Kde sehnat spínač do ptt do CB?

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Kde sehnat spínač do ptt do CB?

#1 Příspěvek od vrky »

Už několikrát se mi stalo že mi bratr přinesl mike od CB že mu nevysílá. Po proměření jsem zjistil že nepřevádí posuvný spínač RX a TX. Naštěstí si sehnal jiný, jelikož jezdí ven a potřuje být on-line, tak si radši koupil nový. Nemáte kontakt kde jdou tyhle posuvné přepínače sehnat?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Pred viacerými rokmi som skúšal tieto prepínače zohnať, avšak márne. Ako náhradný diel to nikto nedodával. Naviac, je to dvojitý prepínač, ktorý neprepína naraz obe sekcie, ale najskôr tú, kde vypína reproduktor a až potom tú, ktorá spúšťa vysielač. Je to preto, aby pri kľúčovaní nemohla vzniknúť spätná väzba cez repro a pripojený mikrofón. Niektoré stanice to majú ošetrené priamo vnútri, ale zďaleka nie všetky.
Ceny náhradných mikrofónov nie sú zasa tak vysoké, aby človek riešil náhradné diely. Mimochodom, ten prepínač, ak nie je priamo zlomený, sa dá opatrne rozobrať, vyčistiť napružiť a znovu zložiť, neraz som to tak robil...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Re: Kde sehnat spínač do ptt do CB?

#3 Příspěvek od Artaban001 »

vrky píše:Už několikrát se mi stalo že mi bratr přinesl mike od CB že mu nevysílá. Po proměření jsem zjistil že nepřevádí posuvný spínač RX a TX. Naštěstí si sehnal jiný, jelikož jezdí ven a potřuje být on-line, tak si radši koupil nový. Nemáte kontakt kde jdou tyhle posuvné přepínače sehnat?
My jsme to řešili pomocí relé. Jinak by bylo záhodno napsat, o jakou jde staničku, protože kolikrát se po montáži relé, nebo selektívní volby zjednodušil přepínač TX-RX na obyčejný mikrospínač. (DNT FORMEL1 A DNT RALLYE, MAXON.. ALLAMAT..)
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 16 čer 2011, 22:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
elblaza
Příspěvky: 54
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: ZÁPADNÍ ÈECHY

#4 Příspěvek od elblaza »

www.radiopoint.cz ing.Petr Špína
ten ho určitě mít bude

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kde sehnat spínač do ptt do CB?

#5 Příspěvek od ok1hga »

dost často tam jde napasovat obyčejný isostat, jen se musí upravit . . .
Danita, Albrecht apod.

co to máš za typ cimbálu?

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#6 Příspěvek od vrky »

Vysílačka je tti.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

vrky píše:Vysílačka je tti.
a ještě napiš model

Uživatelský avatar
Giftmacher
Příspěvky: 225
Registrován: 22 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od Giftmacher »

Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady. Potřebuju koncový tranzistor KTC2078 do DNT Rallye a jediné, na co jsem narazil je 2SC2078. Díval jsem se na datasheety a některé charakteristiky se trochu liší. Nejsem odborník, proto se zeptám, jestli je pro uvedené použití kompatibilní. Díky!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

Ja si myslím, že 2SC2078 tam kľudne môžeš dať. V prípade potreby aj 2SC2075. A skontroluj aj budič, 2SC2314, môže byť tiež chytený. Občas odišli aj keramiky vo výstupnom pí článku, potom to nemalo výkon aj po výmene koncového trandu.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Giftmacher
Příspěvky: 225
Registrován: 22 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od Giftmacher »

To se mi líbí, díky! :)

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“