externí 250GB USB harddisk, na který se dá v kvalitě videa uložit nějakých 500 dílů seriálu.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#4 Příspěvek od pepik9 »

Ale protože se ukládá v kvalitě vysílání, tak těch dílů bude tak třetina.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

to kokun: diky za radu. Umi to skoro vse, co jsem chtel. Jen me trochu strasi ta posledni veta prospektu o kompatibilite HDD. Vubec tam nepisou zda to chce USB2 nebo USB3. Flash se mi kupovat nechce, 128 za 6 tausen je mala a draha.
Mam doma externi USB2 HDD 330G ale je to vevnitr IDE a nevim, zda bude stihat. Vetsi uz se snad ani nedelaji. Pokud by to slo na USB3 tak externi 1T by urcite stacil a nestoji ani moc.
Jirka

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#6 Příspěvek od Paja250 »

Ten USB disk co máš doma to stíhat bude, toho se bát nemusíš.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“