Signalizační LED maják

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Signalizační LED maják

#1 Příspěvek od Aqarel »

Zdravím,
sháním signalizační LED maják zelené barvy, dobře viditelný na přímém slunečním světle, ideálně s krytím IP65 a na 12 V (není nezbytně nutné). Nevíte o nějakém vhodném výrobku s cenou do cca 1200 ,- Zatím jediný vhodný, co jsem nalezl je http://eshop.technoline.cz/produkt/3766 ... oupek.html. Jen si nejsem jist, jak moc dobře bude vidět právě venku na slunci...

Díky za návrhy
Šílený web šíleného člověka, jak mi kdosi řekl: The Imaginary World - imaginaryworld.xf.cz

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nevím na co to potřebuješ ale "nejviditelnější" barva LED na slunci je modrá. Mám vyzkoušeno na signálkách který potřebuji vidět i v nejsilnějším slunci.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Když už na slunci, tak stroboskopický

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Aqarel »

Maják je určen na závody mopedů, který se ma na cca 1s rozsvítit při průjezdu cílem. Nevím, ale stroboskopický maják mi nepřijde úplně nejvhodnější. Případně by nemusel být na škodu jednoznakový LED displej, kde by se zobrazovalo počet zbývajicích kol.
Šílený web šíleného člověka, jak mi kdosi řekl: The Imaginary World - imaginaryworld.xf.cz

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

No jo, takovahle vec se napsat hned! V tom pripade je stroboskop opravdu nevhodny. souhlasim s modrou barvou. Jaky je pozadavek na smerovou viditelnost? 360 stupnu nebo min?

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Aqarel »

cilova rovinka je siroka cca 2 m (tak, aby mohl projet jen jeden jezdec), maják bude umístěn cca 2 m za cílem, takže myslím, že bohatě bude stačit 180 stupňů
Šílený web šíleného člověka, jak mi kdosi řekl: The Imaginary World - imaginaryworld.xf.cz

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#7 Příspěvek od Banda »

V GM jsou majáčky:
http://www.gme.cz/cz/search/?q=maj%C3%A ... ek&w=11111
Vykuchej vnitřek a dej si tam co chceš.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“