Utopený Olympus SP-500UZ

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michaelo
Příspěvky: 21
Registrován: 13 bře 2011, 01:00

Utopený Olympus SP-500UZ

#1 Příspěvek od Michaelo »

Chcel by som sa len spýtať, mám utopený foťák, padol celý do vody a mal v sebe aj baterky, po vybratí svietila kontrolka a teraz už vôbec nejde ani zapnúť, poraďte mi prosím, či by sa s tým dalo ešte niečo spraviť, či už je to zbytočné. Ďakujem.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nezapínat!!!, co nejdříve vyjmout baterky, demontovat, vymýt propanolem, řádně vysušit (i několik dní), pomodlit se, vyzkoušet. Dávám max 10% na úspěšnost. Předpokládám, že to byla obyčejná-přírodní voda. Pokud spadnul do hajzlu, tak ho rovnou spláchni.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Michaelo
Příspěvky: 21
Registrován: 13 bře 2011, 01:00

#3 Příspěvek od Michaelo »

Čo z neho mám demontovať? Otvoril som ho, ale nemám tak malý šrobovák, aby som povolil všetky šróby, v objektíve sú nejaké zaschliny. Myslíte, že propanol by tomu pomohol? Koľko percentný propanol by to mal byť? Do rozoberania objektívu sa moc nechcem púšťať, lebo by som musel rozletovať zopár spojov aby som sa k nemu dostal. Je tam v podstate vrstvička vodného kameňa, propanol rozpustí vodný kameň?

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Slyšel jsem, jak si povídali vášniví(?) fotoamatéři:
"Pokud máš drahý foťák a budeš jej všude tahat s sebou, jednoho dne jej utopíš. Ale předtím s ním uděláš hodně parádních fotek."

Uživatelský avatar
Michaelo
Příspěvky: 21
Registrován: 13 bře 2011, 01:00

#5 Příspěvek od Michaelo »

A môže to byť aj izopropanol?

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“