jak propojit stba tv

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
trtnak
Příspěvky: 40
Registrován: 22 pro 2009, 01:00

jak propojit stba tv

#1 Příspěvek od trtnak »

Dobrý den,mám tv s jedním scartem a potřeboval bych poradit jak propojit tv,stb(2x scart),dvd(1xscart)a vcr(cinche).Díky za veškerou radu.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#2 Příspěvek od BIPOLAR »

Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Já bych začal návody k použití, tam to bývá dost podrobně nakreslené. Tipnul bych si, že DVD se připojí do vstupu STB a ten do TV. S tím videem bude asi menší problém, jestli budete chtít i nahrávat. Prodávají se různé krabičky co umožňují připojit cinche ke scartu. Alespoň fotky jaké konektory jsou u těch přístrojů - nebyly-li by?

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Dratak »

STB má dva SCARTy, jeden je označený určitě jako TV. Ten propoj s televizí, je na něm jak ovládací napětí tak i RGB výstup (to se někdy musí nastavit v menu). Takže po zapnutí STB se TV automaticky přepne na AV. Do druhého SCARTu na STB bych zapojil krabičku se dvěma či třemi SCARTy a hlavně přepínačem vstupů. Buď je tlačítkový nebo automatický-přepíná pomocí ovládacího napětí 12V, takový přepínač potom samozřejmě vyžaduje napájení. Do jednoho vstupu pak DVD, do druhého VHS a vymalováno. Přepneš si buď ručně, nebo se to přepne automaticky, podle toho který přístroj zapneš (pokud oba dva tak mívá prioritu ten ve vstupu 1). Přepínač bývá obousměrně průchozí a druhý SCART na STB je také obousměrný-můžeš tedy právě sledovaný pořad nahrávat buď na HDD v DVD rekordéru, nebo na VHS.
Nekupuj si krabičku kde je více SCARTů bez přepínače, to je spojené jen všechno paralelně! Signál, hlavně video nebude veden na jmenovité impedanci a kvalita obrazu značně utrpí. Moaré, pruhy v obraze, prostě leccos. To už radši přehazuj kabely od DVD a videa ručně. Kabely si kup hlavně s vnitřním stíněním, poznáš to tak že kabel je tlustý jak od cirkulárky :lol: . Má totiž v sobě stíněné kablíky pro R,G,B, i kompozitní video oba směry. I takové kabely jdou koupit za 100Kč a kvalita obrazu je mnohem lepší než u kabelu se společným stíněním (o polovinu tenčí než plně stíněný). Zlacené konektory, bezkyslíkatá měď a jiné nesmysly jsou jen reklamní triky, jak vytáhnout z lidí peníze.
Ještě doplním-pokud chceš sledovat DVD či VHS stačí vypnout STB do STANDBY-potom pustí signál, který do něj vstupuje SCARTem DVD/VHS druhým SCARTem TV dál do televize.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Já bych to zapojil tak:
a) z STB výstup Scartu do TV bych dal do videa Scartu IN a z videa Scartu OUT (TV) bych to dal do TV Scartu.
Samozřejmě je důležité zapojit Scart kabely s označením např. DVD a TV správně tím koncem TV do TV a druhým do videa OUT a další kabel tím koncem s označením TV do videa IN a tím koncem s označením DVD do STB s označením TV.
b) do STB Scartu s označením VHS nebo i DVD bych připjil výstup z DVD přehrávače a zase při označovaném kabelu bacha na správné konce.

Pokud jsou Scart kabely neoznačené, tak budou "obousměrné" a pak je jedno jak se zapojí.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#6 Příspěvek od Eleman »

To p32: trtnak píše vcr (cinche). Pravděpodobně má starší video, které nemá scart(y). Takže takhle to nepůjde. Jediná možnost je jak píše Dratak, nebo přehazovat ručně kabely, ale konektory budou trpět.

Edit: Pak je ještě jedna možnost připojit video k TV přes anténní vstup pomocí modulátoru ve videu, ale to už je pouze nouzovka, která degraduje obraz a neumožní nahrávat z stb. Pokud tedy nemá stb ještě výstup cinch.

Bylo by možná dobré kdyby trtnak napsal typy propojovaných přístrojů.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#7 Příspěvek od Lukar »

Také jsem řešil podobný problém.Technika je staršího data výroby a je provozována na chatě, kde případná ztráta tolik nebolí.
TV 1 skart, STB 2sk.,VCR 1sk.,DVD 1sk. To vše navíc aby fungovalo v kuchyňce a dalším pokoji. Nevýhoda je, že se všichni musí dívat
na zvolený program.Pokud poradíš bastlit, tak zkus navrhovanou verzi.Mám to odzkoušené na 2 exemplářích.
Použil jsem přepínač + vstupní díl z vraku videa.(Přepínač je starý teslácký 4 násobný,8polohový-co šuplík dal)Zapojení dílu je například tady - probíralo se to zde na EB.(Poradna-modulátor)
Vše jsem vbastlil do univerzální krabičky.V horním díle krabičky jsem vypiloval otvory na protikusy skart konektorů.
Adaptér je pozůstatek nabíječky mobilu. Z každého přístroje, vedu do krabičky skart.Z ní pak skart do TV. Tam přepínám který vstup potřebuji.Navolený vstup mi jde na převodník + do TV skart kabelem .(Pokud nepotřebuješ rozvod do dalších TV použij pouze přepínač.)
Z něho přes anténní koax do dalších TV. Ve tvém případě VCR použiješ jack-skart.Zbytek skart-skart.
Můžeš si také ušetřit piplačku a místo skart protikusů použít jack.Nemusíš pilovat, pouze vrtneš otvory.
Pak použiješ na zbytek redukci skart-jack.
Pochopitelně se jedná o levné řešení na chatku či chalupu. Doma bych použil hotový výrobek jak navrhuje dratak.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “