Disketovy radic

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Disketovy radic

#1 Příspěvek od Celeron »

Nekdy koncem 80 let vysla v edici 666 brozurka s navodem na stavbu radice FDD a popisem Biosu pro ZX Spectrum. Umoznovalo to pripojeni disket 8 a 5,25" a provoz CP/M na Spectrum. HW jsem nasel, neco mu vsak je a potreboval bych tu dokumentaci, ktera se mi nekam zatoulala. Nemate ji nahodou nekdo v archivu?
Diky
Jirka

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PvvS »

Od koho byla uprava ? Lamac ? Neco malo bylo tady http://zxm.speccy.cz/?x=22 , pokud by to nestacilo, skusim to pak nahodit do ZX konfery na pandore.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Od koho to bylo uz nevim. Ty Tebou poslany odkazy jsem prohlizel, dva se zabyvaji rozsirenim Ram a jeden ten Vanek sice CPM ale simuluje diskety na ZX Microdrive. Takze ani jedno to neni. Jak uz jsem psal, vyslo to v edici 666, coz byla jestli se nepletu naka ZO Svazarmu, co se zabyvala vypocetni technikou. Ten radic byl plosak s asi 12 broukama rozmer tak 10x15 cm a bylo to na pripojeni dvou disket 8 a nebo 5,25 palcu. Kdybys hodil dotaz na Pandoru, budu jen rad. Me to chodilo pod CPM uplne suprove, jen ta Spektracka klavesnice byla neco. :)
Jirka

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od nokijec »

Jmenovalo se to ZX floppy.Autor ing.Tomáš Krejča.Před lety jsem to prodal na Aukru.V tom zapojení byla i promka.Kdysi jsem to stavěl ,ale dohromady jsem to nedal, nešlo mi to.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Slava, mockrat diky. Konecne vim, co mam shanet. Nevzpomenes, jestli to byl jen popis HW ci tam byl i zdrojak Biosu? Tu 188 pamatuju, byl v ni sekvencni automat pro separaci ctenych dat.
Jirka

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od nokijec »

Byl tam HW i SW.Komentovaný výpis v assembleru.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od pepik9 »

Tohle je asi něco jinýho ? http://www.simandl.cz/stranky/zxs/zxs.htm

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PvvS »

To je interni pro +2A . To je neco jinyho. Dokumentaci uz se podarilo sehnat a predat :) .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“