OTF4462, nejde obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
firewire
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2008, 01:00

OTF4462, nejde obraz

#1 Příspěvek od firewire »

Zdarec
Po zapnuti tv v nom prskne a zobrazi sa tenky cierny pruh caz stred tv. Vraj to bude vysokonapetove trafo. Neviete niekto v com moze byt problem ?

dik

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Na čiernej ploche?

Uživatelský avatar
firewire
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2008, 01:00

oprava problemu

#3 Příspěvek od firewire »

Zobrazi sa tenky biely 2-cm pruh cez stred na ciernej ploche

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

Ten pruh je vodorovně nebo svisle? Ale ať tak nebo tak, trafem to spíš nebude...

Uživatelský avatar
firewire
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od firewire »

V oprave povedali ze tracho cca 30 eur + oprava. Ale sa mi to nezdalo. Pruh je vodorne

Uživatelský avatar
loop12
Příspěvky: 135
Registrován: 23 črc 2007, 02:00

#6 Příspěvek od loop12 »

Trafom to asi, nebude, čo tak nejaky IO.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

To, co mělo být hned na začátku, tak z tebe musíme páčit - leze to z tebe jak z chlupaté deky :cry:

Co taky od tebe čekat - když sem přijdeš, jen když se ti posere telka
firewire píše:...
DAKUJEM VSETKYM ZA RADY A HLAVNE TOMU KTO ZALOZIL TAKU SKVELU STRANKU.Hm.. keby sa ta telka nepokazila tak o nej ani neviem. Vsetko zle je na nieco dobre.
Málo čteš stará vlákna - porucha vertikálu se tu probírala nesčetněkrát :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

Stejně by mě zajímalo, jak to s těmito "opravnami" je. Jestli ta výmluva na vadné VN trafo pramení z jejich neschopnosti najít skutečnou závadu (což v tomhle případě snad není až takový problém) nebo z neochoty k zákazníkovi...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

To bol asi nejaky zivnostnik typu "zslaby", aj ked vertikal by zvladol aj on...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

firewire píše:Zdarec

Po zapnuti tv v nom prskne a zobrazi sa tenky cierny pruh caz stred tv. Vraj to bude vysokonapetove trafo.
...
Tak si napiš stížnost a rovnou "černou křídou do komína" :roll:
firewire píše:zaoberam sa programovanim a nepokazila sa mne ale takto sa snazim pomoct. ked sa mi pokazila druhykrat moja telka tak som ju hodil do smeti. Ale dik
firewire píše:V oprave povedali ze tracho cca 30 eur + oprava. Ale sa mi to nezdalo. Pruh je vodorne
Řekl bych, že programátor má nějakou školu za sebou - ale, že ho tam nenaučili ani psát ... :cry:
A o to hůře, že není tvoje - snažíš se "fušovat" a víš o tom prd - tak aspoň napřed čti (nebo, že bys ani to neuměl?) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

firewire píše:Zdarec
Po zapnuti tv v nom prskne a zobrazi sa tenky cierny pruh caz stred tv. Vraj to bude vysokonapetove trafo.Neviete niekto v com moze byt problem
To je jasné, že to bude něco s vertikálem, ale snad nechceš někomu radit, když tomu stejně nerozumí. To, že sbíráš rozumy tady od jiných není až takový problém jäko to, že do toho pleteš, že "sa zaoberaš programovanim", když neumíš napsat větu bez chyb. Určitě jsi chtěl jen vědět, jestli to je VN nebo něco levnějšího, např. ten vertikál. Podrobnější info ti stejně nikdo nedá, protože bys musel být více kokrétní.

Člověk, který se zaobírá programováním v jakékoliv podobě, by napsal celistvou informaci a dotaz hned, např. :

"Mám známého, kterému v opravně tvrdili, že je špatné VN trafo v TV typu toho a toho za tolik a tolik Kč. Problém spočívá v tom, že po zapnutí je na TV bílý vodorovný pruh 4 cm ve středu obrazovky. Nevíte, jaká závada v TV se tímto projevuje. Je to jen pro informaci pro známého."

Doporučil bych ti změnit zaměstnání nebo toho koníčka :wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Dnes v době diplomovaných plzeňských právníků ....
Takhle je to lepší. :wink:
Naposledy upravil(a) masar dne 14 čer 2011, 11:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
firewire
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2008, 01:00

#13 Příspěvek od firewire »

no neviem kde zmizla predchadzajuca konverzacia a ostala iba ta ktoru niekto chce ...žeby cenzura ?

Toto OT odbočení od tématu jsem smazal já z pozice moderátora. Debata se povede o vertikálu OTF4462 a o ničem jiném. Killroy

Uživatelský avatar
firewire
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2008, 01:00

#14 Příspěvek od firewire »

ok. bolo by dobre smazat aj odpovede kde člověka ktorý cca 17 rokov programuje nazyvaju indisponovanym a ďalšie gramaticke a nie iba tie v ktorých sa člověk obhaji. Prajem prijemny den.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

Podívej se, já mám 25tiletou servisní praxi a už jsem tady o sobě četl i mnohem horší věci. A věř, že to bylo skoro vždy od takových, co sem přilezou jen když sami něco potřebují a naivně se domnívají, že si každý hned sedne na zadnici před jejich problémem..
To co tady padlo, byly běžné připomínky některých znalých uživatelů a pokud jsi v tomto tak přecitlivělý, budeš muset hledat pomoc jinde.
A jinak znovu připomínám, že vlákno je o banální závadě vertikálu a o ničem jiném se tu nebudeme dohadovat. Mj. toto téma se tady probírá skoro denně a kdybys trochu hledal, tak už si to měl dávno opravené a tahle debata vůbec nemusela vzniknout..

Návrat k tématu, jinak LOCK+koš.. Killroy
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“