Kamera SONY DCR-TRV265E (Digital 8) problem

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

Kamera SONY DCR-TRV265E (Digital 8) problem

#1 Příspěvek od Standa99 »

Prvni den na dovolene a problem (pred 4-tydny fungovala). Po spusteni do modu "Camera" se na LCD (i v hledacku) objevi cernobily, mizerny, jakoby v mlze, neostry obraz. Pokud to namirim na svetlo, tak se obraz rozpada, hrany se trepi, blika to do tmava, objevujou se vodorovne pruhy, ktere se mezi sebou rozjizdi. Zoomovani jde. Je 2 mesice po zaruce. Pokud tu mizerii nahraju, tak prehraju zase jenom tu mizerii. Zkusil jsem to cele rozebrat a kazdy konektor vystrcit-zastrcit, cumel jsem i na tu optiku jestli tam nekde nezustal viset ten "nightshot" filter, ale ten chodi dobre (a stejne to s nim byva takove dozelena). Ani nevim jestli to prehraje aspon dobre nahrane kazety, protoze mam doma par kusu nezpracovanych. Zadne navolene efekty v menu nejsou, dokonce jsem pouzil "reset". Netusite nekdo, co tomu muze byt? Jestli je neco s tim CCD snimacem nebo s elektronikou?

P.S. Uz kdysi jsem tu psal, ze pred 2 lety spadla ze stolu, ale doted jela, akorat bylo v nahravce slyset trochu vice zvuk motoru, nez kdyz byla nova.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Bez kvalifikované rady servisáka se asi neobejdeš :?
tipnul bych si na problém v napájení na spodní hranici, ale to beztak nemáš šanci sám opravit...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od urbanek »

Bude nejspíš problém s CCD snímačem nebo obvody okolo... možná i optika (když spadla ze stolu mohlo se tam něco uvolnit a až teď teprve upadnout) přehrát staré kazety by nemusel být problém, toto vypadá že závada je v kamerové části, ne v záznamové/přehrávací

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Sony kamera

#4 Příspěvek od LOYZA »

Tak jak to popisuješ je dost pravděpodobné, že je vadný čip. Taky je možné co popsali ostatní. No a pak ještě mikrotrhlina na desce s elektronikou. Když nejdou efekty, je to pravděpodobné. Loyza.

Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

#5 Příspěvek od Jaka »

Stando, mám stejné problémy s TRV 145E. chci ji rozebrat a podívat se do ní, i když mi chybí schéma. Z ruského webu jsem stáhnul servisní manuál na Sony TRV 410, možné, že obvody okolo CCD budou podobné.
Já ale nemám povědomost o to, že by kamera spadla. Zjistil jsem to včera, po zapnutí se chovala tak jak popisuješ, potom se po dalším restartu chytla a natočil jsem celý film no a dnes už nenaskočila ani po restartech , obrázek je samá šmouha neostrý a velmi tmavý. Zajímavý by byl test v servisním menu.
Pokud jste j tomuto problému získal nějaké informace a byl by Ste ochotný se s nimi podělit, tak předem děkuji. Kontakt tu, případne mail karasek@zoznam.sk
Ďekuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Sony kamery mavali problem s elytmi - niektore aj vytiekli a poskodili spoje na plosaku. Takze zobrat ESR merak a skontrolovat. Ked to po rozobrati smrdi ako hnijuca ryba :lol: , tak ani merak nemusis brat do ruky, mozes ich rovno vymienat.

Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

#7 Příspěvek od Jaka »

Je vědomost o tom, jak kameru rozebrat právě pro obvody obsluhy CCD, protože předpokládam podle funkcí, které fungují bez problému, že asi tu bude chyba.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Takze puvodne nahrane kazety prehraje.
Zkusim prilozit foto pro ukazku.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

#9 Příspěvek od Jaka »

Kameru jsem rozebral, žádný nafouknutý ani vytečený elyt jsem nenašel.
Podle výše uvedené fotografie se mi zdá, že nám něco podobné, zajímavé je, že se mi dostala do tohoto stavu postupně, zo je, že se ještě po restartu několikrát chytla. Uvažoval jsem i o stuďáku nebo špatném dotyku plochého káblu a konektoru. Vše jsem vyčistil Izopropylénem a nic se nezměnilo.
Zkoušel jsem měřit napětí na vývodech CCD snímače, na dotyk s některými piny reagoval i hledáček.
Pokud by někdo věděl ze servisního manuálu jak jsou na tomto CCD vývody rozloženy a jaké osciloskopické průběhy tam mají být a nebo jakoukoliv informaci, zda se takto projevuje vadný snímač a byl by ochotný se s námi o tyto informace podělit, předem mu velmi děkuji.
Ještě prosím stando99, jak si dostal na stránku to foto, mám to též nafocené na HD v .jpg přes copy a paste mi to nejde poraď .
díky

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Jaka píše:Ještě prosím stando99, jak si dostal na stránku to foto, mám to též nafocené na HD v .jpg přes copy a paste mi to nejde poraď .
díky
Musis ten obrazek umistit na nejake stranky pak ho sem vlozit pres

Kód: Vybrat vše

[img]http://domena.com/obrazek.jpg[/img]
k tomu pouzijes tlacitko Img v editoru odpovedi.

Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

#11 Příspěvek od Jaka »

Děkuji za info

Uživatelský avatar
1010
Příspěvky: 208
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

RE

#12 Příspěvek od 1010 »

Máš bohužel vadný CCD, :(

Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

CCD fuč

#13 Příspěvek od Jaka »

Problém vyřešen. Kamerku jsem zase složil a na základe telefonátu s infocentrem SONY a s autorizovaným servisem v Blavě /AV PRO byli rychlí a zatím to chodí a záruka + 2 roky/ jsem tam kameru poslal. Během týdne byla doma, vyměněný celý optický kit .
Díky všem, co mi pomohli dobrou radou. :P

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“