HD z DVD rekordéru Panasonic do PC ?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

HD z DVD rekordéru Panasonic do PC ?

#1 Příspěvek od pejo »

Zkoušel někdo z Vás zapojit HD z DVD rekordéru (Panasonic) do PC ? Mě se dostaly do ruky 2HD (Smasung HA200JC 200GB a Samsung SV0802N 80GB). Údajně mají být funkční (na vlastní oči jsem to neviděl). Disk se detekuje, ale pak napíše "HD fail". Po připojení napájení se ani neroztočí jako jiný PC disk. Dle typu jsem je našel na netu jako PC disky, tak je mi divný, proč nejdou v PC. Není tam nějaká finta od Panasoniků, aby to nešlo zaměňovat ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Mozu byt zaheslovane. Skus sa na to pozriet tymto http://www.hdat2.com/

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

HDD z DVD

#3 Příspěvek od LOYZA »

Pokud připojíš jen napětí, pak se musí roztočit HDD jako každý jiný, to má logiku, ne? Teprve pak po vypnutí připojit rozhraní a pak bych očekával případný problém. Třeba zaheslování? Moc o tomto nevím, ale spíš obráceně bude problém, pokud mám info. Dát jiný HDD do stolního DVD s HDD! Tam prý musí být od výrobce "kamsi cosi" nahráno, aby to zase fungovalo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Niektore Samsungy su take tiche, ze nepocujes ci sa toci alebo nie. Ale ked ho drzis v ruke, tak citis, ze sa rozbieha.

85.70.179.98

#5 Příspěvek od 85.70.179.98 »

rnbw píše:Mozu byt zaheslovane. Skus sa na to pozriet tymto http://www.hdat2.com/
Díky za info. Ta stránka je velmi zajímavá a i odkazy zde uvedené, lze využít v budoucnu.
Disky se opravdu netoèí (není gyroskop. efekt) ani na vývodech motoru není žádný prùbìh.
V diskuzi na tvfreak byla zmínka, že disky v HDD rekordérech jsou nìjak locknuté, aby nešly mìnit za vìtší, ale nic bližšího jsem se zatím nedozvìdìl.
Zkusím tedy zkusím ten soft a pak dám vìdìt...

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#6 Příspěvek od pejo »

Tak, zatím bez úspěchu. Ten program HDAT2 ho nedokáže detekovat, ale pomohl mi zjistit problém u jiného vadneho disku (MAXTOR - poškozený firmware).
Buhužel momentálně nemám k dispozici HDD/DVD rekordér pro případné pokusy.

Uživatelský avatar
Pentium
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2006, 01:00

Panasonic DMR EH60

#7 Příspěvek od Pentium »

No moje dnesni a vikendova zkusenost je takovato ....
Podarilo se mi o vikendu dat ERASE all titles :roll: nevsiml jsem si ze jsem na HDD misto DVD (pry nejsem jedinej) no a tak si rikam no a co undelete to opravi a disk pripojil do PC bios detekuje spravne Samsung HA200JC ale nic vic pocitac se sekne na biosu a nejede dal tak jsem zkusil pripojit i po najeti windows a zase nic win nenasel takze odpoved je nasledovna...
Po kontaktu na technika z panasonicu je to tak ze disky maji jinou eletroniku a proste se v pc nesepnou a kdyz sepnou nedetekuji ..
Dat jiny hdd do recorderu je stejny problem napise disk error a nic nepomuze pokud zkusite vymenu disku v recorderu za chodu napise disk error a vypne se.
Pry jde menit disk jen ve starsim modelu 50ka jinde ne ... Zitra zkusim disk donest do www.tdp.cz na zachranu dat tak vam reknu jestli to umej. Podle me by stacilo mit stejny disk 200Gb a jen vymenit eletroniku ale jen teoriie ... :cry:

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Panasonic DMR EH60

#8 Příspěvek od LOYZA »

Já to psal že to nebude tak jednoduché! Ještě jsem nad tím uvažoval a nevím jestli to je scestné - ale pokud tomu orig. HDD ještě nic není, tak ho vyjmout a připojit do PC a "nějakým" prográmkem přečíst veškerá data co na něm jsou i v butovací oblasti, eventuálně v jeho ramce a pak to "flešnout" na jiný HDD. Je to jen pohled lajka, přátelé, tak to berte jen takto. Uvítám veškeré rady a zkušenost.

Uživatelský avatar
Pentium
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2006, 01:00

#9 Příspěvek od Pentium »

No tvuj napad je samozrejme super nebejt toho ze ten disk jak jsem psal ma nejakou svoji IQ eletroniku v PC zapnes jen napajeni disk se neroztoci pripojis IDE disk se neroztoci jen detekuje tip pripojis do DVD disk se rozbehne a roztoci. Proste v pc se ti ten disk neroztoci tzn. neprectes data bios ti ho detekuje ale pak uz nic vic. Reseni je podle me mit stejny disk a prehodit eletroniku.
Ale ted ta moje zkusenost. TDP me rekla 10k a tak me to nedalo a napsal jsem na vse co jsem nasel ohledne zachrany dat a napsali me toto

Dobry den,
bohuzel se nam nepodarilo rozkodovat souborovy system u techto rekorderu.

Takze zaverem kaslu na to a proste jsem o data prisel a vim ze kdyz ten disk odejde definitivne tak jsem v <> Takze ho budu muset reklamovat pred koncem zaruky :roll: protoze na novy disk bude zaruka dalsi dva roky :lol: Nechci si ani tipnout kolik takovej disk stoji original od panasonica 2k urcite ne :twisted:

Jeste jedna informace od HDAT2 teamu:
http://www.samsung.com/Products/HardDis ... per_10.htm

Z toho vyplývá, že disk lze použít pouze na zařízení, kde byl prvně inicializován a nejde ani přenést do sice stejného, ale jiného rekordéru.
Pravděpodobně si firmware řadiče v Panasonicu zapíše jednoznačný kód a po verifikaci teprve "zapne" disk.
Co jsem četl na netu, jiné disky od jiných výrobců to nemají.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jirka »

Pentium píše:...Takze zaverem kaslu na to a proste jsem o data prisel a vim ze kdyz ten disk odejde definitivne tak jsem v <> Takze ho budu muset reklamovat pred koncem zaruky :roll: protoze na novy disk bude zaruka dalsi dva roky :lol: Nechci si ani tipnout kolik takovej disk stoji original od panasonica 2k urcite ne :twisted:.....
Řekl bych, že za 2 roky to nebudeš muset řešit. Bude na to nějaký prográmek, co to normálně odblokuje, a dáš si tam jakýkoliv disk.
Třeba nad tím už v Rusku (od nich přichází nejzajímavější "prográmky") někdo přemýšlí ...
*****

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

HDD

#11 Příspěvek od LOYZA »

Díky za info od všech. Asi to bude tak že budeme kupovat tolik hezkých "hraček" ale s podmínkou - po závadě vyhodit! Už si toho do budoucna moc neopravíme a ani nepolepšíme! Když se podíváme jak to "šikovně" dělají, že za pár giga navíc ve stolních DVD zaplatíme mnohonásobně víc, než do PC. Proto fandím poslednímu pisateli - rusové šikovní to "nějak" rozlousknou a bude! Tak to nám všem přeji!
Osobně mám Pioneer DVR 5100H s 80G HDD. Mám ho dva roky ale raději jsem nic podobného nepokoušel jako ty. Taky tam prý je "cosi" co nedovolí jednoduše dát třeba větší HDD. Za dva roky bude stejně vše jinak! Ceny i možnosti a bůh ví co ještě k tomu. Zdravím všechny.

Uživatelský avatar
Pentium
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2006, 01:00

#12 Příspěvek od Pentium »

No toho bych se podle me nebal myslim ze tomu nic neudelas proste zkus odpojit recorder od 220v vynadat disk a tento disk zapojit do PC pokud se nacte a roztoci je vse ok pak muzes zkusit dat do recorderu vetsi disk a zapnout uvidis co ti to udela pokud se neroztoci v pc tak ho tam vrat a zapni ale timto postupem bys ho nemel nijak zablokovat

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Na hranie sa s firmwarom diskov existuju nastroje ale su dost drahe - napr. PC3000 (nahodou je to z Ruska :D )

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “